• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Nasumicna blokiranja

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.690
Rezultat reagovanja
1.796
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
Da li si pažljivo pregledao kondenzatore na matičnoj ploči? Ako ke neki naduven, javi koji
Iskreno nisam zagledao skoro, mada mislim da ona nema one klasicne kondenzatore vec one manje.
I ja sam imao taj problem, prvo je zamrzavao sliku u toku ne tako zahtevnih igara, nakon 1min se monitor "uspava". Kasnije je krenuo da zapucava i na desktopu, dok na kraju nije hteo ni da se uključuje. U mom slučaju problem je bila grafička karta, verovatno memorijski čipovi. Ako imaš opciju da ubaciš neku drugu kartu probaj sa njom nekoliko dana pa vidi. Moguće je da je do nje.
Nemam ni jednu karticu kod sebe nazalost. Ako dodje do toga da potpuno prestane da radi. uzecu od rodjaka koji imaju R7 250
Edit: Imam jednu malu graficku kartu koja se krije u procesoru :) Ako glavna bas krene da zapucava tu je ona za prvu pomoc.
 
Poslednja izmena:

Marduk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2020.
Poruka
420
Rezultat reagovanja
223
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ryzen makina
CPU & cooler:
Ryzen 5 3400g LC power lc-cc-120
Motherboard:
ASUS A320m-K
RAM:
G.skill aegis 16gb 3000 mhz cl16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 GAMING X 8G
Display:
AOC 24B2XH
HDD:
Goodram cl100 240 gb
Case:
MS Hunter
PSU:
Riotoro ONYX 650 W
Mice & keyboard:
Genius k10 scorpion, Asus TUF M5
Other:
Windows 10 LTSC Brave
Iskreno nisam zagledao skoro, mada mislim da ona nema one klasicne kondenzatore vec one manje.

Nemam ni jednu karticu kod sebe nazalost. Ako dodje do toga da potpuno prestane da radi. uzecu od rodjaka koji imaju R7 250
Edit: Imam jednu malu graficku kartu koja se krije u procesoru :) Ako glavna bas krene da zapucava tu je ona za prvu pomoc.
De ti to testiraj jedno po jedno pa javljaj da ne spamujemo temu.
 

Marduk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2020.
Poruka
420
Rezultat reagovanja
223
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ryzen makina
CPU & cooler:
Ryzen 5 3400g LC power lc-cc-120
Motherboard:
ASUS A320m-K
RAM:
G.skill aegis 16gb 3000 mhz cl16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 GAMING X 8G
Display:
AOC 24B2XH
HDD:
Goodram cl100 240 gb
Case:
MS Hunter
PSU:
Riotoro ONYX 650 W
Mice & keyboard:
Genius k10 scorpion, Asus TUF M5
Other:
Windows 10 LTSC Brave
I ja sam imao taj problem, prvo je zamrzavao sliku u toku ne tako zahtevnih igara, nakon 1min se monitor "uspava". Kasnije je krenuo da zapucava i na desktopu, dok na kraju nije hteo ni da se uključuje. U mom slučaju problem je bila grafička karta, verovatno memorijski čipovi. Ako imaš opciju da ubaciš neku drugu kartu probaj sa njom nekoliko dana pa vidi. Moguće je da je do nje.
Bravo luka na to sam mislio.Korak po korak tako crkava memorija na grafi pogotovo ako je bila izlozena visokoj temperaturi.
 
Vrh