• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Napajanje i UPS

Chex

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2010.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X6 1055T
Motherboard:
M4A89GTD PRO/USB3
OS & Browser:
Windows 7 x64
Poz ljudi!

Treba mi novo napajanje, a u BG-u ne mogu da nadjem ni hvaljeni Corsair 850TX ni jos hvaljeniji 850HX pa sam se odlucio za ili LC Power Legion X2 (koji je i testiran na ovom sajtu) ili Arkangel 850 (valjda cu njih uspeti da nadjem)

Interesuju me 2 stvari:

1. Da li neko ima ideju o tome da li ce mi raditi UPS sa ovim napajanjem (stalno nailazim na price da nekad hoce, a nekad nece da radi UPS i Active PFC koji sad ima svako normalno napajanje)?
Ups je APC BR800I

2. Da li neko mozda ima bolji predlog za napajanje?
Imam vec duzi niz godina neko LC Power napajanje i imam poverenja u njih, ali sam otvoren za predloge u toj kategoriji od 850W - 1000W
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
UPS mora da ponudi 20-ak posto vise prividne snage nego sto napajanju treba. Neki minimum bi ti bio 1200VA, pod uslovom da je ups kvalitetan (APC recimo), a 2000VA za mustek i slicnu boraniju.

Ti imas dobar UPS, ali zaista sumnjam da ce izdrzati neku sesiju gejminga. Verovatno ce preoteretiti i iskljuciti ceo komp.
 

Chex

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2010.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X6 1055T
Motherboard:
M4A89GTD PRO/USB3
OS & Browser:
Windows 7 x64
Ne razumem se toliko u struju, ali ako sam te dobro razumeo, ja bi imao problema da uparim taj UPS sa samim PSU jer je PSU jak?

Da pojasnim:
Trenutno mi UPS nije opterecen preterano (nisam kod kuce, al mislim da je ono opterecenje na oko 60%) jer imam samo 1 graficku, ali 4 SATA HDD-a i X6 1050T
Kad sam sklopio masinu, primetio sam da nece uopste da se ukljuci, ali je nekako proradilo posle 5 minuta mog proveravanja kontakta na ploci, iskljucivanjem jednog HDD-a privremeno i sl.
E, sad se desava da kad iskljucim komp (normalno iz OS-a) i probam da opet ukljucim komp, moram da cekam par minuta inace komp nece da se odmah startuje - cak ni lampice ne zasvetle na kucistu.
Mislis da je to mozda zbog UPS-a? Ja sam mislio da je to zbog toga sto na ploci mora da se malo napune neki kapacitatori (laichki lupetam) il ko zna sta.
Hmm, bas cu istu proceduru iskljuci-ukljuci da probam bez UPS-a (nije mi palo na pamet) pa da vidim da nije u tome problem.
Mozda meni i ne treba napajanje, nego me zeza UPS mada kad odem na APC-ov sajt i popunim ups_selector - preporuci mi ovaj koji imam. S druge strane, nije mi dao da biram graficku - trenutno imam GA 9600, ali uskoro cu da predjem na GTX-460.


Mislio sam samo da uzmem jace napajanje i to je to.
Sad mi nista nije jasno.
 
Poslednja izmena:

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Ipak sprobaj bez UPS-a. Elektronika zaduzena aktivni PFC ume da zbuni UPS i da ga preoptereti.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Sto se tice UPS-a, ja se ne bih preterano opterecivao sa tim. Postoji mogucnost da ne radi UPS sa doticnim napajanjem, ali sansa za to je jako mala..
Evo moj slucaj.
UPS MGE Ellipse 600 USBS 600VA - 360W
Svasta je stavljano u masinu, trenutni setup mozes videti u mom profilu. Nikada, ali nikad nisam dosao do toga da UPS pisti i detektuje preopterecenje. Napajanja koja sam promenio dok imam njega su:
CM M700, Chieftec CFT-600, CM M1000 i sad Corsair HX620.
Sva su radila kao sat na ovom "slabasnom" UPS-u. Sva su od razlicitih OEM-ova napajanja. M700 je AcBel, CFT je CWT, M1000 je Enhance i sad HX620 je Seasonic.
Dok sam ispitivao stabilnost trenutnog sistema, sta sam imao:
Phenom II X4 na 3800MHz na 1.56V, RAM na 1.9V, GTX275 ne znam sad tacno koji klokovi ali ono kao nesto klokovana, 3HDD-a, pumpa za vodeno, 3x120mm na radijatoru, 2x92mm ventovi na kucistu, 2x120mm ventovi na kucistu. Vrteo se LinX, Furmark, 7Zip kompresija i kompresija u DivX.
UPS se nije oglasio, sve je radilo lepo dok nije pukao LinX jer ovaj cpu ne moze toliko...

Znaci, ne bih se opterecivao oko UPS-a, taj sto imas je dovoljan - ne treba ti jaci.. Samo dogovori sa prodavcem mogucnost da vratis napajanje ukoliko se desi da nece da radi sa tvojim trenutnim UPS-om i to je to.. Ako radi, radi a ako ne, vracaj pa probaj drugi model..
 

Chex

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.08.2010.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X6 1055T
Motherboard:
M4A89GTD PRO/USB3
OS & Browser:
Windows 7 x64
Probao sam bez UPS-a i nista se nije promenilo, izgleda da to "tako treba" da ne moze da se upali komp minut poshto se ugasi (Ploca je M4A89GTD PRO/USB3)


Da, to bi bilo idealno za mene, da moze da se vrati napajanje ako ne radi s UPS-om, samo ne znam da li ce iko da mi izadje u susret od prodavaca.
Aj provericu, pa cu da javim pozitivna/negativna iskustva.

Takodje, imam ideju. Optereticu graficku karticu (i mozda CPU) nekim programom da rade pod "load-om" pa da ispratim sta kaze UPS kolko je opterecen.
Trenutno u idle-u UPS pruza 220W , a na njemu je jos jedan komp (int. grafika, 2 HDD-a... slabiji komp) koji mogu da skinem s UPS-a ako bude problema.

Ako neko ima predlog za program koji ce najprostije opteretiti Graficku i CPU, nek slobodno preporuci.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Za opterecenje grafike Furmark ili MSI Kombustor a za opterecenje procesora LinX..
 
Vrh