• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Napajanje i molex konektori

Djokac

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav imam napajanje Chieftec GPE-500s koje ima 2 molex konektora ali i jedan i drugi imaju po dve strane(sa pinovima i bez pinova). Ja sam na onim stranama gde su pinovi prikljucio 2 ventilatora pa me zanima da li mogu prikljuciti i treci na onoj strani bez pinova(posto imam jedan ventilator sa takodje dve strane). Nadam se da ste me razumeli. Hvala unapred !
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Misliš na ovakav adapter?
3w-molex.jpg

Dole muški - sa metalnim iglicama, gore ženski - sa metalnim rupicama

Na napajanju kako ja znam postoje samo ženski.
 

Djokac

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uh da, moja greska pomesao sam konektore. Da ne otvaram novu temu, povezao sam ventilator sa 3 pina na maticnu koja ima 4 pina i aktivirao sam ih u biosu ali se oni jednostavno ne okrecu(sad cu poslati sliku biosa, pa cu update post).

Edit:
Kada je opcija Smart Fan ugasena: http://i.imgur.com/9X74SaA.jpg
Kada je opcija Smart Fan upaljena: http://i.imgur.com/A4WjnTe.jpg

Kako da namestim da taj ventilator uvek radi(da li da smanjim onde kod sysfan1 control ispod 60?)
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Što se tiče tih žensko-muških molex adaptera možeš ih ređati i praviti grupnjake, zato su dvostrani da bi se mogli ređati jedan u drugi.


Sad neki ventilatori se pokreću 9V neki od 6V. Sad to 9V će biti približno 75%. Tako da je verovatno problem tih 50% kod fan speed, jer je voltaža niska da bi se vent pokrenuo, pa podiži dok ne prorade(60, 65, 70...). A možda bi moga i te target temperature malo smanjiti(te zadnje dve 70 i 85° su malo visoke po meni za ciljnu-target temperaturu)
 

Djokac

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A ako iskljucim tu opciju smart fan da li ce tad raditi? Ili i tad moram ono 60 da povecam/smanjim (sa prve slike)

Edit: A ako bi npr. dva ventilatora povezao jedan na drugi pa onda samo jedan kraj ubacio u napajanje da li bi to radilo?
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Kako shvatam kod smart imaš da podesiš te 4 tačke brzina/temperatura, a bez toga imaš tu jednu fiksnu brzinu Sys fan1 control što stoji 60, a ne radi. TAko moraš probati podizati nema druge. Kako što sam rekao ako vent pokreće od 9V to će biti oko 75%.
 

Djokac

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ok hvala puno !!! Ujutru cu probati pa javljam ovde sta sam uradio :)
 

Djokac

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo sad sam povecao na 75 ali se idalje ne okrece
 
Vrh