• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Napadi

musoviich

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.04.2019.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
musoviich's PC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600 XT
Motherboard:
ASUS TUF GAMING A520M-PLUS
RAM:
2x G.Skill 8GB DDR4 2400MHz
VGA & cooler:
NITRO+ SAPPHIRE Radeon RX 6600 XT
Display:
AOC 144Hz 24''
PSU:
CoolerMaster 700w
Mice & keyboard:
4Tech Bloody V5M & Lamia Gaming Keyboard
Internet:
TXTV Tuzla
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Pozdrav, imam problem ali ne znam kako bih ga riješio, zato sam tu da me posavjetujete :D

Moja firma, koju ne želim da imenujem se bavi prodajom računarske opreme, ali stalno na našem web shopu mogu vidjeti kako me stalno neke adresse "napadaju", te ulaze neke žnj linkove, kao npr pokušavaju da mi ulete na mail server
"mail.*****.**", "smtp.*****.**" itd, pokušavaju u ftp da uđu, i u jednom trenutku sam vidio da od moje stranice ispiju da ispišu www weleakinfo com, kada sam pokusao da uđem jednostavno mi nije dalo, kao da ta domena uopšte ne radi.
Pokušao sam sa 4G (da zaobiđem svoju wifi mrežu jer je velika mogućnost da su mi blokirali IP), ali bezuspješno.

Neke od adressa sam uspio pokupiti, sve su većinom iste, mjenjaju se u zadnja dva polja između tački, npr (192.168.***.***), eh sad, dali postoji mogućnost da nekako blokiram sve adrese od 192.168.0.0 pa sve do 192.168.255.255 (lokalnu sam uzeo za primjer).
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Verovatno postoji ali ti treba firewall kao što je Comodo pa njega konfigurišeš šta da blokira, možda bi bilo dobro da koristiš neki VPN pošto je za firmu onda plaćena verzija....
 
Vrh