• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Najbolji MP3 komresor?

Tex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
90
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-4670K, Storm G5 waterblock (copy)
Motherboard:
Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
RAM:
4x8GB Kingston KHX16C9/8
VGA & cooler:
ATI FirePro W4100
Display:
BenQ PD3200Q, HP LP2475W, Dell U2713HM, BenQ BL2411
HDD:
Samsung EVO 850 250GB, WD Caviar Red WD20EFRX 2TB, 2xSeagate SSHD 1TB = 2TB RAID0
Sound:
E-MU 0404
Case:
Chieftec BigTower
PSU:
Seasonic SS-850KM
Optical drives:
TSSTcorp SH-S182D
Mice & keyboard:
Logitech MX-Ergo Trackball, M570 Logitech trackball, 3Dconnexion SpaceNavigator 3D mouse
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Professional
Koji MP3 kompresor, po vasem misljenju, daje najbolje resultate sto se zvuka tice, ima li uopste razlike?
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Lame

Imas dve varijante: iz komandne linije i kao dll za koji ti treba neki frontend.

Ako pakujes iz komandne linije kucas:

lame --preset standard nesto.wav nesto.mp3

prakticno kompresuje nesto.wav u nesto.mp3 koristeci VBR kompresiju sa OK odnosom kvalitet/velicina.

U drugom slucaju skini neki frontend (program koji ce da "poziva" taj DLL).

Pogledaj ovde i ovde.

Mozda nisam bas najbolje objasnio ali bitno je da je Lame verovatno najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I ja bih preporučio Lame (ja ga koristim, mada extremno retko, iz foobar-a).
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Razlike između aktuelnih kompresora su minimalne. Postoji bezmalo konsenzus da su Lame, Fraunhofer (novi) i Xing (novi) tu negde, na nekom semplu je bolji jedan, na nekom drugi. Kad se uzmu komplikacije sa podešavanjima command line FhG i Xinga, za svaku praktičnu svrhu može se uzeti da je Lame najbolji. Ima mišljenja da je Fraunhofer upadljivo bolji od lamea na malim bitrejtima, tipa 128 i sl. Ovo nije čudo jer se lame optimizuje za V2 i više, niskim bitrejtima se developeri malo bave.
 
Vrh