• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Najbolje budget kučište - MS CYCLOPS IV

Aldiin

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2013.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pozdrav.
Evo da odradim mini review/recenziju kučišta, jer doslovno niti na jednom forumu ne postoje informacije o ovom kučištu, detaljno.
Potrudio sam se sa slikama, pa eto uživajte i ostavite svoj komentar na kučište.
Čekam još jedan dio da mi dođe, pa da dijelove ubacim i da vam slikam kako je to sve ispalo.

Što se tiče samog pakovanja, standardo pakovanje, karton unutra, MS upustvo, bezveze.
Kada tek sam otpakovao kučište, na prvi pogled je fantastično ali je magnet za otiske prstiju. Nema šanse da ga dotaknete a da to ne ostane na njemu.. ne daj bože masnih ruku :lol:

Kvaliteta i izrada kučišta za ovu cijenu su fenomenalni, lim se uopšte ne krivi na side panelima prilikom testiranja, a kučište je čvrsto i ne djeluje toliko jeftino.

Pa da počnemo.

KAD OTVORITE SLIKU, POVAČAJTE JU!



Prva slika, izgled kučišta, veoma jednostavno i lijepo. Veliki pleksi window sa strane, koji je kvalitetno urađen, te zaštičen folijom sa obje strane zbog transporta.



Pozitivno sam se iznenadio kada sam ugledao na top panelu, magnetisani fitler za prašinu koji prelijepo leži i ne bode oči.





Bez problema može stati 240mm radijator, što je i testirano.



Kao što se vidi na front panelu imamo 1x usb 3.0, 2x usb 2.0, 1mic, 1headphone, reset i power dugme. Ispod se nalazi utor za cd/dve uređaje, koji rijetko ko danas koristi.





Jednostavan i lijep dizajn zadnjeg panela, i lijep detalj MS-a što se tiče otključavanja i zaključavanja PCI-E slotova. Brzo i efikasno.



Što se tiče dugmadi, POWER je odlično urađen, responzivan i ne može se slučajno pritisnuti, dok restart nije moguće pritisnuti prstom, već morate noktom jer je premalen.



Mali problem koji kučište ima jeste da side paneli teže skidaju i vraćaju na mjesto, loše su izradili te male nogie koje se kače na kučište, ali riješi se to u minut.
Isto tako, možemo i na zadnju stranu ubaciti 2.5 ssd ili hdd bez problema, što je za svaku pohvalu.



Iz priloženog se vidi da se MS potrudio da obezbjezi odličan cable menagment. Strašno puno prostora, bez problema se kriju kablovi, čak i oni debeli PSU, dok fit ležu kao mlijeko.



Takođe' MS je odlično i kvalitetno odradio sleeving front panel kablova, te moramo pohvaliti dolazak mnoštvo šarafa, vezica, etc.. gj ms



Na priloženoj fotografiji se vidi 2x mounta za 3.5 diskove, koji se veoma lagano izvlače i vraćaju na mjesto. Mali nedostatak što nema više od 2, ali kada se uzme u ozbir imaju dodatna 3 mjesta za 2.5 inche uređaje, onda nemamo komentar.



Sa desnes strane se nalazi odlično ventiliran prostor za napojne jedinice, koji ima FILTER za prašinu, koji nažalost nije namagnetisan. Bez problema staje i najduže napajanje.



Kada pogledamo unutrašnjost kučišta vidimo da ima mnoštvo prostora koje će zadovoljiti bilo kojeg korisnika. Water cooling ne predstavlja nikakav problema u ovom kučištu.



Sa desne strane nalaze se 2 mounta za 2.5 uređaje, koji odma pored imaju rupe za kablove. Nažalost rupe za kablove nemaju gumenu zaštitu, ali to nije nešto što smo očekivali da bude u kučištu ovog cjenovnog ranga.
Kavez za CD/dvd čitače je skroz nestao, ali još uvijek je moguće ubaciti te uređaje preko mounting bracketa koji dođe uz kučište.



Front panel se preteško skida, i toliko snage treba da imate osječaj da ćete kučište slomiti na pola. Potrošio sam dosta vremena provjeravajući da nema neka caka u vezi ovog..
Na prednjoj strani su još 2 mounta za coolere, 2x120mm ili 2x140mm, dok su back i top 120mm.

Na kraju, ovo je kučište koje bi svima preporučio. Za cijenu od 50km, dobijamo usluge mnogih kučišta koji koštaju preko 200-250km. U poređenju sa nzxt, ovo je prava bombona.

Pozitivne strane:

Veoma jeftino,
Mnoštvo prostora
Odličan airflow, prostor i cable menagment
Mnoštvo rupa za kablove
Mounting system

Negativna strana:

Fingerprint
Skidanje bočnih panela, i front panela
Rubber grommets
 

Shonnex

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.04.2015.
Poruka
567
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3-4130 + Intel box
Motherboard:
Gigabyte H81M-S2PV
RAM:
Kingston DDR3 2X2GB 1333MHz
VGA & cooler:
MSI GTX 750Ti
Display:
LG 21"
HDD:
WD 500GB
Sound:
Asus Xonar DGX + Microlab M100u 2.1
Case:
FD Arc Mini
PSU:
Chieftec GPS-600A8
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win7 Ultimate 64bit
Pohvale tebi za recenziju, a kuciste meh.. Posle nekoliko FD kucista tesko da bih kupio nesto drugo.
 

poki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.04.2017.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4460 & Scythe shuriken rev.b
Motherboard:
GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.2.0
RAM:
16gb Hyperx Fury
VGA & cooler:
R9 370
Display:
Philips 21"
HDD:
Patriot Spark 128gb+WD 500gb
Internet:
75mps
OS & Browser:
Win10/Chrome
Pozdrav.
Evo da odradim mini review/recenziju kučišta, jer doslovno niti na jednom forumu ne postoje informacije o ovom kučištu, detaljno.
Potrudio sam se sa slikama, pa eto uživajte i ostavite svoj komentar na kučište.
Čekam još jedan dio da mi dođe, pa da dijelove ubacim i da vam slikam kako je to sve ispalo.

Što se tiče samog pakovanja, standardo pakovanje, karton unutra, MS upustvo, bezveze.
Kada tek sam otpakovao kučište, na prvi pogled je fantastično ali je magnet za otiske prstiju. Nema šanse da ga dotaknete a da to ne ostane na njemu.. ne daj bože masnih ruku :lol:

Kvaliteta i izrada kučišta za ovu cijenu su fenomenalni, lim se uopšte ne krivi na side panelima prilikom testiranja, a kučište je čvrsto i ne djeluje toliko jeftino.

Pa da počnemo.

KAD OTVORITE SLIKU, POVAČAJTE JU!



Prva slika, izgled kučišta, veoma jednostavno i lijepo. Veliki pleksi window sa strane, koji je kvalitetno urađen, te zaštičen folijom sa obje strane zbog transporta.



Pozitivno sam se iznenadio kada sam ugledao na top panelu, magnetisani fitler za prašinu koji prelijepo leži i ne bode oči.





Bez problema može stati 240mm radijator, što je i testirano.



Kao što se vidi na front panelu imamo 1x usb 3.0, 2x usb 2.0, 1mic, 1headphone, reset i power dugme. Ispod se nalazi utor za cd/dve uređaje, koji rijetko ko danas koristi.





Jednostavan i lijep dizajn zadnjeg panela, i lijep detalj MS-a što se tiče otključavanja i zaključavanja PCI-E slotova. Brzo i efikasno.



Što se tiče dugmadi, POWER je odlično urađen, responzivan i ne može se slučajno pritisnuti, dok restart nije moguće pritisnuti prstom, već morate noktom jer je premalen.



Mali problem koji kučište ima jeste da side paneli teže skidaju i vraćaju na mjesto, loše su izradili te male nogie koje se kače na kučište, ali riješi se to u minut.
Isto tako, možemo i na zadnju stranu ubaciti 2.5 ssd ili hdd bez problema, što je za svaku pohvalu.



Iz priloženog se vidi da se MS potrudio da obezbjezi odličan cable menagment. Strašno puno prostora, bez problema se kriju kablovi, čak i oni debeli PSU, dok fit ležu kao mlijeko.



Takođe' MS je odlično i kvalitetno odradio sleeving front panel kablova, te moramo pohvaliti dolazak mnoštvo šarafa, vezica, etc.. gj ms



Na priloženoj fotografiji se vidi 2x mounta za 3.5 diskove, koji se veoma lagano izvlače i vraćaju na mjesto. Mali nedostatak što nema više od 2, ali kada se uzme u ozbir imaju dodatna 3 mjesta za 2.5 inche uređaje, onda nemamo komentar.



Sa desnes strane se nalazi odlično ventiliran prostor za napojne jedinice, koji ima FILTER za prašinu, koji nažalost nije namagnetisan. Bez problema staje i najduže napajanje.



Kada pogledamo unutrašnjost kučišta vidimo da ima mnoštvo prostora koje će zadovoljiti bilo kojeg korisnika. Water cooling ne predstavlja nikakav problema u ovom kučištu.



Sa desne strane nalaze se 2 mounta za 2.5 uređaje, koji odma pored imaju rupe za kablove. Nažalost rupe za kablove nemaju gumenu zaštitu, ali to nije nešto što smo očekivali da bude u kučištu ovog cjenovnog ranga.
Kavez za CD/dvd čitače je skroz nestao, ali još uvijek je moguće ubaciti te uređaje preko mounting bracketa koji dođe uz kučište.



Front panel se preteško skida, i toliko snage treba da imate osječaj da ćete kučište slomiti na pola. Potrošio sam dosta vremena provjeravajući da nema neka caka u vezi ovog..
Na prednjoj strani su još 2 mounta za coolere, 2x120mm ili 2x140mm, dok su back i top 120mm.

Na kraju, ovo je kučište koje bi svima preporučio. Za cijenu od 50km, dobijamo usluge mnogih kučišta koji koštaju preko 200-250km. U poređenju sa nzxt, ovo je prava bombona.

Pozitivne strane:

Veoma jeftino,
Mnoštvo prostora
Odličan airflow, prostor i cable menagment
Mnoštvo rupa za kablove
Mounting system

Negativna strana:

Fingerprint
Skidanje bočnih panela, i front panela
Rubber grommets
Jedno pitanje samo,kablovi od kucista za paljenje,reset,usb i audio dali su dovoljno dugacki?
 

mean_machine

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.12.2013.
Poruka
192
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX8300 & Nepton 140XL
Motherboard:
ASUS SaberTooth 990FX R2.0
RAM:
KINGSTON 8GB DDR3 1333mhz
VGA & cooler:
MSI 7970 TW
Display:
PHILIPS 244E
Sound:
Realtek
Case:
HAF 932 & ATC-201
PSU:
RECOM 750W
Internet:
KBCNET
OS & Browser:
WIN7 64bit & Chrome
Jedno pitanje samo,kablovi od kucista za paljenje,reset,usb i audio dali su dovoljno dugacki?
Jesu. Kod mene opusteno idu do kraja kucista power led i hdd led kabl posto ih nisam prikljucio a iste duzine bi trebali biti i power i reset.

Inace sto rece Aldiin maska se bas tesko skida, ja nisam pokusavao silom jer sam bio ubedjen da cu nesto slomiti, vec sam koristio zakrivljena spic kljesta a i sa njima je zeznuto.
 

poki

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.04.2017.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4460 & Scythe shuriken rev.b
Motherboard:
GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.2.0
RAM:
16gb Hyperx Fury
VGA & cooler:
R9 370
Display:
Philips 21"
HDD:
Patriot Spark 128gb+WD 500gb
Internet:
75mps
OS & Browser:
Win10/Chrome
Jesu. Kod mene opusteno idu do kraja kucista power led i hdd led kabl posto ih nisam prikljucio a iste duzine bi trebali biti i power i reset.

Inace sto rece Aldiin maska se bas tesko skida, ja nisam pokusavao silom jer sam bio ubedjen da cu nesto slomiti, vec sam koristio zakrivljena spic kljesta a i sa njima je zeznuto.
Hvala na brzom odgovoru to me bas kopkalo.
Nego ocu da porucim Be Quiet! pure rock koji je visok 162.5mm,sta mislis dali ce biti previsok ?
 

Ackessf

Newcomer
Učlanjen(a)
22.01.2018.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li ovo kuciste ima power led i HDD led. I gde se nalaze ako ih ima?
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Sva ova MS kucista do 30-40e su ista unutra, i slazem se da za tu cenu nude najvise.
Ja sam sebi pazario MS Winston, 20e je bio ali da kazem "ogromno" i jednostavno kuciste.

P.S. trebalo bi da sva imaju hdd led na prednjem panelu (bar Winston ima)..
 

Djeka1993

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.11.2019.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Je l da bi se otvorio front kucista ima neka fora? Da li ima neki sraf ili kako bas me muci haha pokusavam vrc pola sata da ga otvorim
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.990
Rezultat reagovanja
7.690
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K

Djeka1993

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.11.2019.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Bukvalno treba da se odvali hahah uspeo sam skoro da treba da se polomi da bi se otvorilo
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.814
Rezultat reagovanja
9.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Ko ne zna da skine prednji panel može i da polomi. Ono je loš primer kako se skida prednji panel, ali je dobar utoliko što se vidi da nema šrafova.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 

Aleks7

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.10.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I5 2320
Motherboard:
Intel D2990
RAM:
4gb x2 S.Power 1333mhz
VGA & cooler:
9500gt 512mb
Display:
21.5 Dell
HDD:
Ssd 120 / Hdd 1Tb
Case:
Ms Cyclops V + 2x Lc-cf 120
PSU:
300w brand
Mice & keyboard:
M185 - i222 Slim
Internet:
mts
OS & Browser:
Win 7 &, Chrome..
Imam ja Cyclops V, i bas se lako skiga prednji panel, 'palcevima' malo gurnes i skine se
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Imas i iza prednjeg panela, da kazem na rubovima kada skines obe stranice dve plastike koje upadaju u rupice, samo se gurnu iznutra i ispada prednja maska.
Bar je tako bilo kod Winstona, mada sve je to isto.
 
Vrh