• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Modovanje starog Chieftec Aegis kućišta

Trajche

Newcomer
Učlanjen(a)
16.05.2010.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X
Motherboard:
Asus B550M WiFi
RAM:
2x16GB 3600 Mhz Kingston
VGA & cooler:
MSI 3080 Gaming Trio X
Display:
Dell G3223D
HDD:
M.2, SSDx2 Patriot / Adata
Sound:
On board
Case:
Chieftec Aegis Midi Tower
PSU:
Asus ROG 850W
Optical drives:
Samsung G203
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10, Google Chrome
Pozdrav svima - pratim forum redovno, ali retko šta postujem, pa hajde da se malo upišem i ja ovde.
Sin je otišao na studije u Beograd, pa sam mu spakovao moju staru mašinu u moje kućište da ima računar kod sebe. Ja ostadoh sa novim komponentama koje sam nabavio i sve je kompletirano... sem kućišta (Ryzen 5800X, Asus B550M TUF WiFi, 2x16GB RAM, MSI 3080 Gaming Trio X, M.2 disk i dva SSD, Napajanje Asus ROG 850W, hladnjak je Ninja Scythe 5).

Znam - mogu da uzmem neko novo i završim priču, ali... ostaje onda stari Chieftec Aegis B05 Midi da negde čami. Da ga prodam mogu, ali za malo novca... a ne rastaje mi se od njega.

Kako me svrbe prsti odavno da nešto uradim sa njim (modujem...)... izgleda da mu je konačno suđeno da ga preradim.
Pošto sam bez računara trenutno (pišem sa posla), teže mi je da postujem više materijala, ali ideja je sledeća:

1. Idem na vazdušno hlađenje, i zbog toga su mi uzor bila novija kućišta koja su u vrhu po pitanju airflowa
2. Biće hibrid HAF 700 (pozadi) i Lian Li 011 (napred i gore)
3. Biće dakle dvokomorno kućište uz nešto CNC i 3D štampe
4. Gledam da ostane u granicama finansijske prohvatljivosti - neće ići na izložbe.
5. Svaka sugestija je dobrodošla! :thumb:

Za sada se dvoumim između 3x140mm ventilatora napred i 2x140 dole (po potrebi) ili obnuto - 2x140mm napred i 3x140 dole!? Pošto je kućište dugačko 500mm a visoko 440mm, onda pretpostavljam da je bolje ići na horizontalnu provetrenost.
Pozadi će imati dva Arctic Cooling P12 Max kao HAF 700 - jedan iznad drugog) - ne bih za sada stavljao na gornju stranu ventilatore jer je rastojanje od procesora do vrha kućišta veliko. Ali po ptrebi mogu naravno.

Par sličica. Moje staro kućište (Cooler Master MB511) i komponente koje su u njemu, i prastari Chieftec Aegis B05 koji ću modovati.

51351
51352
Stari izgled zadnje i prednje strane.

51353
51354
51355
51356


Još su grubi radovi u toku. Čekam da mi stigne neki disk za sečenje za Dremel i nešto sa Aliexpresa (USB portovi za napred, priključci za slušalice i mikrofon, START i RESET tasteri, filteri za prašinu, mrežica...)...
 
Vrh