• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Mining Rig Problematika

mark0tzar

Newcomer
Učlanjen(a)
18.02.2018.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svim forumasima koji su u mining-u.Sastavih rig pocetkom januara da se malo oprobam u ovom svetu kripto ludila.

Rig cine:
  • 3xSapphire RX 580 4gb Pulse Elpida (povezane 006 riserima)
  • 1xSapphire RX 570 4gb Pulse Samsung (povezana na pci slot na maticnoj)
  • PSU Kolink 1050 Platinum
  • Maticna Gigabyte Z270P D3 (Bios Min.F8a)
  • Windows 10
  • Claymore miner 10.6
  • Msi Afterburner
Graficke sam flash-ovao bios-ima koje sam pronasao na net-u znaci nisam sam modovao bios sam.Uspeo sam da dobijem 29.7 na rx 580 i 30.5 na rx 570 sto je ukupno nekih 119 mh/s.Potrosnja je oko 630W izmereno na meracu u uticnici.

Problemi na koje sam naisao su:
  • Rig se zamrzne (neophodan hardware restart znaci na dugme)sa vremena na vreme.Ovaj problem se ne desava kad je rig sam u sobi vec kad je neko unutra i koristi drugi kompjuter ili ponekad i kada samo prodjem pored riga,jako frustrirajuce.
  • Kada sam sve kartice flashovao i pokrenuo rig prvi put imao sam hashrate na RX 580 oko 31.5 a na RX 570 30.5 tj 123mh/s ukupno i nakon jednog restarta 580-ke su pale na 29.7 a 570 na 30 mh/s.
  • Kako postici maximalan hashrate i smanjiti voltazu kartica? Gde gresim ?Koji program da koristim za kontrolu i da li mogu da u biosom podesim voltaze da ne bi morao podesavati preko afterburnera ili Sapphirove aplikacije za oc.
  • Da li postoji neki live chat ili neki drugi vid komunikacije kako bi mogao lakse razmeniti informacije jel ovde u Zrenjaninu gde zivim slabo da imam nekoga sa kime bih mogao popricati o ovome a po forumima svasta pise i uglavnom je time consuming a time bas nemam zbog posla.
Ako sam nesto zaboravio da napisem ili je potrebna jos koja informacija slobodno mi naglasite.Za one voljne da pomognu moze PM.Hvala
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Nisi napisao sta kopas, ali predpostavljam da je ethereum, imas dostas informacija u ovoj temi Ethereum - Tips and tricks - Podesavanje
Da li si gledao kakva je situacija sa greskama na memoriji u HWInfo64?
Da li ti Claymore izbacuje "GPU hangs in openCL"?
 
Vrh