• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Microsoft Administration - System Administrator

jasonstathambog

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.08.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pozz

dugo pratim pcaxe forum, jos dok je bio na staroj adresi, ali sam uvek bio duh, ni sam ne znam zasto.
ali evo, doslo je vreme da se i zvanicno pridruzim komuni :)
uzgred, moje ime je Davor, imam 27 godina, zivim u Kraljevu.

da ne tupim vise, predjimo na stvar :)

dakle, razmisljam o upisu na aj~ti akademiji, konkretno smer kao sto pise u naslovu teme, sIsadmin, klik na ovaj link ( Microsoft Administration | ITAcademy ) [nije reklama nikakva, ionako im ne treba kad su smorili na svim zivim servisima, portalima, forumima, itd, itd)

dakle, da li mozda neko ima iskustva s istim smerom, sta mogu da ocekujem, kakva su predavanja, tacnije, da li su efikasna?
cisto da napomenem, zbog obaveza, predavanja cu slusati i uciti onlajn.
naravno, nisam kao klinci koji imaju sada 15-16 godina (bez uvrede ako ima mladih ovde), da mislim da cu dobiti znanje carobnim stapicem, kapiram da ce biti ucenja i sve to stoji, zbog toga i zelim da upisem IT, vec cisto pitam sta mislite o svemu tome?
zeleo bih jos i da napomenem da bi nakon zavrsene akademije, polagao za CompTIA A+ sertifikat, s tim u vezi, takodje, sta mislite o tom sertifikatu? da li bih imao iole sanse da se zaposlim u nekoj od jacih kompanija (citaj; imperija), tipa; majKrosoft, ili mozda cak Google?

unapred se zahvaljujem clanovima koji ce odgovoriti.

takodje, kapiram da ce biti odgovora tipa: 'bezi odatle; bacanje para; sh*t, itd itd', ali ono, kapiram da su misljenja uvek podeljena i zbog toga bih vas zamolio da mi ne govorite da bezim odatle i gore navedeno, vec samo molim za par informacija :)

zahvaljujem se jos jednom :)

svako dobro i hvala na citanju :)
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ja ti necu davati nikakve informacije ali cu ti pozelim dobrodoslicu na forum a neko ko se vise oko studiranja razume valda ce se javi i pomogne ti.

A sto se tice zaposljenja kod Microsofta i Google pa to nije nemoguca misija ali mislim da moras da se bas dokazes i pokazes im zasto bi bas tebe zaposlili.
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Ako oćeš CompTIA A++ ja ti predlažem da ideš u www.cet.rs pošto sam ja tamo išao baš za to A++ i bolje je od aj ti academije a i tamo sam išao ali druga oblast.
 
Vrh