• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Menjanje ventilatora Cooler Master B700 ver 2

milos538

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.02.2017.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nista te ne kosta da ga podmazes, lepo otvori, podmazi pa vidi kako ce da radi, ako ti i dalje ne odgovara, onda uzmi drugi. Ako ventilator ima dve zice i konektor u napajanju 2-pinac, onda radi na istom principu kao i kod mene, smanjuje i povecava voltazu u zavisnosti od opterecenja. Kad kupis ventilator, na njemu pise da radi na 12v i tad vrti na maksimalnom broju obrtaja, kad se prikljuci na 7,8,9,10v, vrti na manjim obrtajima i manje se cuje, a tu voltazu regulise napajanje, tako da nema nista da se brines oko toga, kupis 12cm od 12v i to ti je to ako ti ne bude odgovarao taj sto imas kad ga podmazes i ne bih ti preporucio da vezes preko maticne jer temperatura napajanja nema veze sa temperaturom maticne i napajanje se greje vise nego maticna.
Druze sad sam ga otvarao ovaj kuler je izliven onako iz dela i ne mogu da ga otvorim i podmazem?
A svaki kuler koji bih hteo da kupim ima 3 ili 4 pina..
 
Poslednja izmena:

Srle

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.01.2016.
Poruka
63
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium G4560 - LC-CC-94
Motherboard:
Asus h110m-k
RAM:
Kingston 8GB DDR4 2133 MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750TI 2GB
Display:
LG 23MP68VQ-P | Samsung P2270HD
HDD:
Transcend SSD370s 128GB | Seagate Barracuda 500GB
PSU:
Cooler Master RS-500W
Mice & keyboard:
Steelseries Sensei Raw | A4Tech
Internet:
WDSL 20 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Taj izliveni je jos lakse da otvoris, napisao sam u prvom postu na predhodnoj strani za ventilator od kulera LC cc 120, samo iscupas propeler iz lezista, a za to cupanje ne treba nikakva sila, poguras prstima, vrlo je jednostavno, moze se otvoriti i dok radi bukvalno za sekundu. Snimio sam ti, pogledaj kako da ga otvoris:

https://vimeo.com/206659053

Nema veze sto su 3 ili 4 pina, na svakom ima plus i minus (dve zice), ostale zice su za pwm, malo je komplikovanije ako se bas ne razumes jer bi morali da se iseku konektori sa oba ventilatora pa konektor sa starog spojis na novi ili ako neces da seces na novom zbog garancije (mada garancija na tu cenu je po meni nebitna), kupis produzni konektor 3 ili 4 pin i spojis samo plus i minus na stari konektor da bi mogao da ubodes u napajanje. Ako kupis drugi ventilator i bude ti bas komplikovano da to odradis i ako si u Beogradu mozes doci do mene ili ja do tebe da ti namestim :)
 

milos538

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.02.2017.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probacu veceras onda da ga podmazem, imam isto problem u odabiru novog kulera jer su specifikacije na njemu kao 2200 RPM, protok vazduha 88.0 CFM a na kulerima cak i od 1500 dinara nije toliki protok, ja ne znam da li su ove specifikacije prepucane jer kuler izgleda bezveze , pa da uzmem samo neki malo iole kvalitetniji ako podmazivanje ne pomogne?
 

Srle

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
20.01.2016.
Poruka
63
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Pentium G4560 - LC-CC-94
Motherboard:
Asus h110m-k
RAM:
Kingston 8GB DDR4 2133 MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750TI 2GB
Display:
LG 23MP68VQ-P | Samsung P2270HD
HDD:
Transcend SSD370s 128GB | Seagate Barracuda 500GB
PSU:
Cooler Master RS-500W
Mice & keyboard:
Steelseries Sensei Raw | A4Tech
Internet:
WDSL 20 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Arctic Cooling F12 ti je sasvim dovoljan i odlican je, do skoro je bio u emmi-u, vidim da ga nemaju trenutno. Ili malo sacekaj jer sigurno ce ga imati opet ili potrazi negde drugde, neki drugi od 1300-1500rpm.
 
Vrh