• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Menjanje led-a na ploci

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja vec odavno pokusavam da kupim NZXT Switch 810, ali to je ocigledno nemoguca misija, pa cu najverovatnije kupiti CM Storm Stryker i njega modovati za ono sto planiram..
E sad, zanima me.. Kako se menja LED na plocama, tj. promenio bih boju dugmeta iz crveno u npr plavo, kao sto je ovaj lik uradio:


Ali problem je, sto ovo nisu obicne LED diode, nego su vezane za plocu, pa ne znam kako se to menja..


Tj. ove dve koje su za start button bi trebalo da su obicne, ali ove sto su za fan-controler ne znam sta su i kako se to menja..

Ajde ako neko ima ideju kako se to radi, nek se javi, pa da se bacim u shopping :D
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Svaka led dioda je vezana za ploču. :D
Nego ne vidim tačno koji su ledovi na ploči? Verovatno su SMD (oni mali kockasti)? Isti je princip zamene kao i kod regularnih dioda. Odlemiš i zalemiš drugi.
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ctrl + scroll :d
Iznad USB 2.0 portova idu 3 crna dugmeta, pa 3 neka led-a koja ne znam koja su i da li mogu da se menjaju (ti me zanimaju), a iznad njih na vrhu su valjda dve obicne diode, koje se tako klasichno leme...
A sa leve strane ova 3 dugmeta su 2 indicator svetla, a i zanima me kako se i ona menjaju, posto mi se chini da su i ona crvena..
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ctrl + scroll :d
Iznad USB 2.0 portova idu 3 crna dugmeta, pa 3 neka led-a koja ne znam koja su i da li mogu da se menjaju (ti me zanimaju), a iznad njih na vrhu su valjda dve obicne diode, koje se tako klasichno leme...
A sa leve strane ova 3 dugmeta su 2 indicator svetla, a i zanima me kako se i ona menjaju, posto mi se chini da su i ona crvena..
razlika izmedju obicne i smd diode je sto su kod obicne kontakti provuceni kroz plocu (rupice) i sa time je lemljena sa druge strane ploce.
Dok kod sdm izvedbe lem je po povrsini ploce (nema rupica).
Naravno dimenzije SMD modela su manje.

smd mozes da odlemis sa jednom lemelicom stim sto neizmenicno zagrevas jednu i drugi nogicu sa dve lemelice je paralelno jednostavnije.
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
A jesu li te diode 100% SMD i ima li ih kod nas u obichnim prodavnicama??
Jer u svakom sluchaju ja to necu moci da izvedem, jer nikad nisam ni uzeo lemilicu u ruke :d
Najverovatnije cu dati nekom elektricharu da mi to zameni, ako su to 100% te diode i mogu da se nadju kod nas..
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
A jesu li te diode 100% SMD i ima li ih kod nas u obichnim prodavnicama??
Jer u svakom sluchaju ja to necu moci da izvedem, jer nikad nisam ni uzeo lemilicu u ruke :d
Najverovatnije cu dati nekom elektricharu da mi to zameni, ako su to 100% te diode i mogu da se nadju kod nas..
postoje samo obicne i smd tako da nema zime ponesi kod elektro-tehnicara i on ce znati sta treba da se odradi.
Po izgledu ploce na grafici bih rekao da su sve standardne komponente koji svaki ozbiljan elektronicar poseduje.

:wave:
 
Poslednja izmena:

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Moj san da imam Switch je potpuno dotuchen :smrc:
Izgleda da cu da se bacim na Seckanje i przenje Strykera :D
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ctrl + scroll :d
Iznad USB 2.0 portova idu 3 crna dugmeta, pa 3 neka led-a koja ne znam koja su i da li mogu da se menjaju (ti me zanimaju), a iznad njih na vrhu su valjda dve obicne diode, koje se tako klasichno leme...
A sa leve strane ova 3 dugmeta su 2 indicator svetla, a i zanima me kako se i ona menjaju, posto mi se chini da su i ona crvena..
Uzmi paint pa zaokruži crvenom bojom. :p

Na kraju sam ih našao naravno. :D

Mislim da čak možeš i skidati (odlemiti) te SMD diode sa onih LED traka i da ih stavljaš tamo gde ti treba.
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mislim da čak možeš i skidati (odlemiti) te SMD diode sa onih LED traka i da ih stavljaš tamo gde ti treba.
To ti i nije losa ideja, samo sto sam ja planirao da stavim beli led incide, a ta svetla da mi budu plava i zalena :d
 
Vrh