• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Media Player Classic (Home Cinema)

Rocky

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.03.2011.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 925 + LC-POWER LC-CC-120
Motherboard:
MSI 770-C45
RAM:
2x2Gb 2x2Gb Kingston Transc. 1333Mhz DDR3
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 280x Sapphire
Display:
Asus MX279H
HDD:
Sams.Spinpoint F3 500GB(HD502HJ)
Sound:
Stock
Case:
Xigmatek Asgard
Optical drives:
/
OS & Browser:
Windows 10 & Opera
Other:
...
Pozdrav.

Imam par problema sa MPC-HC

1. Pocelo je od nedavno da ne radi favorite tj. bookmark gde sam stao sa gledanjem. Znaci bukvalno sada bookmarkujem, izadjem, pokrenem MPC, hocu da ucitam gde sam stao i prijavi file not found.

2. Desava mi se da secka prilikom premotavanja i to na raznim kvalitetima snimka. Nekada ne secka npr 720p ali zato secka 480p. Da li je to do konfiguracije MPC-a ili do loseg enkodovanja?

3. Gde treba da podesim u opcijama kada se dogodi da neki fajl nece da se ucita iz MPC-a ali zato npr. GOM ga ocita. Prepostavljam da treba da izmenim nesto u samim ocpijama MPC da bi mogao da prepozna odredjeni fajl. Ne pricam o tome da mi nije selektirano da cita .avi npr pa da treba da cekiram da ga MPC otvara nego bas kada pokrenem iz MPC prijavi gresku a GOM iscita fajl.

Ovde su moja podesavanja za koja mislim da bi bila kljucna u mojim problemima:

Ovde je sve po defaultu i nista nije cekirano

slika 1


slika 2


slika 3



silka 4




verzija:


Sistem:

Win 7 x64
Phenom II x4 925
8GB ddr3
ATI 5770
...
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Mozda da probas sledece:

- Da podesis da ti podesavanja playera cuva u ini fajlu
- Obrises ini fajl, i prilikom prvog startovanja MPC HC-a ce ti se sva setovanja vratiti na default
- Probaj da na slici 3 cekiras sve stavke, i nista ne stavljaj u eksternim filterima
- Ako si instlirao neki od codec packova mozda ti oni provae problem pa probaj da ih uninstaliras, cisto da vidis da li ce ti to imalo pomoci

Tada bi trebalo da MPC HC koristi svoje kodeke, a ako ne nadje neki od njih koristice eksterni.

Doduse i ja u poslednje vreme imam problema sa MPC HC-om i to da recimo da neke fajlove kreirane uz pomoc X264 VFW ne reprodukuje dobro, dok ih Windows media player pusta bez problema.Takodje se desava da kada pustim neki mp3 fajl reprodukcija istog ne krene dok ne kliknem stop pa play.Tako da smatram da su nesto u ovim novijim verzijama MPC HC-a nesto gadno zeznuli, jer ranije ovakvih problema nisam imao, a eksterne kodeke nisam ni instalirao.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probajte MPC-BE umesto HC...
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Iste probleme na istim materijalima pravi i MPC BE, kao i MPC HC, posto dele gotovo isti core.
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Probajte MPC-BE umesto HC...
Instalirah ovog naslednika klasicnog mpc-a, ako je to uopste istina. Ne mogu da povecam velicinu fonta, ne reaguje na promenu. Boju sam uspeo da promenim i da prihvati ali ne i velicinu. Znam gde se menja velicina.
 
Poslednja izmena:

Rocky

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.03.2011.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 925 + LC-POWER LC-CC-120
Motherboard:
MSI 770-C45
RAM:
2x2Gb 2x2Gb Kingston Transc. 1333Mhz DDR3
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 280x Sapphire
Display:
Asus MX279H
HDD:
Sams.Spinpoint F3 500GB(HD502HJ)
Sound:
Stock
Case:
Xigmatek Asgard
Optical drives:
/
OS & Browser:
Windows 10 & Opera
Other:
...
Mozda da probas sledece:

- Da podesis da ti podesavanja playera cuva u ini fajlu
- Obrises ini fajl, i prilikom prvog startovanja MPC HC-a ce ti se sva setovanja vratiti na default
- Probaj da na slici 3 cekiras sve stavke, i nista ne stavljaj u eksternim filterima
- Ako si instlirao neki od codec packova mozda ti oni provae problem pa probaj da ih uninstaliras, cisto da vidis da li ce ti to imalo pomoci

Tada bi trebalo da MPC HC koristi svoje kodeke, a ako ne nadje neki od njih koristice eksterni.

Doduse i ja u poslednje vreme imam problema sa MPC HC-om i to da recimo da neke fajlove kreirane uz pomoc X264 VFW ne reprodukuje dobro, dok ih Windows media player pusta bez problema.Takodje se desava da kada pustim neki mp3 fajl reprodukcija istog ne krene dok ne kliknem stop pa play.Tako da smatram da su nesto u ovim novijim verzijama MPC HC-a nesto gadno zeznuli, jer ranije ovakvih problema nisam imao, a eksterne kodeke nisam ni instalirao.
Jedino sto imam instalirano je LAV filters 0.50.5
A sto se tice da mi vrati na default mi se i ne radi u ovom trenutku jer sam puno toga izmenjao pa cu videti sa ovim trecim sto si rekao da li ce se nesto promeniti.

p.s. video sam na prethodnoj strani da ce prestati da se razvija MPC, jel ima nekih novih vesti o tome?
 

Marko207

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2009.
Poruka
156
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II X3 450
Motherboard:
MSI 770-C45
RAM:
Exceleram 2x2GB DDR3
VGA & cooler:
Radeon HD5770 1GB
Display:
Dell U2311HM
HDD:
WD3200AAKS 00B3A0
PSU:
Seasonic SS-520GM
Optical drives:
Pioneer DVR-112D
Mice & keyboard:
MS Business Hardware Pack
Internet:
ADSL 4Mbit
Other:
Terratec Cinergy 400
Meni se desalo nesto slicno, blago seckanje i losa slika (kao da prikazuje 16-bita, video se banding ali samo kod pojedinih filmova, serija) i dosao sam do zakljucka da je do EVR-a. Instalirao sam madVR i problem je nestao. Takodje koristim MPC BE, presao sam sa HC.
 
Vrh