• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Periferije] Logitech VX Nano

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Pre dva-tri meseca, nakon lepog druženja sa Razer Lachesis mišonjom, i nakon toga što sam shvatio da nisam Gamer niti ću biti, kupio sam sebi Logitech VX Nano miša.
Otkud sam se baš odlučio za miša koji je namenjen „Laptop“ delu tržišta?
Odgovor je vrlo prost: ni jedan jedini miš „većih“ gabarita mi se nije dopao, Revolution-a sam imao i iskustva su mi koliko sjajna toliko i negativna, tako da sam od njega odustao, MX1100 mi od samog starta nije prirastao k srcu te sam alternativu potražio upravo u ovom segmentu.
Posle nekoliko dana prebiranja po glavi koji uzeti, da li jeftinije verzijje poput VX Revolution-a, ili se „ko čovek“ otvoriti za najboljeg Logija u toj klasi, izbor je na kraju ipak pao na VX Nano miša.
Presudili su oblik, veličina, dizajn, skrol, kao i izuzetno mali USB prijemnik koji će mi poslužiti ukoliko se opet odlučim da priuštim sebi neki note/netbook.






Kao što možete primetiti na prvoj slici, miš poseduje „svega“ tri programabilna tastera, dva na „vrhu“ levog klika, i jedan, odmah iza skrol točkića.


Neki će reči da je to malo(sa čime se delimično i slažem) ali lako se prilagođavam potencijalnim problemima, te sam se na ovaj broj dugmića lako navikao (iako je primera radi Lachesis imao čini mi se 10).
Gornja dva u mom slučaju služe za BACK/FORWARD, dok treći skoro ni ne koristim, a funkcija mu je da u OS-u „vrti“ prozore, konkretno u Visti koju trenutno koristim skroluje između prozora (ukoliko je uključen AERO).

Skrol kod ovog miša je kao i kod Revolution-a priča za sebe. Ima dva moda rada, ja ih zovem „ultra brzi“ i „ultra spori“. 90% vremena mi „ultra brzi“ radi posao, jer tada točkić prilikom skrola nema apsolutno nikakvu prepreku, i može se jako dugo vrteti (i po 10-ak sekundi), što je dovoljno da se u cugu „prevrte“ čak i oni dokumenti sa 300+ strana.
„ultra spori“ mod, meni ne igra ulogu jer pretežno mi ništa toliko precizno nije potrebno, mada kad zatreba, jednostavnim pritiskom na točkić on menja mod uz jedno kratko „klak“.
Točkić je četvorosmerni, te garantuje punu upotrebljivost bez korišćenja tastature. Pritom se brzina skrola može naravno podesiti iz SetPoint-a.


Sa donje strane miša se nalazi naravno Laserski senzor za koji nažalost nisam našao podatak koji mu je DPI, doduše da budem iskren, nisam preterano ni tražio. Odokativno bih rekao da više od 1600 nema sigurno, ali mislim da je 800 kao i Revolution.
Tu je naravno i „skladište“ za dve AAA baterije, kao i mali „džek“ u koji se ubacuje USB prijemnik kada miša ne koristite i nosite ga sa sobom (sliku prijemnika nažalost nemam, komp mi je na vrlo nepristupačnom mestu te nisam mogao da ga izvadim iz mašine).
Tu je naravno i ON/OFF dugme.
Pomenuću samo, da kada sam stavio baterije u njega, u SetPointu mi je ispisalo da će trajati preko 180 dana, sada, dva-tri meseca kasnije pokazuje 126 dana (pritom miša nikad ne isključujem, nemam naviku). Za mene sasvim zadovoljavajuć, da ne kažem sjajan podatak.






Preciznost miša je što se tiče multimedija zaista zadovoljavajuća, ne igram se jer pretpostavljam da bi to bilo krajnje bolno iskustvo što zbog veličine miša što zbog 8400 GS.




Ostaje pitanje prilagodljivosti na njegovu veličinu, zbog čega se verovatno i veliki broj ljudi ne odlučuje za isti. Ja imam ogromnu šaku, i navikao sam se, a kako izgleda to sve:




Šta reći za kraj? Kupio sam ga iz određenih razloga i za sada me savršeno služi, a nadam se da će i dalje. Kvalitet se pokazao kao sjajan i posle ovih nekoliko meseci, bukvalno nigde nema tragova korišćenja i tu se vidi napredak u odnosu na Revolution-a. Gumice sa strane pomažu da miš ne klizi, dok je skrol kao što sam spomenuo zaista fenomenalan.
Od nedostataka bih možda naveo nedostatak većeg broja dugmića, mada ukoliko se ne igrate (a ovaj miš svakako nije za to) onda i nije to tolika mana.
U svakom slučaju, dok ne počnem opet da se igram, ovaj mišonja će me služiti te stoga toliko od mene dok neki drugi macan ne dođe :)

:wave:
 
Poslednja izmena:

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Odlican review Shajki :)
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
151
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc

stoske

NC Magazin
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
858
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Dell Studio 1737 - P8400
Motherboard:
Dell
RAM:
4GB
VGA & cooler:
ATi 3650 256 RAM
Display:
17" 1440x900
HDD:
1TB
Sound:
Integrisani HD Audio
Optical drives:
BluRay burner Slot-In
Mice & keyboard:
Dell
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Other:
2Mpx camera
Sjajan review.

Bas sam presao na laptop i jurim misonju.

Moj mx1000 mu je savrsen, samo mi je problem USB adapter koji nemam.

Mislio sam da pokusam da nabavim neki logi nano adapter, pa da probam da li ce raditi....
 
Vrh