• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Logitech Harmony 1100

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Bolji od najboljih!

Zamislite sledeću situaciju: sedite u vašoj dnevnoj sobi, oko vas sjajno okruženje, dizajnirano baš onako kako ste vi želeli. LCD direktno ispred vas, ispod njega, pravi mali multimedijalni centar, muzički stub, HTPC, pojačalo, DVD/Blu-Ray player, za one sentimentalne video rekorder... Međutim, leti kada je pakleno u stanovima, džaba sve ove „skalamerije" ako nema klima uređaja iza vas da vas „propisno" rashladi. Reklo bi se, situacija u kojoj bi svako od nas voleo da se nađe, a da bude interesantnije vrlo često se nalazimo u sličnim situacijama.

Opširnije...
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
151
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Sjajna stvar, igrao sam se sa dotichnim i odushevio se... bukvalno sve uredjaje je moguce staviti na jedan jedini daljinski... Super je..
 

pavle93

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
157
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core 2 Duo 3,06 + Core 2 Duo P8700 2.53 GHz
Motherboard:
iMac + Sony Vaio FW41ZJ
RAM:
4GB + 6GB
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 4670 + ATI Mobility Radeon HD 4650 1GDDR
Display:
iMac 27" + 16.4" TFT 1920 x 1080 - X-black + Sony Bravia 40W5500
HDD:
1TB(iMac)+2x2TB(Storage) + 500GB
Sound:
Z5500
Case:
iMac + Sony Vaio
PSU:
iMac + Sony Vaio
Optical drives:
DVD-RW + BluRay RW
Mice & keyboard:
MX Performance + Mac Keyboard
Internet:
DSL - 16mb + 6mb
OS & Browser:
OSX + Win 7
Other:
PS3, Sony Vaio FW41ZJ, Logitech Harmony 1100
Sprava je stvarno super, grehota je sto nisam uspeo klimu da namestim da radi, ali jbg :) Vise srece drugi put.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
i kako ja sa time da pojacam tv i utisam radio u ISTO vreme kad se nesto vazno pojavi na TV-u? dok ja predjem iz menija u meni, prodje to sto me interesovalo...Ne kazem da ne valja sprava, ali odmah mi na pamet pao jedan nedostatak posto moj cale stalno to radi. Sa druge strane ima jos jedan nedostatak, a to je sto je harmoni zapravo jos jedan daljinski na sve vec postojece posto sam siguran da ne moze da radi SVE sto se tice podesavanja pa ce hvatanje za "originalni" daljinski od neke od sprava svejedno biti "a must". Dakle dolazim do zakljucka da je harmony jedna skupa gadget/igracka sa diskutabilnom upotrebnom vrednoscu (mozda bolje reci - na individualnom nivou). Sony ima voice activated multi controler koji je po meni mnogo bolja stvar :D (zato sto nije jos jedan daljinski na stolu, ali ne propagira eliminaciju daljinskog za napredne opcije)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
i kako ja sa time da pojacam tv i utisam radio u ISTO vreme kad se nesto vazno pojavi na TV-u? dok ja predjem iz menija u meni, prodje to sto me interesovalo...Ne kazem da ne valja sprava, ali odmah mi na pamet pao jedan nedostatak posto moj cale stalno to radi. Sa druge strane ima jos jedan nedostatak, a to je sto je harmoni zapravo jos jedan daljinski na sve vec postojece posto sam siguran da ne moze da radi SVE sto se tice podesavanja pa ce hvatanje za "originalni" daljinski od neke od sprava svejedno biti "a must". Dakle dolazim do zakljucka da je harmony jedna skupa gadget/igracka sa diskutabilnom upotrebnom vrednoscu (mozda bolje reci - na individualnom nivou). Sony ima voice activated multi controler koji je po meni mnogo bolja stvar :D (zato sto nije jos jedan daljinski na stolu, ali ne propagira eliminaciju daljinskog za napredne opcije)
Ima istine u tvom zapazanju, ali je i sa dva daljinska teshko istovrmeno smanjiti... Ovde klinesh na jedan device pa mute, pa drugi mute. Nije odmah, ali je dosta brzo. Za veliku vecinu uredjaja imash 100% podrshku za sve funkcije ;)

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.547
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
moze da prebacuje source i dts/dolby/matrix 6.1 na yamaha risiveru? da menja presete stanica programirane? da menja inpute? da podesava sliku na LCDTV-u (modovi/preseti i custom podesavanja)? da skenira kanale na tuneru, memorise ih i podesi nivo jacine zvuka za svaki? KApiram da moze da menja kanale, da radi volume, da radi on/off i te basic stvari, po nesto i andvanced ali sumnjam da moze da radi sa podesavanjima za malo komplikovanije stvari, da ne pominjem I/O menije na spravama :P

elem, nije ni bitno. Mogla je i moja 7650 sa programom za daljinski da pohvata vecinu sprava i da radi dosta stvari :D (psilock remote control program, valjda se tako zvao)

sto se dva daljinska tice, matori mi je pravi revolveras veruj mi, uostalom tasteri za volume su na vecini daljinskih napravljeni da (bukvalno) ni slepac ne moze da ih promasi.

edit: zelim samo da kazem da je to ok igracka za osnovne funkcije ali da nikako ne moze zamenuti sve daljinske za sve sprave koje imas u 100% slucajeva, kao sto ne mogu ni najbolji pilot daljinci, tako ne moze ni ovo. Ovo je samo fensi pilot daljinac i nista vise, ah da i skup je do jaja :d Pretpostavljam da moze da se napise aplikacija za neki android pa da sve to imas u spravi koju vec posedujes ili bi imalo smisla posedovati zbog svega sto nudi. 400e za daljinski je...bas fensi :D

:wave:
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
moze da prebacuje source i dts/dolby/matrix 6.1 na yamaha risiveru? da menja presete stanica programirane? da menja inpute? da podesava sliku na LCDTV-u (modovi/preseti i custom podesavanja)? da skenira kanale na tuneru, memorise ih i podesi nivo jacine zvuka za svaki? KApiram da moze da menja kanale, da radi volume, da radi on/off i te basic stvari, po nesto i andvanced ali sumnjam da moze da radi sa podesavanjima za malo komplikovanije stvari, da ne pominjem I/O menije na spravama :P

elem, nije ni bitno. Mogla je i moja 7650 sa programom za daljinski da pohvata vecinu sprava i da radi dosta stvari :D (psilock remote control program, valjda se tako zvao)

sto se dva daljinska tice, matori mi je pravi revolveras veruj mi, uostalom tasteri za volume su na vecini daljinskih napravljeni da (bukvalno) ni slepac ne moze da ih promasi.

:wave:
Imash na linku ispod pod Features/Compatility Check listu svih uređaja koje Harmony podržava:

http://www.logitech.com/en-us/remotes/universal-remotes/devices/4708

Ako ima na listi, mora sve da radi ;) Mnogo koshta ovaj model i bilo bi neozbiljno da ne radi...

Logitech je napisao(la):
With the world's largest A/V control database, Harmony supports more than 5,000 brands and 225,000 devices. Take the first step toward simplifying your home entertainment.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
moze da prebacuje source i dts/dolby/matrix 6.1 na yamaha risiveru? da menja presete stanica programirane? da menja inpute? da podesava sliku na LCDTV-u (modovi/preseti i custom podesavanja)? da skenira kanale na tuneru, memorise ih i podesi nivo jacine zvuka za svaki? KApiram da moze da menja kanale, da radi volume, da radi on/off i te basic stvari, po nesto i andvanced ali sumnjam da moze da radi sa podesavanjima za malo komplikovanije stvari, da ne pominjem I/O menije na spravama :P

elem, nije ni bitno. Mogla je i moja 7650 sa programom za daljinski da pohvata vecinu sprava i da radi dosta stvari :D (psilock remote control program, valjda se tako zvao)

sto se dva daljinska tice, matori mi je pravi revolveras veruj mi, uostalom tasteri za volume su na vecini daljinskih napravljeni da (bukvalno) ni slepac ne moze da ih promasi.

edit: zelim samo da kazem da je to ok igracka za osnovne funkcije ali da nikako ne moze zamenuti sve daljinske za sve sprave koje imas u 100% slucajeva, kao sto ne mogu ni najbolji pilot daljinci, tako ne moze ni ovo. Ovo je samo fensi pilot daljinac i nista vise, ah da i skup je do jaja :d Pretpostavljam da moze da se napise aplikacija za neki android pa da sve to imas u spravi koju vec posedujes ili bi imalo smisla posedovati zbog svega sto nudi. 400e za daljinski je...bas fensi :D

:wave:
Pretezno sve funkcije koje ima jedan daljinac, ako ga ima u compatibility listi i Harmony izvrshava. Konkretno na LG TV ima onaj "za*ebani" daljinski i sve funkcije je sa njega povatao, od shtelovanja kanala, memorisanja, prebacivanja inputa...

Muku je jedino mucio sa Midea klimom, kad morash da ga ucish osnovnim komandama tako shto drzish originalni daljinski uperen u Harmony IR port i onda on belezi te signale pretpostavljam...

:wave:
 

pavle93

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
157
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core 2 Duo 3,06 + Core 2 Duo P8700 2.53 GHz
Motherboard:
iMac + Sony Vaio FW41ZJ
RAM:
4GB + 6GB
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 4670 + ATI Mobility Radeon HD 4650 1GDDR
Display:
iMac 27" + 16.4" TFT 1920 x 1080 - X-black + Sony Bravia 40W5500
HDD:
1TB(iMac)+2x2TB(Storage) + 500GB
Sound:
Z5500
Case:
iMac + Sony Vaio
PSU:
iMac + Sony Vaio
Optical drives:
DVD-RW + BluRay RW
Mice & keyboard:
MX Performance + Mac Keyboard
Internet:
DSL - 16mb + 6mb
OS & Browser:
OSX + Win 7
Other:
PS3, Sony Vaio FW41ZJ, Logitech Harmony 1100
Shiki,

Tako sam i ja morao za LG Art-Cool iako je poznatija, ali jbg. Sve ostalo radi savrseno.

@graphXtreme
Mozes da podesis da on paralelno pojavaca tv na jedno dugme a na drugo utisava radio iako si u "programu" gledanja televizora.

Ja npr koristim Z5500 za zvuk, TV za inpute, menije itd, a komande play, up, down itd za wdtv.

Imam cini mi se 6-7 programa, a uskoro cu dodati i ostale uredjaje u kuci :)


PS: Ovaj daljinac radi i sa iMacom i Dellovim Studio XPS laptopovima :d Jedino Vaio nema IC :(

I da, bukvalno sve, ali bukvalno sve funkcije ima kao klasican daljinac.
 
Vrh