• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Logitech G502

nesa07

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.10.2015.
Poruka
73
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Razmisljam o kupovini ovog misa,
da li bi neko od korisnika mogao da iznese utiske o njemu, kako je zadovoljan njime koje su mu mane-vrline, da li je tacno da se glajder-klizaci brzo trose. Danas sam ga gledao u radnji i nekako su mi svi tasteri meki na klik, da li tako treba da bude i ako je tako da li je ta mekoca ostala i posle duzeg vremena koriscenja.
Da li je preporuka za kupnju?
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Koristim mis vec oko godinu dana i mogu da kazem sve najbolje za njega, osim jedne sitnice..
Kao prvo, mis je jako kvalitetno napravljen, u ruci je osecaj da drzis premium mis, ali to dolazi sa tezinom od 120grama, sto nekome moze biti problem, pogotovo za brze FPS igre, ali naravno zavisi i koji mis ste koristili pre toga i kolike su vam sake, tako da mozda i necete imati problema..

Glideri(klizaci) se ne trose brzo, i ja sam citao da se brzo trose ali navodno su to resili na novijoj verziji "Proteus Spectrum" koju i ja licno imam i preporucujem bas nju zbog toga sto je mis skroz crn(nema plavi thumb rest) i ima RGB..

Klikovi su skroz normalni, sto se tice switcheva, u njemu su standardni Omron mikro switchevi koji su deklarisani na 10 ili 20 miliona klikova.
Jako bitna stvar meni je sto povrsina gde pritiskas da bi kliknuo(levi i desni klik) funkcionise kao klackalica, na suprotnoj strani od switcha se nalazi mala opruga koja vrsi lagani pritisak na switch ali taman toliko da se prisloni (dodirne) povrsina koju pritiskas da bi kliknuo, sto u prevodu znaci da nema lufta izmedju switcha i plastike za pritiskanje i s time je bolji osecaj kada klikces, bolja je kontrola i brze mozes da klikces za nijansu u odnosu na druge miseve. Ovo sam morao da spomenem jer meni jako znaci..

Ovo sto sam rekao vazi samo za levi i desni klik, na bocnim klikovima su drugaciji switchevi ali mislim da su isto Omron, klikovi rade kao i prvog dana, nisu postali "meksi" i poprilicno sam siguran da tu nece ni biti problema..
Naravno uvek moze da se desi da klik otkaze pre nego sto je predvidjeno, to se desi na bilo kom misu, ali za to sluzi garancija ili se jednostavno zameni switch(200 din) i bude kao nov.
http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=29339

Mis ima 11 dugmnica ukupno i svi mogu da se programiraju u softveru..

Jos jedna prednost je sto mis ima memoriju u sebi i moze da upamti razna podesavanja pa ako ga spojis na drugi komp ne moras da instaliras driver jer ti ostaje sve podeseno..

Ima free scroll mode, veliki +

Metalni scroll wheel meni licno cool stvar ali nekome ce smetati jer je navikao na gumeni ili slicno..

E sada problem, jedini problem sto ja imam je sto pri normalnom scrolovanju hoce ponekada da ne odreaguje na jedan korak, gore ili dole, i onda radi normalno, sto mi je smetalo u pocetku i onda sam reklamirao mis pa su mi dali novi i na novom imam isti takav problem, sada ne znam da li sam slucajno ja dobio 2 falicna misa ili je to generalno problem sa njima..
Sada sam vec navikao i ne smeta mi to vise, ali nekome ko menja oruzije na scroll ce mozda smetati, a mozda je to samo do mog misa..
Sto se tice scrolla, nije standardni encoder u pitanju vec je opticki scroll pa kontam da mozda ako bi malo pomerio ukoso diodu da bi moglo da resi problem ali necu da otvaram mis jer je u garanciji..
Inace opticki scroll je bolji od encodera jer je vecan, dok encoder posle nekog vremena oslabi i nema vise definisan osecaj koraka pri scrolovanju i cesto pocne da preskace i da scrolluje u kontra smeru..


Ako neko ima G502 neka napise da li ima problem sa scrollom..
 
Poslednja izmena:

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Opticki senzor koji G502 ima vazi za jedan od trenutno najboljih na svetu, Pixart PMW3366, trebalo bi da bez problema radi na svim podlogama ali ne mogu da garantujem jer to nisam probao, radi na stolu, na svim podlogama koje imam i radi i na svesci, ali pazi taj senzor ima u softveru opciju da se optimizuje prema podlozi, kada sam ga posle moje podloge stavio na papir nije radio, onda sam uradio retune u softveru i sada radi bez problema, tako da trebalo bi da i na staklu i svemu ostalom mozes da ga prilagodis..

Klik scroll koristim cesto bas i malo je tezi za stisnuti u odnosu na druge miseve, cesto ces u pocetku praviti gresku u smislu kada stisnes scroll slucajno u isto vreme stisnes i scroll levo ili desno ali to zavisi sa kojim prstom stiskas scroll jer ja stiskam scroll sa kaziprstom a moj burazer stiska sa srednjim prstom i on ne pravi gresku kao ja, naravno kada se naviknes gresku neces vise praviti, ali trebace ti malo vremena za naviku jer drugacije je imati scroll sa 3 dugmica od obicnog scrolla..

Scroll dugme ima veci otpor u odnosu na scroll levo i desno, malo ga je teze stisnuti jer je dugme ili svitch drugaciji u odnosu na levi i desni scroll, ali takav isti svitch sam imao u Logitech G5 i posle 10 godina je radio kao nov..
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Vrh