• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Linije na monitoru

oce to od previse rama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2015.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300
Motherboard:
GA-990FXA-D3
RAM:
DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Predator CL9
VGA & cooler:
4X80mm deep cool 3x90mm deep cool
HDD:
ExcelStor Technology J8160S 160gb+Seagate ST3500418ASQ 500gb
Case:
Chieftec Dragon DA-01BD 14-Bay Steel ATX Full Tower Case
PSU:
CHIEFTEC CTG-750C 750W A80 series
OS & Browser:
Mozilla Firefox
Pozdrav
Imam problem sa monitorom koji sam nedavno kupio:LG W2241S(grafika:Video Chipset:sapphire ATI/AMD Radeon HD 6870 ona sa dual exostom)
Problem je taj da kada radim nešto makar malo zahtevnije na browseru(chrome,opera,microsoft edge...)uglavnom facebook igrice u full screenu iskaču vertikalne crno bele linijelinije a to nije radio na starom monitoru(koji je takodje bio lg).

Takodje sam primetio i ovo:
ne pokazuje mi monitor u windows podešavanjima ali stari je pokazivao i ne mogu da promenim na 75Hz kako bi trebalo da bude u podešavanjima.
Temperature grafike su uglavnom uredu 40-50 stepeni ali nisam još radio furamrk.
Ja lično smatram da su drajveri ali nemogu da nadjem nigde oficijalne drajvere za monitor.
Ako nekoga zanima ostatak konfiguracije ili ima neke predloge neka slobodno kaze svi smo svoju ovde na :sekira::sekira::sekira:
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ne treba 75Hz ako je maximalna rezolucija, već 60Hz, kod nekih slabijih(800x600) može i 75Hz

Šta će ti posebni drajveri za monitor, ni ja ih nemam i meni piše Generic PnP.

Drajveri od monitora mala šansa, mnogo veća od grafe, skini ih sa DDU i reinstaliraj.

Učitaj default vrenosti u meniju monitora ako postoje, kao i u Amd CP-u(Catalyst), kao i vidi tamo šta stoji za rezoluciju i Refresh rate.

Crknuti monitor ili grafa takođe može da bude, probaj drugu grafu ili monitor na drugom računaru, nema drugi način.

Ako sumnjaš drajvere od monitora idi u Control Panel>HW>Device manager>Monitor>Desni klik>props>Unininstall driver>restart
 
Poslednja izmena:

piru

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2016.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Skini kuler i odlemi sve kondezatore sa grafičke. Zagrej rernu na 200 stepeni. Obloži pleh alu folijom, te napravi od nečega malo uzvišenje I na to uzvišenje stavi grafičku, pošto ne sme da ima direktan kontakt sa folijom. Onda u zagrejanoj rerni peci grafičku tačno 10minuta. Nakon 10 minuta je izvadi i ostavi da se potpuno ohladi. Nakon toga zalemi sve kondezatore I vrati kuler Te probaj da vratiš grafičku u komp.

Ovo je stari trick, nikad popravi grafičku, a nekad ostane u istom stanju. Ako imaš linije to je do same grafičke 70% . 30% slučajeva je do drivera
 

oce to od previse rama

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.10.2015.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX6300
Motherboard:
GA-990FXA-D3
RAM:
DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Predator CL9
VGA & cooler:
4X80mm deep cool 3x90mm deep cool
HDD:
ExcelStor Technology J8160S 160gb+Seagate ST3500418ASQ 500gb
Case:
Chieftec Dragon DA-01BD 14-Bay Steel ATX Full Tower Case
PSU:
CHIEFTEC CTG-750C 750W A80 series
OS & Browser:
Mozilla Firefox
Izvinjavam se što nisam napisao šta se desilo.
Problem je bio u samom monitoru zato što na drugom monitoru nisu izlazile linije.Ja smatram da se zbog prevelike vrućine pregrevao zato što je sve prestalo čim je došlo ono zahladnjenje.
 

piru

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.07.2016.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Vidiš, nije mi na pamet monitor pao. Drago mi je da Si rešio
 
Vrh