• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Lian Li predstavio PC-V2130

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Lian-Li je najavio novo full tower kućište od brušenog aluminijuma, PC-V2130. Poboljšana verzija popularnog PC-V2120, PC-V2130 je napredovao u dizajnu tako što pruža veću podršku sistemima vodenih hlađenja, svestranijim opcijama za ugradnju HDD-ova, kao i lakšem uređivanju kablova unutar kućišta.

PC-V2130 može ispuniti svaku hardversku želju PC entuzijaste. Podržava sve matične ploče do HPTX formata. Iza "tacne" za matičnu ploču, kao i na pojedinačne prenosive nosače, može biti montirano do 11 3,5"/2,5" hard diskova!

Jedan nosač koji može da se skine i koji dolazi uz kućište omogućava instalaciju još četiri diska od 2,5". Ovo kućište poseduje i modularni kavez od 5,25", koji omogućuje veću fleksibilnost u korišćenju prostora kako to korisniku odgovara.

Što se tiče proširenja podrške za vodeno hlađenje, gornji panel koji lako može da se skine omogućava laku instalaciju radijatora od 240/280mm. Još dva radijatora od 280 mm mogu biti postavljena napred i na dnu kućišta, što je za svaku pohvalu. Posebno obrađene dve rupe iznad pozadinskog izduvnog ventilatora od 120mm pružaju dodatnu podršku vodenom hlađenju.

Opširnije...
 

LM81

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2014.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Iznenada mi je u glavi TA peć... :d
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
У неку руку је интересантно али ми се не допада спољашни дизајн. А богме ни цена.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Meni se svidja ova crna verzija sa prozorom, ali mislim da su ih "malo" precjenili. A i šta će im ovi točkići, samo da mi je znat...da neću možda kućište od 500+ dolara da guram po kući kad mi je dosadno?
 

NATO

Banned
Učlanjen(a)
30.07.2014.
Poruka
78
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
nema ga
500$ ccc...
Za iste ili manje para izaberes jedno od 2 firme najbolje na svetu za kucista gde sve biras sam. Prosto i jednostavno po tvom ukusu od pocetka do kraja.
Od stranica, prozora, orientation, do velicine rupa za ventilatore, mesh ili otvori obicni, prozor ili ne i koliki i sa kakvim staklom, ventilaciju i na kom delu, a na kojoj solid stranicu, sta zelite na front panelu od dodataka. Sa obaveznim vratima na sarke za lak pristup hardwaru. I to kucista od onih koja su kao orman u koji covek moze da stane bukvalno pa do malih za mATX i najmanjih za micro ITX, normalnih za E-ATX I ATX, pa sve do najnovijih, najtrazenijih sada modela koji su polu kuciste, polu Banch Table, tj imaju 2 ili vise stranice providne ali su kompletno zatvoreni kao kuciste, a hardware stoji kao na Bench Table, cak i motherboard tray biras velicinu prema standardu maticne koje zelis i posle mozes dokupiti drugu velicinu. A ako vam se ne svidja sto ste uzeli imate vremena i da ispravite porudzbinu ili da posle dokupite ako vam dosadi nesto ili promenite hardware, vrstu hladjenja, itd.
Obe firme prave i Bench Table koji stvarno su bez konkurencije.
Cene su otprilike iste a za 500$ bi dobio i jos dodatke plus koji se dokupljuju zato sto 90% stvari koje biras ulazi ili malo prelazi cenu koja je postavljena na sajtu. Modeli su od 350-550$.
Jedno firma pravi kucista u Sloveniji. LD Cooling a drugi USA: CASELABS.

I sve je takodje od 100% alumijuma koji nije tanak kao kod LIAN-LI nego ide i do 2.5mm. Ovde platis 500e za serisku proizvodnju gde naprave i iseku 100.000 istih stranica istih i masina spaja nitnama ili vari i posle jedino dremel da radi ako ti se ne svidja nesto ili da trpis, stave u celofan, 2 stiropora sa strane i najeftinija kutija sa najeftinijom stampom i traka ide na sledece. Dok tamo rade veoma mali broj kucista i nikada se ne zna sta ce musterija traziti a svaki deo je zapakovan u posebnom celofanu debelom, zasticenom, vidi se da je rucno pakovan svaki paket i ti spajas kuciste, kada ga prenosis negde ti ga rasklopis u table i premestis. Boju biras sam a mogu ti poslati i beli, sivi, crni, ili goli alumijum metalik, pa ti da saljes na farbanje.

Zanimljivo je kako su Slovenci shvatili znacaj i mogucnost zarade od hardwara i pomocne opreme sa 2 brenda koja su vrh u svetu u onome sto prave, EKWB za hladjenje koji ima daleko najvise opcija za razne stvari i modela, dok druge brandove uglavnom karakterisu blokovi vezani za referentne graficke i I LD Cooling.
Ovaj LIAN-LI po meni ne bi trebao da bude vise od 200e, ajde 250 posto je ceo alumijum a danas mnoge firme bezobrazno traze po 250$ za celik.
LIAN-LI tradicionalno koristi alu sto je za svaku pohvalu, ali ove cene su za nesto mnogo bolje, unikatno po narudzbini nikako za serisku masovnu proizvodnju ovako.
 
Vrh