• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

LG 34UC98-W

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Snežna mećava

Ultrawide monitori nastavljaju da osvajaju tržište. Do sada smo dve stvari zaključili kada je u pitanju 21:9 odnos stranica: 27" i manje dijagonale deluju "spljošteno" i UWHD nije baš najbolja rezolucija za 34". Iz ovih obzervacija zaključujemo da ukoliko se zanimate za ultrawide ekrane, optimalan izbor bi bili modeli od 34" uz UWQHD rezoluciju. E sad, to košta...

Mi ćemo se ovaj put družiti sa jednim belim modelom iz LG-ja, koji nosi oznaku 34UC98-W. Što se nas tiče, zadovoljava oba pomenuta uslova. UC je serija zakrivljenih monitora, a "W" na kraju nam govori da se radi o monitoru bele boje (white). Istina, belo ćete videti samo sa zadnje strane, jer spreda monitor ima klasične srebrno crne tonove. No, o tome nešto kasnije. Oznaka 34 jasno govori da se radi o modelu dijagonale 34" (inča), što kad se prebaci na metričke jedinice iznosi 87 cm. Rezolucija je UWQHD (u brojkama 3440x1440), a panel je 10-bitni. Uprkos tome, ovo nije wide gamut monitor, jer podržava tek skoro kompletan sRGB spektar (99%). Šta ovo znači i sve druge zanimljivosti pročitajte na sledećim stranama...

Opširnije...
 
Vrh