• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

LED diode u kucistu(pulsiranje na bass)

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E ovako, kao sto naslov teme kaze, pocinjem sa sredjivanjem sobe, pa bi i kuciste sredio, stavio bih da bude celo providno, ali to nije bitno, bitne su mi diode koje bi pulsirale na bass, da li je moguce da se one naprave da budu kao one neonke za kucista, koje se kace na molex i pulsiraju na bass, sta te neonke imaju u sebi tj. da li uopste imaju ili imaju neko dugme na kojem se podesava to? Znam da postoji fora da se stave na zvucnu membranu, ali zanima me da li moze na foru kao te neonke, jer da kupujem neonke ne ide, a diode koje bi platio 300 dinara mozda, osvetlele bi celu sobu. Pozdrav!
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Što ne ide da kupuješ neonke?
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Previse para, a boju nigde ne mogu da nadjem. Po Nisu to samo u jednoj jedinoj radnji ima i to je pitanje da l' bas ima u Nisu, posto pise na sajtu, a boje samo ljubicasta i zelena. Dok diode mogu u bilo kojoj boji mogu da nadjem, metar za 300 dinara. Video sam kako treba da se prikljuce na molexu, je l' je to samo pozitivna i negativna ili treba pored jos neka da bi pulsiralo? Hvala unapred svima ljudi.
 
Poslednja izmena:

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
te neonke su imale neku kutijicu sa mikrofonom i elektronikom da reaguju na bas, i kostale su 700-900din...diode ce ti kostati 300din, al nece reagovati na bass...a da bi reagovale na bass, kladim se da ce ti ispasti duplo skuplje nego da kupis neonke pa da zalemis umesto neonki diode al opet ko zna dal ces moci da kontrolises boje, tj za 300 din neces sigurno naci sa kontrolom boja jer i za to treba dodatna skalamerija i daljinac i ne verujem da su ispod jedne crvene... tako da, bez 15ak eur nema sanse da odradis to sto si zamislio...

moj savet ti je da kupis novogodisnje lampice za 300din pa nek sijaju u razlicitim modovima i svim bojama i eto ti ga cirkus kao kad bi odradio to sto si zamislio... :d
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ja bih hteo da uzmem led trake,ali ne znam kako da namestim na molex?
Ako neko moze da mi pomogne neka se javi...
 

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
pa samo zalemis zutu + i crnu - zicku na pocetak led trake, naravno pazis da + bude na + i - na - i to je sva mudrost...

ja cak nisam koristio molex, nego zalemim + i - zicke na traku, i sa druge strane gole zice gurnem u molex na napajanju, stavim prekidac na + zicu da bi palio/gasio po zelji, i nema problema...
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Mnogo komplikovano iskreno :) Ajd kad kupim javim ti se...
 

Sejk

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2012.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook Pro 15" Retina mid 2012
CPU & cooler:
i5 4460 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus B85M-G
RAM:
Hynix 4 x 4GB DDR3 1600MHz
VGA & cooler:
MSI RX 470 4GB 256bit Gaming X
Display:
Philips 243v 24" FHD IPS
HDD:
256GB SSD / 1TB HDD
Case:
MS Industrial FIGHTER 3 Window
PSU:
Cooler Master MWE 500 White
Mice & keyboard:
Logitech M590 & K380
OS & Browser:
Windows 10 x64 + Chrome
Zanimljiva ideja, i mene ovo zanima kako izvesti, samo sto meni ne treba da se menjaju boje nego samo da se pojacava i smanjuje intezitet svetlosti koje daju diode :)
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma ja sam mislio jednobojne da stavim u kucistu, a one od po 10-15 boja da stavim oko sobe, na plafonu il' tako, te sto menjaju 10-15 boje sa daljincem, 5 metara kostaju oko 1500, inace ovako znam kako moze da se namesti da pulsiraju na bass, ali se kace na zvucnu membranu, a meni se na zvucnike ne vidi, imam samo rupu na woofer... Inace od neonka nas'o sam samo ovako nesto, ali nigde ne pise nista i je l' idu dve u paketu ili jedna, ko ima iskustva sa ovim neonkama? Pise da ce dobijati u plavoj boji. Ali na kraj cu mozda samo diode staviti u kucistu, 'ebes bass, ako ce vec u celoj sobi biti samo diode nek budu i tu, a kuciste planiram tj. bocne strane, prednju i gornju da zamenim necim providnim, ali ne znam na kakvom materijalu je dobro busiti rupe?

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/kucista/neonka-za-kuciste-thermaltake-perfect-light-green-a1718-1119266.html
 
Poslednja izmena:

darko31

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.10.2013.
Poruka
466
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon II [email protected] Raijintek Themis Evo
Motherboard:
ASRock FM2A75M-DGS
RAM:
Mushkin Blackline DDR3 4GB 1600MHz CL8
VGA & cooler:
Powercolor 6850 1GB GDDR5
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB; Hitachi 500GB
Case:
Thermaltake Commander MS-II
PSU:
Raidmax RX-500AF
Mice & keyboard:
Elecom GM-10 & Genius KB-G235
@Šejk

To je prilično jednostavno, kao što se koristi PWM kod motora/ventilatora, isto se može koristiti sa LED-ovima. Ako ti nije strana elektronika i lemilica pogledaj ovaj link

http://www.dprg.org/tutorials/2005-11a/

samo se umesto motora spoje LED-ovi.

Napravio sam nekoliko varijacija na to kolo sa tutoriala, i vrlo lepo radi.
555 IC je malo čudo.

@NeuSdesigns

Što se tiče toga moglo bi se napraviti relativno jednostavno u zavisnosti kako si zamislio da radi.

Ako ti odogovara da se LED-ovi samo pale i gase kada ima basa u muzici, prvo što mi pada na pamet je korištenje low pass filtera za izdvajanje niskih frekvencija, dovesti taj signal na komparator i kada signal pređe određenu granicu upaliti diode. Kolo bi bilo relativno jednostavno i jeftino.

Ako bi hteo da LED-ovi svetle različitim intenzitetom u zavisnosti koliko ima basa, to bi bilo nešto komplikovanije, i tu bih već posegao za nekim mikrokontrolerom.

Spajanje LED-ova direktno na zvučnike je quick and dirty način da se to napravi, ali ih ne treba direktno spajati inače će brzo pregoreti s obzirom da je napon na zvučnicima naizmeničan, a LE diode ne mogu da izdrže visoke suprotne (reverse voltage) napone, pa bi se mogla staviti redno vezana obična dioda.

Mogao bih pomoći oko šeme, ili napraviti odgovarajuće kolo i poslati, ali sam trenutno u stisci sa slobodnim vremenom, tek ću kasnije polovinom februara biti slobodan.
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Lele, hvala ti na ovim objasnjenjima, ali kazi mi ako imas iskustva za onu neonku sto sam poslao u proslom postu? Nigde ne pise nista sta ide uz neonku, ali bas nista. I kazite mi sta je najbolje da se stavi od nekog providnog materijala za strane kucista koji se mogu lako izbusiti. Nego, sad sam se setio, imam zvucnike Sonic Gear Evo 7 i oni imaju na wooferu ekvilajzere koji rade samo na bass, idu gore, dole, nikad nisam otvarao zvucnike, pa se pitam sta je to unutra i da li bih mogao da ga izvadim, jer ce woofer da mi bude negde gde se nece videti...
 
Poslednja izmena:

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ma ja sam mislio jednobojne da stavim u kucistu, a one od po 10-15 boja da stavim oko sobe, na plafonu il' tako, te sto menjaju 10-15 boje sa daljincem, 5 metara kostaju oko 1500, inace ovako znam kako moze da se namesti da pulsiraju na bass, ali se kace na zvucnu membranu, a meni se na zvucnike ne vidi, imam samo rupu na woofer... Inace od neonka nas'o sam samo ovako nesto, ali nigde ne pise nista i je l' idu dve u paketu ili jedna, ko ima iskustva sa ovim neonkama? Pise da ce dobijati u plavoj boji. Ali na kraj cu mozda samo diode staviti u kucistu, 'ebes bass, ako ce vec u celoj sobi biti samo diode nek budu i tu, a kuciste planiram tj. bocne strane, prednju i gornju da zamenim necim providnim, ali ne znam na kakvom materijalu je dobro busiti rupe?

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/kucista/neonka-za-kuciste-thermaltake-perfect-light-green-a1718-1119266.html
Imao sam ja neke CM plave neonke, pa kapiram da je i kod ovih TT isti djavo.
Dobijaju se dve neonke koje su povezane sa plasticnom kutijicom preko dzekova a u kutijici se nalazi "mikrofon". Takodje imas potenciometar kako bi podesio osetljivost "mikrofona". Jedina mana po meni su kratki kablovi neonki pa bi morao da se pomucis da sakrijes kutiju preko koje ih podesavas, ukljucujes, iskljucujes. Osim ako ti ne smeta da ti se nalazi na vidnon mestu u kucistu. Btw pogledao sam link ali nikakvih opsirnijih informacija nema. Najbolje bi bilo da svratis u obliznji WW shop i pogledas kako izgleda.
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma videcu u Gigatron, ne mogu da se macujem sa ovima iz WinWin-a, neozbiljni su previse. Je l' mozes da mi posaljes te CM da vidim kakve su.
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Ko se ne razume i smara ga, evo ovde http://goo.gl/VvgiP6

Ljudi prave sta ocete koje god duzine koje god boje, na molex na kako oces, sve na tacnu, a i nije skupo.

EDIT: Link - OVDE
 
Poslednja izmena:

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
nemoj da raskupusas bzv woofer zbog lajt sou-a kad na kraju neces imati ni jedno ni drugo time...
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Na kraju kad gledam, bilo bi lepse da stavim samo plave led trake po ivicama kucista i da ih prikljucim preko molexa, u glavi imam ruznu sliku sa neonkama koje se pale gase u providnom kucistu, a i ako stavljam po plafonu sobe samo led trake, nek bude i unutra, manji trosak, samo ostaje jos nesto, da ne bih pravio novu temu, koji materijal providan je najbolji, najjeftiniji i najlaksi za busenje? Mozda mogu da nabavim plexiglas, je l' radio neko?
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Radili su sa plexiglasom oni koji su modovali kuciste...Po meni za kuciste najbolje led diode su bele hladne ili plave hladne a za sobu nesto malo tamnije...Ove u kucistu preko molexa,ove u sobi preko uticnice i cao...
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Svetlo plave za kuciste il' da ukombinujem dve boje, al' onda mnogo jako svetli, jer sam bas celo kuciste planirao, a za sobu ovako nesto da zavrsim

 

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
ja sam koristio plexi i moze da se izbusi, ali moras polako i bez sile, ali je kodza skup i vrlo lako se grebe zato planiram staklo da koristim ubuduce, 3x jeftinije i deblje i ne grebe se, a svejedno necu da srafim nego da lepim/silikoniram...
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I ja se dvoumim izmedju plexiglasa i stakla, i ja sam vise za staklo, mnogo veci smek daje sobi, ako ce vec da bude u nekom modernom stilu, sa tapetama, lezi begovima i tako tim stvarcicama, ali cime da izbusim, tj. samo kazite koja burgija, pitacu caleta da li ima, on je veliki majstor, ima svasta od alata. Inace nije mi problem imam i plexiglas i staklo, ali je staklo meni nekako dosta cistije, sto i jeste ustvari.
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Da ne otvaram temu pitanje u vezi led trake.Danas sam bio u radnji i hteo sam da kupim led traku medjutim tamo mi lik kaze da mi treba neki trafo.Gledam danas ovu temu http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=11262 i vidim da na molex moze da se namesti da radi na 12v kao sto rade i led trake.Da li je moguce da namestim da mi led traka radi na molex ako dobro napravim raspored zica ?
 
Vrh