• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

LC-Power PRO-919B – Aequitas 2099

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
C(i)-P(i)-R(ipi) znas kako kazu kod nas koga zmija ujede i gustera se plasi,ne bih ipak ja kupovao taj model zbog loseg dosadasnjeg iskustva kako sa kucistima a i sa napajanjima te firme.
Lolcina, jos argumenta vezanih striktno za kuciste. Opet da je tema vezana za napajanja pa da navedes sta to nedostaje njihovim napajanjima, ali nije, a verujem da zet nema lc napajanje.. :)

Poenta price je da je kuciste dobro u svom cenovnom segmentu, kada se sve uzme u obzir. Ako neko trazi kvalitetno kuciste svakako se nece zadovoljiti u tom cenovnom rangu niti lc-om, cm-om a ni slicnim kod nas popularnim markama.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Posle mog iskustva sa LC power kućištem ni ja ne bih uzimao ovo kućište. Iako nisu ista klasa, iako veze nemaju jedno sa drugim sem firme koja ih pravi, zaobišao bih. U istom cenovnom rangu ima puno kućišta koje znaju isto, pa neki čak i više od ovog. Ona ultra loša (da ne kažem očajna) unutrašnja obrada što sam video u LC kućištu ostavlja ožiljke u mom sećanju (kao i novčaniku). Šta ste zapeli za ovo kućište koje stvarno nije ništa posebno? Čoveku LC power isto tako nije ulivao puno pouzdanja kad je gledao u zetov računar... Niste ni vi videli kućište, nego ste pročitali review i branite ga kao sveti gral. OK animan je rekao da je kućište super, ukusi se razlikuju kao i potrebe. Isto tako ja kažem da je Čiftek super, a neki kažu da je go*no.
Let it gooooooooooooooooo.....


Ali ću se morati složiti da CM više i nije tako velika sila. CM postaje biti ono što je čiftek već odavno, prolazeći trend.
Ako bas zelis da znas, posto stalno donosis neke sudove, mudrujes na osnovu kajgane.. to kuciste sam ispipao uzduz i popreko, maltene ga olizao. Hteo sam ga uzeti sestricima/klincima [jer cepaju igre, vise bi im se svideo izgled, providna bocna, crno unutra, led, i najbitnije provetrenost je mnogo bolja od navedenog cm modela], a nisam jer idem u ino uskoro autom.. Takodje imam iskustva sa centurionom navedenim, i slicnim modelima, i to gomilu provedenih sati pored njih.. tako da se moja prica ne zasniva ni na kakvim papagajima i kajganama.
LC kuciste je krs, kao i CM, ali je taj konkretni model CMa jos veci krs. U tome je zackoljica. Zasto? Zato sto pre svega te cene sa it sveta mozete zanemariti, a zatim to sto poseduje malo kvalitetniji lim i plastiku takodje pada u vodu kada se celokupni paketi uporede..

Ovaj cubitek izgleda i vise nego pristojno, posto je firma koja se jos uvek probija, i vodjena nemcima obecava.. ima jos dobrih kucista u tom cenovnom segmentu, sigurno ima i boljih od lc-a, kod nas mozda, ali reci da je navedeni cm model bolja kupovina..
 

Iraklije

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
368
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD ATHLON II X4 620+L3 UNLOCKED
Motherboard:
MSI 870A-G46
RAM:
2X2GB GEIL
VGA & cooler:
ati 6850
Display:
asusmm17d splendid
HDD:
250+160GB
Case:
sharkoon vaya
PSU:
LC POWER 650W
Mice & keyboard:
logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
win7 64bit
Ako bas zelis da znas, posto stalno donosis neke sudove, mudrujes na osnovu kajgane.. to kuciste sam ispipao uzduz i popreko, maltene ga olizao.
Ahahaaha mora da ti se mnogo svidelo kad si ga maltene olizao :P
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Samo da dodaj, da je super za te pare. Ako uopshte moze da se za ovaj cenovni rang kaze da je neshto super. Ja preferiram rech, vrlo dobro u ovom sluchaju. Na kraju krajeva, ako opet prochitate review videcete da se u PCAXE recenzijama ne namece mishljenje, kazemo shta vidimo i sl, a na kraju rezimiramo samo i to je to. Objektivnost nam je na prvom mestu. Nije se malo puta desilo da neki prozivod vratimo prozivodjachu uz obrazlozenje da ne zelimo da ga opishemo jer nemamo nishta lepo da kazemo za isti. Malo nas i ne vole zbog toga domaci distributeri...

:wave:
Poenta koju sam hteo istaknuti (a možda nisam uspeo :D) da se preko review-a odprilike može dobiti ideja o proizvodu i ljudi se mogu odlučiti da li da ga uzmu u obzir pri kupovini. Ako se Perunu ne sviđa kućište, zašto ga ubeđujete suprotno? Nije ga pipao, ali očigledno da mu se ne sviđa. Svima kažem, let it go. :)

Ako bas zelis da znas, posto stalno donosis neke sudove, mudrujes na osnovu kajgane.. to kuciste sam ispipao uzduz i popreko, maltene ga olizao. Hteo sam ga uzeti sestricima/klincima [jer cepaju igre, vise bi im se svideo izgled, providna bocna, crno unutra, led, i najbitnije provetrenost je mnogo bolja od navedenog cm modela], a nisam jer idem u ino uskoro autom.. Takodje imam iskustva sa centurionom navedenim, i slicnim modelima, i to gomilu provedenih sati pored njih.. tako da se moja prica ne zasniva ni na kakvim papagajima i kajganama.
LC kuciste je krs, kao i CM, ali je taj konkretni model CMa jos veci krs. U tome je zackoljica. Zasto? Zato sto pre svega te cene sa it sveta mozete zanemariti, a zatim to sto poseduje malo kvalitetniji lim i plastiku takodje pada u vodu kada se celokupni paketi uporede..
Ako baš znaš da čitaš, pisao sam u množini. Pretpostavio sam da Animan nije bio sam u sobi kad je merio nonijusom i u isto vreme fotkao, izuzeci se podrazumevaju. I ako bi me uputio tačno na deo gde sam mudrovao, bio bih veoma zahvalan! (pošto ja stalno donosim "sudove"). Pročitaj opet moj post, polako i reci zašto si ti morao na to da pišeš reply? Samo da bi ispljuvao nekoga? Šta sam ja napisao što nije tačno? Imao sam LC kućište, nije mi se svidelo. Nije ništa nalik ovom, ali nemam poverenja u tu firmu. Kućište nije ništa posebno i za te pare imaš puno sličnih. Ako ti se sviđa, suuuper, kupi ga, al nemoj ubeđivati druge da mu više treba LC, kad se njemu svidja CM više.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Steamroller je napisao(la):
Poenta koju sam hteo istaknuti (a možda nisam uspeo :D) da se preko review-a odprilike može dobiti ideja o proizvodu i ljudi se mogu odlučiti da li da ga uzmu u obzir pri kupovini. Ako se Perunu ne sviđa kućište, zašto ga ubeđujete suprotno? Nije ga pipao, ali očigledno da mu se ne sviđa. Svima kažem, let it go. :)
Znash kako, ja sam bukvalista, nishta drugo nije problem. Kada vidim da neko pricha o nekom uredjaju, a ja ga imao na testu i znam shta sam video i primetio, pa se pomenu cifre da je bolje ovoliko ili onoliko neshto drugo, ja samo odgovram shta sam video. Ne ubedjujem se ja. Ako neko opet isto ponovi, ja opet isto ponovim, jer mozda nije video shta sam napisao i sl...Ne ponavljam tri puta isto, to je sigurno ;) btw OK je da ti se ne svidja neshto, ali ako ni jedan argument nije validan, a ovo je forum, nekako je prirodno da se diskutuje o tome, zar ne? Nigde nije ucrtano da je PCAXE bezgreshan u ocenu, iako se trudimo da tezimo ka tome. Ako mi priznajemo bezgreshnost kao profesionalci u oceni, prirodno je da to isto urade i "obichni korisnici". Nama kroz ruke ipak prolazi svakodnevno hardver. Da budem totalno, jasan, sve shto je napisano za ovaj LCP model je nash pechat, i mi stoji iz toga i to branimo kao seminarski rad ispred profesora, odnosno vas, distributera i vendora.

:wave:
 

Iraklije

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
368
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD ATHLON II X4 620+L3 UNLOCKED
Motherboard:
MSI 870A-G46
RAM:
2X2GB GEIL
VGA & cooler:
ati 6850
Display:
asusmm17d splendid
HDD:
250+160GB
Case:
sharkoon vaya
PSU:
LC POWER 650W
Mice & keyboard:
logitech
Internet:
SBB
OS & Browser:
win7 64bit
za ovaj LCP model je nash pechat, i mi stoji iz toga i to branimo kao seminarski rad ispred profesora, odnosno vas, distributera i vendora.:wave:
E kao sto kaze moj Profesor Perisic:,,Kolega ovaj rad nista ne valja moracete vi to ponovo,gde su vam fusnote i literatura":rotf::rotf::rotf:
Salu na stranu,zaista mislim da se ne izdvaja nesto iz mase do 60eur,mada svako ima pravo individualnog misljenja.
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Poenta koju sam hteo istaknuti (a možda nisam uspeo :D) da se preko review-a odprilike može dobiti ideja o proizvodu i ljudi se mogu odlučiti da li da ga uzmu u obzir pri kupovini. Ako se Perunu ne sviđa kućište, zašto ga ubeđujete suprotno? Nije ga pipao, ali očigledno da mu se ne sviđa. Svima kažem, let it go. :)

Da da, razumemo se. Nepotrebna polemika u svakom slucaju.

Ne ubedjujem ja nikoga ali mnogo netacnih podataka je izneto, ae kolicinski nego i kvalitativno. :d
Ahahaaha mora da ti se mnogo svidelo kad si ga maltene olizao :P
Testirano na sestrice. :D
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Nisi me uputio tačno na deo gde sam mudrovao. Koje sam ja to netačne podatke izneo? U celoj temi imam 5 postova (6 zajedno sa prethodnim), nije teško naći. To što nisi uperio prstom na deo teksta i rekao "evo tu si rekao nešto što nije tačno" samo je pokazatelj da ti moraš ispljuvati nekoga na forumu da bi mogao mirno spavati i da je tvoj reply na moj post bio totalno nepotreban i nevezan. Dosad nisam pričao o izgledu kućišta, kao što rekoh, ukusi se razlikuju. Ali eto na primer meni je ružno. Kućište je inače super, tebi se sviđa, nekome se ne sviđa, kraj priče.... Let it gooooooooooo...
 

vujacar777

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2011.
Poruka
217
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5-8600K @5GHz
Motherboard:
MSI Z370 Tomahawk
RAM:
16GB Kingston HyperX Fury @3200
VGA & cooler:
MSI HD7850 Power Edition
Display:
Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Pro 128GB + Seagate 1TB ST1000DM003
Sound:
Integrated
Case:
Cooler Master Storm Scout 2 Advanced
PSU:
Seasonic X-Series 850W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech G403 & Red Dragon Kumara 552
Internet:
SBB 100 MBps
OS & Browser:
Win10/Chrome
Other:
Sony Xperia XA2
Samo da se umesam, videh svoj post, pa reko sta sam sad za***o :D a onda procitah temu od pocetka i videh o cemu se radi. Centurion koji sam ja imao kupljen je 2008 godine i bio je prva revizija (psu up, no cable management, shity airflow), a sad nastavite :)
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Lepo si rekao prva revizija,i phenom I je bio krsh,a Phenom II je vec bio neshto tako i u ovom slucaju ;).
To opet verovatno govoris na osnovu licnog iskustva, ili mozda zetovog, ili sa 5 foruma.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
calm down
:cool:
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ovog puta licnog cipiripi:rotf:,brat je imao neki krsh a posle je presao na 955
A vidis to opet nije licno iskustvo. A pored toga tema se odnosi na kuciste, kucista su u diskusiji a i ono pitanje se odnosilo na kuciste.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Poredjenja cega? Procesora i kucista?! Apsolutno nebitno, pogotovo za ovu temu.
Nisi imao kontakta sa prvom revizijom centuriona. Mogao bi da navedes koje su razlike izmedju osnovne verzije i revizije a pre svega u pogledu kvaliteta kada vec pravis paralele?! Ali ni to nije bitno jer smo u obzir uzimali najnoviju verziju Centuriona.
 

PERUN

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.08.2011.
Poruka
105
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poredjenja cega? Procesora i kucista?! Apsolutno nebitno, pogotovo za ovu temu.
Nisi imao kontakta sa prvom revizijom centuriona. Mogao bi da navedes koje su razlike izmedju osnovne verzije i revizije a pre svega u pogledu kvaliteta kada vec pravis paralele?! Ali ni to nije bitno jer smo u obzir uzimali najnoviju verziju Centuriona.
Poredjanja da svaka nova revizija(kucista,procesora.maticne,itd...) nosi odredjenja poboljsanja i da se ne moze poistovetiti sa prvim modelom!
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Aha, a koja su poboljsanja drugog modela centuriona u odnosu na prvi a koja nisu vidljiva iz specifikacija, dakle koja bi pre svega imala veze sa kvalitetom dugmeta za paljenje a eto i za restart?
 

PERUN

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.08.2011.
Poruka
105
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Aha, a koja su poboljsanja drugog modela centuriona u odnosu na prvi a koja nisu vidljiva iz specifikacija, dakle koja bi pre svega imala veze sa kvalitetom dugmeta za paljenje a eto i za restart?
Da si citao sta je vujacar rekao za svoj centurion i da si ga uporedio sa centurionom o kome ja pricam video bi osnovno(psu dole,odlicno kabliranje,fin air flow cega kod vuje nije bilo kao sto i sam kaze).
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Da si citao sta je vujacar rekao za svoj centurion i da si ga uporedio sa centurionom o kome ja pricam video bi osnovno(psu dole,odlicno kabliranje,fin air flow cega kod vuje nije bilo kao sto i sam kaze).
Sad će da te hvata na istu priču (na koju i mene uvek hvataju stariji čalnovi) da ti to nisi video, ti to nisi pipao. Poslednji put kažem, let it go. :D
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Da si citao sta je vujacar rekao za svoj centurion i da si ga uporedio sa centurionom o kome ja pricam video bi osnovno(psu dole,odlicno kabliranje,fin air flow cega kod vuje nije bilo kao sto i sam kaze).
Naravno da sam citao, vidis ja sam i postavio link ka njegovom postu.

To su osobine koje su poredjene sa navedenim lc-om. Dakle uzete su u obzir. I kao sto rekoh ta su poboljsanja vidljiva i iz specifikacija.

Ima li nesto konkretno vezano za tvrdnje koje si ti izneo? Recimo poboljsanja vezana za prekidace..
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Nikakva provokacija. Podseticu te da ti je jedan od argumenata kojima si kudio to neko lc.p kuciste bio da je zetu iskocio prekidac... iako je to bio neki jeftiniji model ovog proizvodjaca a sa druge strane da je centurion kvalitetniji od ovog kucista sa testa. Paralelu bi trebao da izvuces sam i uvidis da nije provokacija vec konstatacija da se eto i na tom centurionu moze pokvariti dugme isto kao i na tom lcp modelu koji je verovatno i jeftiniji od navedenog centuriona bio on prva verzija ili ne.
 
Vrh