• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Laptop - Budžet 70k

limbo32

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2020.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Rayzen 3700x + Stock Cooler
Motherboard:
Gigabyte X570 Aorus Pro
RAM:
Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16) DDR4 3200MHz CL16
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6
HDD:
WD Black 1Tb, Samsung 970 EVO PLUS V 500GB
Case:
NZXT h510
PSU:
Raidmax Cobra RX-700AC-B 700W
OS & Browser:
Windows 10 x64
Pozdrav drugari, potreban mi je laptop do gore navedenog budžeta.
Malo sam istraživao ali sam nedovoljno edukovan da bih doneo odluku.
Što se tiče namene, koristiće se uglavnom za gledanje filmova i bleju na internetu uz neki minimalni gejming ( manje zahtevnih igara ), pravljenje prezentacija i tu i tamo neku obradu u photoshopu, premieru. Ništa profesionalno.
Video sam da se većina prodaje sa nekih 256, 512 ssd-a, pa mi je bitno da tu postoji mogućnost naknadnog dodavanja nekog hdd-a.
Takodje me zanima da li će za ove potrebe integrisana graficka da bude dovoljna, ili treba to izbegavati kod laptopova.
Hvala na odgovorima :)
 

milann.petrrovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Integrisana graficka moze biti okej, ali i ne mora.. ja sam pre 6 meseci uzeo laptop na popustima i kao sto si i sam spomenuo ima 512gb ssd, i integrisanu graficku Vega 10. Najveci problem kod integrisanih graficki je taj sto ona uzima memoriju od rama. Tako da npr kao u mom slucaju imam 8gb rama, ali kao da imam 6 zbog te integrisane graficke. U svakom slucaju ja sam zadovoljan kupovinom i koristim ga u iste svrhe cak samo malo vise gejminga i mogu ti reci da dosta toga pokrece.. rekao bih ti da ako i uzimas laptop sa integrisanom graf. da to bude vega 10, eventualno ako ne mozes naci vega 8. Ja sam zadovoljan za sada i mogu reci da je za laptop ceo taj sistem drugaciji.. mnogi ce reci da je neintegrisana graf. bolja i u pravu su, ali ipak za laptop cija je svrha pre svega surf netom i gledanje filmova cak i gejming mislim da je potpuno okej. Jer ako uzimas sa neintegrisanom, to ce biti skuplje ali u istom rangu po ceni sa integrisanom, ako zelis neintegrisanu za laptop a da bude dobra moraces da ulozis minimum 90-100 hiljada(a za laptop ne vredi davati toliko). Kazem ti, ja sam zadovoljan mojom grafickom, ima 2gb rama i to je sasvim dovoljno. Nadam se da sam ti pomogao!
 

limbo32

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2020.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Rayzen 3700x + Stock Cooler
Motherboard:
Gigabyte X570 Aorus Pro
RAM:
Kingston HyperX Fury Black 32GB (2x16) DDR4 3200MHz CL16
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6
HDD:
WD Black 1Tb, Samsung 970 EVO PLUS V 500GB
Case:
NZXT h510
PSU:
Raidmax Cobra RX-700AC-B 700W
OS & Browser:
Windows 10 x64
Definitivno ću ići na Ryzen sa integrisanom, mislim da će to biti sasvim okej za ovu namenu. Hvala na odgovori drug
 
Vrh