• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

KVALITET SLIKE OPAO?

kristijansand

Newcomer
Učlanjen(a)
16.05.2023.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koristim:
Windows 10 PRO,
Ryzen 5 5600G sa integrisanom VEGA grafikom, Februar-Mart 2022. godine kupljen.
ASUS A520 matičnu, isto kada i CPU, 2022. godine kupljen.
16GB jeftinog GEIL RAMa na 3200MHz, 2020. kupljen
i
HP 24inča monitor, model "o24". kupljen u vreme početka COVID, Decembar 2018 mislim?.

ŠTA JE PROBLEM, OBJAŠNJENJE?.

PRIMER 1.

Sve slike i ikone u Windows su prikazane u LARGE VIEW modu(THUMBNAIL), dakle držim ih u prikazu maksimalne moguće veličine u Win 10.
U par navrata, kada sam otvorio neki direktorijum u kome sam imao preko 100 slika,
THUMBNAIL slike su počeli da se prikazuju JEDNA po JEDNA i to tako da se U DELIĆU SEKUNDE prvo prikažu kao SKUP KOCKICA a onda se slika razbistri.
To se ne dešava stalno već povremeno.
U većini slulajeva THUMBNAIL slike se prikazuju JEDNA po JEDNA ali u ORGINALNOM OBLIKU odmah, nema prvo kockica.

PRIMER 2, RAZLOG 2.

Svi klipovi na YouTube, svi video OFFLINE, sve slike su nekako blagooooooooo zamućeni i lošijeg kvaliteta nego što su bili.
Npr, YouTube klip koji je1080p kvaliteta se prikazuje u nekakvoj 480p ili u najboljem slučaju 720p rezoluciji i kao da je blagoooooooom ali ipak primetno nekako zamućen.
Mislim, može da se vidi sve ali kao da to nije više to.

Prošli CPU koji mi je crkao je prikazivao te simptome pre nego će crći, doduše u nešto elstremnijem obliku.
Kada otvorim video, slika u deliću sekunde bude mutna i kockasta a onda se razbistri ali opet me bude to to, ne bude kao što je bilo, mogu to jasno da osetim.
I ako je računar prikazivao takvu sliku, gledao sam nešto na YouTube i zaboravio da nisam ukljulčio AUTO SHUTDOWN program.
Kada sam se ujutru probudio, čuo se ventilator, hard disk i napajanje ali slika na ekranu tamna.
Restartovao sam računar, isto.
Odneo sam CPU na servis, rekli su da su našli pastu U i NA ležištu za CPU, na ploči kao i tragove na iglicama.
Odbili su mi reklamaciju.

Kupio sam sada drugi CPU, prodao staru A320 ploču koja BEZ BIOS UPDATE nije mogla ni da podržava Ryzen 5 5600g CPU i kupio A520 koja ga podržava odmah.
I evo, sada imam osećaj da se računar jako slično ponaša kao prošli pred crkavanje CPU, samo u blažem obliku ispoljava simptome.

Da li neko zna šta bi mogao biti uzrok tih simptoma, jer je CPU potpuno nov i siguran sam 100% da nema nikakve paste na ležištu jer nisam menjao orginalnu pastu koju sam dobio sa CPU zajedno.
CPU i ploča se ne pregrevaju kada gledam duži period video klipove, igram video igre ili radim bilo štana računaru.
Temperature idu do nekih 60 stepeni maks.
Tako je bilo i kada je crkao CPU.
 

Zuljmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2023.
Poruka
92
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 Cooler Master Hyper H412R
Motherboard:
B450 M H
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GIGABYTE WINDFORCE RTX 3060 12GB GDDR6
Display:
SAMSUNG Odyssey 24" CRG5
HDD:
2TB Hitachi
Case:
White Shark Bullet Black
PSU:
Njoy Titan 600W
Mice & keyboard:
HyperX Pulsefire Haste & Logitech G413
Moze da bude i najveca glupost. Ja sam pre par nedelja upalio komp i bilo mi je dosta mutno, pokusavao sam dva dana da provalim sta je i mislio sam da je do graficke. ali je bio problem sharpness na monitoru jer mii je neko menjao pa je mozda to
Mozda napajanje ako je slabo ali ne verujem posto nema graficke pa ne treba previse struje

I zadnje sto mislim da moze da bude su drajveri za integrisanu graficku
 
Vrh