• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina laptopa

trntn

Newcomer
Učlanjen(a)
04.01.2021.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao što u naslovu i piše treba mi pomoć oko kupovine laptopa. U to se uopšte ne razumem ali prema nekim preporukama i čitanja raznih članaka izbor se suzio na ova dva modela. Laptop mi je potreban za fakultet, dakle neke najosnovije stvari, ali opet ne želim da to bude neki najsporiji model koji će me sprečavati u obavljanju istih. Što se tiče igrica zaista mi nije bitno, lepo bi bilo kada bi bar neke slabije igrice funkcionisale, ali ne očekujem previše s obzirom da mi je budzet do nekih 400 evra... Dakle pogledajte ove modele napišite šta mislite o njima, ili ako imate neke preporuke napišite i to (samo da ne pređe budzet :D). Takođe ako neko ima iskustva ili slično neka napiše mišljenje o polovnim laptopovima, da li je sigurno, na šta da obratim pažnju, i da li treba da se nadogradi nešto kao što je recimo baterija ili slično, jer to dosta pominju na yt... Jasno mi je da za taj novac ne mogu mnogo da dobijem, ali nadam se da će neko uspeti da mi pomogne. Hvala unapred!

 

Ulrich

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.01.2021.
Poruka
60
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3600 & LC-120 RGB
Motherboard:
MSI Tomahawk Max
RAM:
2x8 GB Gskill Aegis (oc 3200Mhz)
VGA & cooler:
1080TI MSI Gaming X
Display:
Philips 325E1 & Dell U2412m
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB,Kingston KC600 512GB,2xSeagate BarraCuda
Sound:
SoundBlasterX G5,Samson sr850,Genius G2.1 1250
Case:
Sama Ark
PSU:
Seasonic Core GC 650w
Mice & keyboard:
Redragon Phoenix,Redragon Karura
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10x2
Da ne otvaram novu temu,zanima me da li se danas pocetkom 2021 isplati kupiti neki polovan gejming laptop tipa Asus Rog G751jt star nekih 4-5 godina?......cene su im oko 450-550 eura,i ima da se nadju dosta dobro ocuvani.....naravno nikakve garancije nemaju

Oni imaju i7 procesor 4700HQ serije,obicno gtx 970,980 grafiku,17,3 FHD displej,i najcesce su prilicno kvalitetno napravljeni sa odlicnom tastaturom,ekranom,gomilom prikljucaka,dosta dobrim zvukom,itd....

Znam da ce neko da kaze kupi novi laptop za te (ili malo vece pare),ali pitanje je sta nude danasnji novi laptopovi u toj cenovnoj kategoriji (npr oko 70,80 hiljada din),da li se njihove grafike,procesori,ekrani,i sve ostalo mogu porediti sa tim nekada elitnim asusovim ROG laptopovima?
 

djalf

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2018.
Poruka
243
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
Ukratko, ne, to je matoro. Imas Legion za 600-700e koji je noviji.
 
Vrh