• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina DSLR fotoaparata.

milann.petrrovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pozdrav, nov sam u ovim vodama pa sam zato i ovde. Amaterski se bavim slikanjem na telefonu i radim slike vec dugo. Stoga sam odlucio da se prebacim na kameru koja ce biti profesionalna ali ne nesto baas bas. Moj budzet je 400-500 eur. Bio on polovan ili ne svejedno je samo da poseduje specifikacije jednog solidnog eventualno malo boljeg aparata. Ako iko zna da preporuci neke, neka kaze, a sto se tice pojmova oko tih okidanja kod polovnih fotoaparata u to se ne razumem, mada sam citao.. Bio bih zahvalan bilo kome kada bi mi pomogao, hvala unapred!
 

Sharky

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.02.2020.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Fotoaparat NIKON Telo D3500 + Objektiv 18-55 VR + Objektiv 70-300 VR, DSLR, 24.2 Mpix, 3", CMOS ovaj fotoapart je zanimljiv za nekih 500e verujem da može da se nađe i jeftinije. U svakom slučaju probaj koji tebi više leži u ruci sa kojim ti je lakše fotkanje, u tom nekom cenovnom rangu manje više svi imaju iste fotke tj kvalitet nije drastično bolji ni kod jednih ni kod drugih. Samo je bitno šta tebi više leži, da je u pitanju 2000-3000e onda Sony :P
Naravno i Canon je interesantan sa ovim modelom Fotoaparat CANON EOS 2000D (Crna) + 18-55mm 3.5-5.6 III DSLR, 24.1 Mpix, 3", CMOS
 

milann.petrrovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Hvala ti puno na odgovoru, pogledacu!
Razmisljam se da uzmem polovan, pa ako se razumes sta je bitno tu da gledam?
 

Sharky

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.02.2020.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Iskren da budem nisam nikada bio za kupovinu polovnih stvari pogotovo tehnike koja ima pokretljive delove. To moraš potražiti na fotoberzi mislim da je tu bilo tema vezano za polovne fotoaparate. Ima fora koliko su fotki ispucali ali koliko se sećam, mozda grešim u taj zbir ne ulazi snimanje videa nego samo okidanje. Ono više ili isto troši aparat. Ako se nisi nikada susretao sa dslr aparatima moj je predlog da kreneš sa gore dva pomenuta, kada ih prevaziđeš za godinu, dve-pet ti prodaj i dodaj za nov ili koko god. Tada ćeš uveliko biti u materiji značeš šta je bitno da gledaš pa bih ti onda i preporučio sa dozom opreza da kupuješ polovan. Sada moj glas ide novoj opremi.
 

milann.petrrovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2020.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Hvala ti jos jednom na odgovoru! Pokusao sam da pristupim foto berzi, ali me jos nisu prihvatili..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Sharky

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.02.2020.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Strpljenj spašen. Samo lagano, dobro prouči materiju pre nego što kreneš u bilo kakvu kupovinu. Drži se narodne tri puta meri jednom seci. Sa srećom!
 
Vrh