• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina Data Science/Deep Learning work station-a (~1500e)

DuleeS

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.10.2013.
Poruka
177
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,

Potreban mi je work station (mada i malo gaminga ne bi bilo na odmet :) ) za pomenute stvari. Trenutno sam najmanje za desktop varijantu zbog mobilnosti.

Od laptopova, merkao sam ASUS ROG Zephyrus M GU502 sa sledecom konfom:
15.6 " 240Hz
Intel Core i7-9750H 2.60GHz
NVIDIA GeForce RTX 2060
1920 x 1080 (Full HD)
16 GB DDR4
SSD 512 GB

U medjuvremenu sam naisao na savete da laptop nije najbolja opcija zbog treniranja neuralnih mreza koje moze trajati i par dana pa bi u tom slucaju grafika radila sve vreme sa velikim workloadom. Nisam siguran koliko je to zaista i problem kod laptopova?

Zbog toga, druga opcija koju razmatram je ultrabook i eGPU kuciste sa 2060/2070/2080 na kojem bih mogao da radim 'heavy lifting'.

Koji bi bili vasi predlozi/saveti u izboru?
 

DuleeS

PCAXE Member
Učlanjen(a)
11.10.2013.
Poruka
177
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Samo da pojasnim, trening neuralnih mreza je proces ucenja algoritama vestacke inteligencije i kada su vece mreze u pitanju, on se vrsi preko grafickih kartica. Sto jaca graficka, to je brzi trening. :)

Izvinjavam se na double post-u.
 
Vrh