• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kućište za leto i rashlađivanje!

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Da te dobro služi da li si stavio novu pastu na procesor?Temperatura procesora ti je odlična u odnosu na to kakva ti je bila pre...
Pa ako se malo krive kavezi to nije toliki problem kad ti staviš na njih ssd ili hdd to sve ima da bude čvrsto...
Pa verujem da nema mesta za skrivanje kablova previše ali dobro ne ide računar na izložbu...
Ako ti ne smeta buka stock kulera nema razloga da ga menjaš temperature su odlične...
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Nisam stavio novu pastu, nemam iskustva sa tim pa nisam hteo da rizikujem :) Samo sam dobroooo očistio kuler i procesor sa onim vazduhom što sam kupio, kao što rekoh gore, baš dobro može da se očisti sa tim... Da sam znao, ranije bih kupio :D E sad, osim što je bilo puno prašine, onih 90C mislim da je bilo i posledica toga što su možda neki kablovi blokirali ventilator na kuleru, to sam skontao kad sam otvorio kućište...

Naravno, nije problem, pričvrstio sam diskove i nema problema nikakvih sa tim. U tim kavezima postoje gumice na koje idu diskovi, tako da verujem da su vibracije minimalizovane...

Ja kad ga zatvorim više ga ne gledam, to sam spomenuo samo ako je nekome bitno :)

Ma kakva buka, ne smeta mi ništa, samo da hladi kako treba :) I meni je delovalo da su temperature ok, tako da za sada nema menjanja... Videćemo kad upekne 40 stepeni kakva će biti situacija...
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Trebao si da uzmes pastu arctic mx4 ili noctua nt h1 malo da osvezis.
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Prašina stvarno može mnogo da zagreje računar i komponente,super si sve uradio :D samo mi kaži da li si udaljio računar od drvenih površina?Tipa vrata,radni sto i tako dalje jer ako udaljiš računar od drvenih površina računar će ti biti tiši zvuk iz mog računara je okrenut prema zidu i tiši je dosta nego kad je računar bio okrenut prema vratima sobe,a kad kažem zvuk mislim na zvuk svih komponenti u računaru a najviše kulera...
 

losmi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.08.2010.
Poruka
176
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5-8600
Motherboard:
Asrock B360M Pro4
RAM:
2x8GB DDR4
VGA & cooler:
Zotac GTX 1060 3GB
Display:
Benq GL2450
HDD:
WD6400AAKS
Case:
Fractal Design
PSU:
Seasonic S12II-620
OS & Browser:
Windows 10
Trebao si da uzmes pastu arctic mx4 ili noctua nt h1 malo da osvezis.
slažem se, ali kao što rekoh, nisam hteo da čačkam jer nikad nisam radio pa da ne zahebem stvar. Ovako, kad budem imao u planu da menjam kuler, cimam te za pomoć ;)

Prašina stvarno može mnogo da zagreje računar i komponente,super si sve uradio :D samo mi kaži da li si udaljio računar od drvenih površina?Tipa vrata,radni sto i tako dalje jer ako udaljiš računar od drvenih površina računar će ti biti tiši zvuk iz mog računara je okrenut prema zidu i tiši je dosta nego kad je računar bio okrenut prema vratima sobe,a kad kažem zvuk mislim na zvuk svih komponenti u računaru a najviše kulera...
Ma jok, računar mi stoji u radnom stolu, dole desno, sa njegove leve strane je drvena ploča od stola a sa desne strane zid. I za zadnje strane zid, naravno :d

Ali, zaista, ovaj nivo zvuka je meni sasvim prihvatljiv i nemam problem sa tim :) naravno, buka je subjektivni osećaj pa verujem da bi nekome smetalo, ali meni ne.
 
Vrh