• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Korisnik vs ISP

AnarchyOW

Newcomer
Učlanjen(a)
05.08.2019.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zdravo svima,
zovem se Stefan zivim u okolini Mladenovca, bavim se video igrama, tj. igram video igre sto mi je postao posao poslednjih nekoliko meseci. Nazalost to ne mogu da radim kako treba zbog ISP.
Objasnicu situaciju, bilo bi divno kada bih procitali do kraja i dali neku sugestiju.
Naime kao sto sam rekao zivim u Mladenovcu gde postoje nekoliko ISP kao dominantan ISP se izdvaja SBB, u mom nasilju nemam pristup optickoj mrezi pa sam odustao od SBB-a i odlucio se za Gnet. Gnet je lokalni provajder koji je provukao optiku kroz moje nasilje i otkupio signal od SBB-a. Opticka mreza je postavljena pre 2 godine i pustena u rad. Sve je savrseno radilo do pre par meseci kada sam video da mreza ima sum i da dobijam odredjen broj % u packet loss. U pocetku se desavalo jedno u danu kada sam osetio da sve stane na nekoliko sekundi i mislio sam da je do mene, ali kako je vreme odmicalo sve vise sam primecivao oscilacije pinga i gubitak signala, sto ne bi trebalo da se desava zato sto otpika dolazi direktno do mog rutera i iz rutera pravo u racunar. Pozvao sam call centar Gnet-a i objasnio sam problem. Od njih sam dobio odgovor da oni ne vide nikakav prekid na mrezi i da je protok sasvim u redu. Zahtevao sam da se izadje na teren i proveri da li postoji gubitak signala izmedju mog rutera i centrale, posto sam saznao da i drugi korisnici imaju slican problem. Posle nekoliko dana dolazi ekipa sa terena i jedino sto su uradili su zamenili lan kabl od racunara do rutera i to je to. Upoznao sam i njih sa problem i oni su rekli da je jedino to sto mogu da urade, kada sam rekao neka pozovu centralu i neka dobiju parametre da pristupe rutera kako bi videli da li ima gubitka rekli su da oni nemaju ovlascenja i da ako ne zelim ovakav interneta oni mogu odmah da seku kabl. A bez interneta ne mogu da radim i onda je jos gore. Pisao sam Ratel-u, ali od njih nemam nikakav odgovor. I za kraj pitanje kako se postaviti sada, ako se budem zalio vrlo verovatno da ce me iskljuciti, a ovako ne mogu da funkcionisem. Bez pristupa na ruteru ja ne mogu da im dokazem da stvarno osecam taj packet lost i verovatno sam medju 1% korisnika koji osecaju taj lag zbog prirode mog posla.Razmisljao sam o tuzbi, ali se bojim da ce to kostati previse vremena i mojih zivaca. Hvala jos jednom svima koji su procitali ovo i nadam se nekom odgovoru ako je moguce ovo resiti.

Prijatno!
 
Vrh