• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Korisne aplikacije za Symbian S60 9.x

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Svako ko se upoznao sa čarima Symbian operativnog sistema, svestan je količine aplikacija i igrica za isti a takodje, svestan je da sam ne može da proba i vidi sve.
U ovoj temi, ja bih se ograničio samo na aplikacije, za igrice ćemo otvoriti novi thread. Takodje, zamolio bih članove foruma da u ovoj temi ne bude pitanja tipa:
Gde da nadjen full verziju, ima li ko serijski broj za ovo, ono....
Linkove koje budete ostavljali, trebalo bi da vode na matičnu stranu proizvodjača aplikacije.
Takodje, ova tema ne bi trebala da sadrži pitanja tipa:
Koji program da koristim za ovo ili ono.
Znači, tema treba da sadrži:
Ime aplikacije, kratak opis (poželjno), link ka matičnoj strani proizvodjača, sliku, screenshot (poželjno), isl...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Aplikacije koje ja koristim:
X-plore, jednostavan fajl menadžer sa mnogo funkcija.
Postoje i drugi fajl menadžeri ali po meni X-plore objedinjuje sve funkcije i ima korisne dodatke kao sto su rad sa atačmentima u porukama, prečice sa tastature za brži rad, ima ugradjen pregledač slika, video klipova, muzičkih fajlova, .TXT i .DOC dokumenata, odlično odradjenu manipulaciju sa ZIP arhivama, HEX editor, pregled aktivnih procesa i mnogo toga još.. Trenutno aktuelna veryija je 1.30. Program nije besplatan ali je potpuno fukcionalan i u neregistrovanoj veryiji. Jedini nedostatak je što se mora sačekati 3 sec za paljenje i gašenje programa.

Fring, IM program koji objedinjuje Skype®, MSN Messenger®, Google Talk™, ICQ, SIP, Twitter, Yahoo!™ and AIM®.
Takodje sadrži i dodatke za Facebook, Google mail, Last.fm.. Više o samim dodacima možete pročitati ovde. Program je besplatan ali zahteva registraciju Fring naloga.

Garmin Mobile XT, program za GPS navigaciju preko ugradjenog ili BT GPS prijemnika. Trenutno aktuelna verzija je 5.00.40 a mape Srbije su verzije 2.0.
Po meni nema boljeg programa za GPS navigaciju sa dosta detaljnim mapama Srbije i Crne Gore. Program, kao ni mape nisu besplatni.

JbakTaskMan, po meni najkompletniji Task menadžer za Symbian platformu. Poseduje Quick Launch opciju, listu otvorenih aplikacija i procesa sa slovnom pretragom, ubijanje aplikacija i procesa koji su se zaglavili, Autorun, Autokill opcije koje su skroz prilagodljive, restart telefona, deinstaliranje aplikacija i jos dosta toga... Program je besplatan ali je potrebno potpisati aplikaciju pre instaliranja.

SmartMovie, program za pregled divx, xvid video fajlova. Poseduje opciju ubacivanja prevoda u film. Sve što je potrebno za gledanje filmova na mob.telefonu. Aktuelna je veryija 4.10. Program je Shareware, posle sat vremena pregleda video materijala je potrebno platiti odredjenu svotu novca.

CorePlayer, takodje program za pregled multimedialnih sadržaja sa malo više funkcija od SmartMovie-a. Core player vam može odmeniti i audio i video player i program za pregled slika. Program se plaća.

Ima tu jos programa, ja sam naveo one koje odmah instalieram po kupovini novog telefona..
Navešću još i:
Google Mail, Google Maps, Google Youtube i sve se mogu skinuti iz web pretraživača telefona sa adrese http://m.google.com pod sekcijom Applications i sve su besplatne.
Python, koji omogućava aplikacija pisane u tom programskom jeziku i sve je više prisutan rast broja aplikacija koje dolaze iz ovog pravca kao i mogućnosti istih aplikacija. Još uvek je u razvoju a trenutna aktuelna verzija je 1.4.5. besplatan je.
Profile sheduler je program za bogatiji rad sa profilima. Omogucava postavljanje rutina automatskog menjanja profila po volji i želji...
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Ne rade linkovi za download JbakTaskMan
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ne rade :(
Ali nije tesko naći, probaj ovde
 

astan

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel c2d T7700
Motherboard:
DELL Latitude D630
RAM:
2x2GB sodimm ddr2 800 Apacer
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro NVS 135M (128MB)
HDD:
Seagate ST9500420ASG (500GB, 7200RPM,16MB,SATA2), SEAGATE External FreeAgent Pro 500GB
Sound:
SigmaTel STAC9205X@Intel 82801HBM ICH8-M
Optical drives:
Optiarc DVD +-RW AD-5540A
Mice & keyboard:
MS Wireless Laser Desktop 6000
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 Ultimate x64
Other:
WinFast PalmTop TV
Probah i tu ali ne rade ni ti linkovi, bogami se namucih dok pronadjoh link koji zaista radi :)
 
Vrh