• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kompjuter je usprio.

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
0
Pozdrav forumasima, znam da je naslov u neku ruku preopsiran i da je ovo normalna stvar da je kompjter logicno sporiji nego kada je tek uzet, ali postavljam ovo pitanje u nadi da ce se naci neko da me prosvetli nekim nacinom ili cisto da mi objasni sta to vuce memoriju i da li sve komponente rade kako bi trebalo.

Da pocnem od konfiguracije otprilike : Ryzen 5 2600, Tomahawk B450, LC Power 600W-12 (tako nesto), Toshiba 1tb hdd, graficka inno 3d gtx1060 6gb 192bit, Ram ripjaws (g. skill) 3200mhz ddr4.
Sastavio sam ga krajem novembra, i kompjuter je bas bio brz (za moje standarde, a i generalno).. U poslednje vreme kada se pali i dok se stabilizuje treba mu bar 2 minuta, iako nema nekih aplikacija koje se pale zajedno s' njim.

Takodje, kada ga ne slipujem ili ne ugasim, nego duze vremena stoji tako da se ne koristi (duze u smislu sat/sat ipo) on se slipuje sam i kada dodjem za njega i probam da se logujem, ne da mi opciju da kucam/odnosno mi uopste ne izbaci prozor za kucanje sifre na windows 10.. To je jedna od stvari koje bi mi bilo drago da resim. (Kada kazem ne izbaci mi da kucam sifru mislim u smislu da mi ne izbaci ovaj prozor sa imenom akaunta i poljem za kucanje sifre, primer je u prilogu)

Verovatno ce nekom ovaj post biti smesan za citanje, ali mi je jednostavno jako cudno da je toliko usporio, jasno mi je da ne moze biti kao pre da se pali za 10 sekundi, ali da se vreme skarti svakako mislim da moze. Nisam skidao neku tesku pirateriju da mi sada od virusa uspori toliko kompjuter, jedino postoji sansa da sam nabacio viruse skidajuci prorgram za aktivaciju Windows 10-ke, posto sam skidao vise puta razlicite stvari.

Na kompjuteru imam od igra Apeks i Forzu Horizon 4, a od programa Visual Studio 17, Cinema 4D, 3DSMax.

Hvala unapred i jos jednom pozdrav. :thumb:

Prilozi

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
2.151
Rezultat reagovanja
519
Nisam video koji anti-virus program imaš.
Probaj da instaliraš i da iskeniraš sa Malwarebytes AntiMalware i Spybot Search&Destroy.

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.084
Rezultat reagovanja
18
Pozdrav forumasima, znam da je naslov u neku ruku preopsiran i da je ovo normalna stvar da je kompjter logicno sporiji nego kada je tek uzet, ali postavljam ovo pitanje u nadi da ce se naci neko da me prosvetli nekim nacinom ili cisto da mi objasni sta to vuce memoriju i da li sve komponente rade kako bi trebalo.

Da pocnem od konfiguracije otprilike : Ryzen 5 2600, Tomahawk B450, LC Power 600W-12 (tako nesto), Toshiba 1tb hdd, graficka inno 3d gtx1060 6gb 192bit, Ram ripjaws (g. skill) 3200mhz ddr4.
Sastavio sam ga krajem novembra, i kompjuter je bas bio brz (za moje standarde, a i generalno).. U poslednje vreme kada se pali i dok se stabilizuje treba mu bar 2 minuta, iako nema nekih aplikacija koje se pale zajedno s' njim.

Takodje, kada ga ne slipujem ili ne ugasim, nego duze vremena stoji tako da se ne koristi (duze u smislu sat/sat ipo) on se slipuje sam i kada dodjem za njega i probam da se logujem, ne da mi opciju da kucam/odnosno mi uopste ne izbaci prozor za kucanje sifre na windows 10.. To je jedna od stvari koje bi mi bilo drago da resim. (Kada kazem ne izbaci mi da kucam sifru mislim u smislu da mi ne izbaci ovaj prozor sa imenom akaunta i poljem za kucanje sifre, primer je u prilogu)
Kada ti se ovo desi, slobodno lupi enter i prozor za unos sifre ce se pojaviti. Barem je kod mene tako na 2 racunara.

Verovatno ce nekom ovaj post biti smesan za citanje, ali mi je jednostavno jako cudno da je toliko usporio, jasno mi je da ne moze biti kao pre da se pali za 10 sekundi, ali da se vreme skarti svakako mislim da moze. Nisam skidao neku tesku pirateriju da mi sada od virusa uspori toliko kompjuter, jedino postoji sansa da sam nabacio viruse skidajuci prorgram za aktivaciju Windows 10-ke, posto sam skidao vise puta razlicite stvari.
Ja bi osim skeniranja od virusa proverio i HDD na bad sectore sa mhdd-om ili scan hdd-om isl alatima, jer BS ume da "uspori" windows narocito ako se nalazi negde na pocetku particije gde se vec nalaze sistemski windows fajlovi.

Marvox

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.12.2018.
Poruka
212
Rezultat reagovanja
84
Jel imas SSD? To je jedna od stvari koje ce ti ubrzati racunar svakako ali ako je to nesto drasticno usporilo u odnosu na pre par meseci, proveri jos sto su ti ljudi naveli.

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
37
Rezultat reagovanja
0
Kada ti se ovo desi, slobodno lupi enter i prozor za unos sifre ce se pojaviti. Barem je kod mene tako na 2 racunara.

Ja bi osim skeniranja od virusa proverio i HDD na bad sectore sa mhdd-om ili scan hdd-om isl alatima, jer BS ume da "uspori" windows narocito ako se nalazi negde na pocetku particije gde se vec nalaze sistemski windows fajlovi.
Kompjuter uopste ne reaguje na kliktanje bilo kakvo. Javi cu se u privatnoj za tu proveru HDD-a ako nije problem :D

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
2.151
Rezultat reagovanja
519
Malwarebytes sa "isteklim rokom" može da skenira, ali ne može da se ažurira.

EDIT: blic proveru stanja hard diska možeš da uradiš sa HD Sentinel.

tatatatira1977

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.03.2019.
Poruka
66
Rezultat reagovanja
24

Na kompjuteru imam od igra Apeks i Forzu Horizon 4, a od programa Visual Studio 17, Cinema 4D, 3DSMax.

Hvala unapred i jos jednom pozdrav. :thumb:
Ajde uzmi
PrivaZer besplatna verzija i pusti da ti fino pocisti svo smece pa da poslije vidimo sta i kako .Traje poprilicno ali dosta brze racunar radi poslije njega .

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
5.058
Rezultat reagovanja
1.634
Malwarebytes radi sasvim noramlno kad prodje trial verzija. Jedina razlika izmedju free i premium verzije je ta sto premium verzija ima real time zastitu (radi non stop u pozadini)

Inace svakako da update same baze virusa radi i nakon isteka trial perioda.

Ako nemas SSD to je prvo sto trebas kupiti.

Vrh