• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji televizor 40-43 inča?

star-duster

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.02.2014.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Planiram kupovinu novog televizora pa bih da se dobro raspitam pre kupovine.

Ovo su moji prohtevi i mogućnosti:
1) TV dijagonale 40-43";
2) budžet oko 350 evra (a gde je 350, tu je i 400 - ali stvarno ne bih išao preko toga);
3) namena prvenstveno gledanje televizije (digitalna kablovska, uglavnom SD, tek ponešto HD);
- gledanje sadržaja sa kompjutera, uglavnom HD i FHD serije i filmovi, YT;
- povremeni konzolni i PC gejming (igram singl plejer igre, ne treba mi neki prebrzi odziv ekrana za kompetitivni onlajn gejming).

Ono šta mi ne treba:
1) 3D - baš mi ne treba;
2) Smart - može, ali nije neophodan, TV će biti povezan na računar i PS4;
3) 4K - nit' ga ima za te pare, nit' mi treba.


Držao bih se LG brenda jer mi deluje kao najbolji odnos kvaliteta, cene i pouzdanosti. Uostalom, već 5 godina svakodnevno koristim LG 32LK450 i služi me kao prvog dana.
Dakle, još pre 5 godina sam poslednji put kupovao TV (koji čak i nije LED nego stari LCD sa (valjda) CCFL pozadinskim osvetljenjem), u međuvremenu nisam previše detaljno pratio TV novotarije i sada pokušavam da se što bolje informišem.

Evo i pitanja (tj. mojih dilema):
1) Direct LED ili Edge LED? Nije mi potrebno pojašnjenje kako funkcionišu, to sam proučio. Potrebni su mi vaši subjektivni stavovi o tome koja vam se tehnologija više sviđa.
2) IPS ili VA paneli? Takođe znam osnove funkcionisanja ovih tehnologija, ali bih da čujem vaša mišljenja.
3) Nešto treće na šta biste mi skrenuli pažnju ako mnogo utiče na kvalitet slike (npr. refresh rate - mada nema mnogo izbora u mojoj cenovnoj kategoriji).

Modeli o kojima razmišljam su:
43LH541V (IPS, Egde LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/1377545
43LH560V (IPS, Egde LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/6f7679e
43LH570V (IPS, Direct LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/f03d537
43LH590V (VA, Direct LED) http://www.displayspecifications.com/en/model/2763532
Linkove sam stavio jer su tamo veoma detaljne specifikacije svih modela. Imamo različite kombinacije panela i osvetljenja. Šta izabrati?
Razlike u ceni nije presudna. Nabavka najverovatnije preko KP.

Naravno da dolaze u opticaj i drugi modeli, a i drugi proizvođači.
Iskreno, razmišljao sam čak i o Tesli od cca 35k dinara. Znam, znam, poznata mi je priča sa takvim "brendovima" i njihovim poreklom. Svakako su za izbegavanje noname kinezi sa domaćim nalepnicama, ali sam bio baš prijatno iznenađen kvalitetom displeja Tesle koju sam gledao u prodavnici. Plus što ima 3 godine garancije u zvaničnoj domaćoj prodavnici. Ne verujem da ću da se odlučim za takvu varijantu, ali samo "naglas" razmišljam.

Hvala!
 

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
Ja imam samo reci hvale za LG 43LH541V tj ja sam uzeo 49LH541V, dosta sam se raspitivao, onda sam ga testirao 20ak minuta u prodavnici i rekao to je to :) imam i philips - nikad vise, i samsung - nije los, ali ovogodisnji modeli su estetski neprihvatljivi... nakacen je xiaomi android box na LG, a na android box stereo pojacalo sa podnostojecim zvucnicima za full dozivljaj, tako da sam licno prezadovoljan i da opet kupujem, isti bi model izabrao ;)

vidi samo sto ima 2 HDMI ulaza, pa ako nakacis TV risiver, imaces mesta ili za PC ili za PS4, osim ako ne povezes nesto od toga na one cincole koje mogu da prenose HD ili FHD, posto skart mislim da je prevazidjen u ovoj situaciji...licno razmisljam o PS3 koji bih povezao na te cinceve - zeleni, plavi, crveni i beli kolko se secam (sto sam i koristio nekada davno kad sam imao PS3 sa izgorelim HDMI izlazom)...ista situacija i za AUDIO OUT, nema posebne cinceve, kao moze preko skarta sto ja nisam uspeo da izvedem, nema opticki izlaz koji mi nista ne bi ni znacio i da ima, ali sam audio svakako resio android boxom, tako da mi ni to nije predstavljalo problem jer mi nije bio cilj da zvucnici reprodukuju sve sa TV nego samo ono sto se pusta na android box.
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.722
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Nisam znao da na tim novijim televizorima ima i dalje skart. Ja mislio to prevazidjeno. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
Pa s obzirom da ima puno ljubitelja starije tehnike, koji bi svoje uredjaje voleli da upare sa novijim televizorima, cincevi i skart su i dalje potrebni...
 

Žika11

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.10.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NZXT ,Asus K53J i3 Ati 5470 & Toshiba A200 C2D T5250
CPU & cooler:
Intel i5 3550
Motherboard:
ASRock B75 Pro 3
RAM:
8GB DDR3
HDD:
gomila
Cinch ili 3 kom za komponentni analoni prenos slike potpuno prevaziđeni , takođe i RGB scart. Kvalitet slike i zvuka nema smisla upoređivati sa HDMI.
 
Vrh