• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji HDD uzeti i problemi sa racunarom

klasicar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.02.2023.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
U zadnje vreme sam poceo da imam problema sa HDD-om (najverovatnije) jer se aplikacije, folderi itd.. sporije otvaraju, igrice sa steama koje su instalirane na tom HDD-u nece da se azuriraju zbog "Disk write error-a" i kada gasim kompjuter nakon igranja neke zahtevnije igre ugasi se monitor, tastatura i mis, a kuciste ostane da radi dok ga ne ugasim drzanjem power dugmeta. Kontam da mi je HDD s***an jer je svakako uzet polovan (konkretno TOSHIBA DT01ACA100), a i svakako sam planirao da uzmem neki sa malo vise memorije, pa me zanima buduci da sam jos "zelen" po pitanju racunarskih komponenti, sta trebam da gledam prilikom kupovine hdd-a (nije mi potreban SSD jer ga vec imam i treba mi malo vise memorije za igrice itd.), posto ne kapiram sta im znaci ono SATA3 3,5 necega, kapiram da je to valjda prikljucak, ali ne znam koji je meni potreban i da li ce odgovarati mojoj maticnoj ploci (BIOSTAR X470GTQ) i prikljuccima, takodje koji model HDD-a je dobar i pouzdan i gde bih mogao da ga kupim (do nekih 80-90 evra). I da, ako neko zna zasto mi se racunar tako cudno ponasa i koja komponenta bi mogla da pravi problem (ako nije HDD) slobodno neka napise jer to je bila moja prva pretpostavka. Izvinjavam se zbog ovoliko teksta i pitanja, samo sam potpuni duduk sto bi se reklo po pitanju racunara i sve mi je ovo manje vise novo, pa vas molim bez glupih komentara. Svaka informacija vezana za neko od ovih pitanja bi dobro dosla. Hvala unapred.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
14.288
Rezultat reagovanja
9.722
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i9-10900 & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Asus Z490 Tuf Gaming Plus
RAM:
Patriot Viper 4 x 8 GB DDR4 3200 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
CUSU CV3500Q 512GB nvme
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
XPG Core Reactor 650
Mice & keyboard:
Redragon Impact M908 & Cooler Master SK650 & Redragon Diti K585
Internet:
mts 400/100
OS & Browser:
Windows 11
3TB Toshiba HDWD130UZSVA P300

Pošto već sumnjaš u hdd kada ga budeš promenio videćeš da li će i problemi sa isključivanjem ostati/nestati/promeniti se.

Sata3 je priključak ali i specifikacija prenosa podataka. 3,5" je širina diska; manji, od 1,8" do 2,5" najčešće idu u laptopove. Sata3/3,5" je ono što tražiš. :)

P.s.: s obzirom da je u pitanju 7.200 obrtaja u minuti disk možda neće biti najtiša komponenta u kućištu. :D
 

klasicar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
22.02.2023.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
3TB Toshiba HDWD130UZSVA P300

Pošto već sumnjaš u hdd kada ga budeš promenio videćeš da li će i problemi sa isključivanjem ostati/nestati/promeniti se.

Sata3 je priključak ali i specifikacija prenosa podataka. 3,5" je širina diska; manji, od 1,8" do 2,5" najčešće idu u laptopove. Sata3/3,5" je ono što tražiš. :)

P.s.: s obzirom da je u pitanju 7.200 obrtaja u minuti disk možda neće biti najtiša komponenta u kućištu. :D
Hvala na odgovorima i objasnjenjima, uzecu u obzir ovaj HDD
 
Vrh