• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji Antivirus Za Android Telefon?

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozdrav sekirashi :)

Ovako. Dugo sam koristio samo Windows Phone telefone, i nisam morao da se cimam sa antivirus programima, jer jednostavno kao sto znate, nisu ni bili potrebni. Medjutim, sada sam presao na Android platformu, i trebalo bi da instaliram neki antivirus ( besplatni ), cisto da nije bez nikakve zastite.

Ima jako dobrih i kvalitetnih antivirus programa, ali uglavnom placene verzije, dok one besplatne ( uslovno receno ), su "osakacene", i problem je ( barem meni, koji nemam iskustva sa tim antivirusima ), da izaberem, odnosno proberem antivirus, koji bi pruzio neki minimum zastite.

Znaci u pitanju je stariji Samsung A3, OS 7, koji ima svega 1,5GB rama, pa bi valjalo da antivirus skenira preko Cloud-a, kako telefon ne bi "kochio".

Gledao sam jedno par sati, i iskreno sam se smorio, zato sto na osnovu iskustva korisnika pojedinih antivirus programa, nisam uspeo da donesem neki zakljucak, s obzirom da su misljenja podeljena, a i prilicno konfuzna...

E zato sam dosao ovde, da pitam Vas, onako "iz prve ruke", za preporuku, koji bi antivirus, ali besplatan, najvise odgovarao...

Samo da napomenem, da sam instalirao antimalware "Malwarebytes" program, koji ne radi u realnom vremenu, koji ce sluziti samo kao dodatni skener program, pa ne znam da li ce to biti dovoljno, uzimajuci u obzir neke ozbiljnije viruse, koje mozda nece biti lako ocistiti pomenutim programom, a koji ih svakako nece spreciti da udju u telefon u ovakvom neaktivnom rezimu rada...

Da budem jos precizniji. Sve sto budem skidao od aplikacija, ici ce preko "Google Play" prodavnice, znaci necu skidati aplikacije na nekim drugim mestima, gde bi telefon imao dobre sanse da pokupi neki virus. Znaci interesuje me samo WEB zastita, odnosno, surfovanje internetom. Iako sam, da kazem iskusan, da ne idem na sumnjive sajtove, ipak se moze desiti takva situacija, pa da mi se na telefonu bez zastite instalira neka reklama, ili malware program... Mada, ne znam kako je to moguce da se desi, ako je "Developer Mode" iskljucen, odnosno teoretski, se ne moze nista instalirati na telefonu, osim preko "Google Play-a". Tako je na mom "Windows Phonu-u", odnosno "Windows Store"... Ali eto, kazu da je moguce....

Znaci da sumiram:

1. Besplatni virus, koji stiti u realnom vremenu, odbija spam programe koji pokusavaju da se samoinstaliraju na telefon preko posecenih web stranica.
2. Hardverski, sto manje zahtevan.
3. Da bude sto jednostavniji za upotrebu, bez nekih dodatnih, verovatno suvisnih alata, koji samo smetaju.
4. Da ostan besplatn, a ne da prestane sa radom posle odredjenog vremena.
5. Sto manje reklama, kojih ce svakako biti.


Te besplatne verzije antivirusa, po definiciji svakako moraju imati neke nedostatke u odnosu na placene verzije istih... Samo zelim vasa iskustva, odnosno, koje vi antiviruse za vase android telefone koristite, a da su besplatne verzije, i da li ih koristite u realnom vremenu, ili vam sluze samo retroaktivno, u slucaju da telefon pocne da koci, pa da ga ocistite, ako je nesto "nahvatao"...

Nisam planirao da pisem ovoliko, ali sam hteo da budem sto jasniji. Mogao sam, da isprobam i sam procenim, ali vidim da je neke antiviruse, malo teze posle obrisati, pa da ne rizikujem...

Sa kojim besplatnim verzijama antivirus programa ste vi zadovoljni? Koji bi se onako najbolje uklopio, vezano za ovu pricu?

Evo nekih mojih predloga besplatnih verzija, na osnovu gledanja po internetu:

1. TotalAV
2. BullGuard
3. Alvira
4. McAfee
5. Panda
6. Bitdefender

Cini mi se da TotalAV i Bitdefender nemaju real-time zastitu kada je besplatna verzija u pitanju, nisam siguran. A sto se tice, verovatno najpopularnijih "Avast' i "AVG", razmisljao sam o njima, ali nekako, koliko su dobri, toliko su i losi. Davno sam koristio "Avast" na PC-u, i nije mi odgovarao. Mada, najvise opcija nude kao besplatne verzije, sto u mom slucaju nije toliko vazno. A i imali su taj peh prodajom licnih podataka korisnika, sto verovatno i ostali rade, samo jos nisu "uvaceni" :)

Bez uvrede korisnicima android OS-a, ali je Windows Phone bio ili je jos uvek, superiorniji kada je u pitanju zastita samog uredjaja, a mogu reci, i u nekim drugim, manje bitnim karakteristikama...
 

Markius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.02.2020.
Poruka
656
Rezultat reagovanja
436
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 @3.9 LC-CC-120-ARGB PRO
Motherboard:
Gigabyte b450 Aorus M
RAM:
2x8gb Kingston Hyperx Fury 3000mhz RGB
VGA & cooler:
Zotac AMP! 1060 6gb
HDD:
Patriot Burst 240gb + wd500+320+1TB
Case:
MS Dark Shadow(2 jetflo rakete)
PSU:
FSP Fortron HYPER-S 500W
Mice & keyboard:
A4 Bloody V8M
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10 64bit
ni jedan naravno. jos na tako slabom telefonu... ko jos koristi av na telefonu..
 

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.175
Rezultat reagovanja
586
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Noctua NH-P12S chroMax.white
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
NZXT H7 Flow White + 2×Noctua NF-P14S Redux + 2×Arctic P14 PWM PST A-RGB
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Baš tako. Nijedan. Ne koristim odavno ni na kompu nijedan poseban anti-virus, osim vindovsovog difendera.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ne treba ti nikakav antivirusni program za telefon ako si neko ko zna gde i kako koristi internet. 99% korisnika android uredjaja nema nikakav AV.
Ono sto je dino mogu d ati dam savet je da skidas aplikacije jedino sa google play ili ako bas mora neka aplikacija sa strane da se skine da to radis na proverenim sajtovima.

Sto se tice Windowsa nece niko da ti se uvredi. Da je Windows bio tako superioran u odnosu na android ne bi umro. Dobro je da nisi rekao da je i Symbian bolji od androida.
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Ne treba ti nikakav antivirusni program za telefon ako si neko ko zna gde i kako koristi internet. 99% korisnika android uredjaja nema nikakav AV.
Ono sto je dino mogu d ati dam savet je da skidas aplikacije jedino sa google play ili ako bas mora neka aplikacija sa strane da se skine da to radis na proverenim sajtovima.

Sto se tice Windowsa nece niko da ti se uvredi. Da je Windows bio tako superioran u odnosu na android ne bi umro. Dobro je da nisi rekao da je i Symbian bolji od androida.
Kako to mislis da Symbian nije bolji od Androida ? :troll:
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Okej narode. Slazem se vasim stavovima, posebno kada je u pitanju slabiji telefon sa malo RAM-a i baterijom manjeg kapaciteta...




A recite mi, kao odrzavate vas android telefon? Brisanje kesha, nepotrebnih fajlova, itd. Da li koristite neku aplikaciju ( cleaner ) koja sve to sama automatski odradi, ili to radite "rucno"?

Probao sam par Cleaner-a, ( besplatne verzije ), i ni jedna nece da brise kesh memoriju.

Pa sigurno, da je bolje i bezbednije odraditi preko menadzera aplikacija i opcije odrzavanje uredjaja, ali treba vremena sve to pobrisati i optimizirati, za razliku od nekih third party apps, koje to odrade brzo. Dosta takvih aplikacija samo na "papiru" kazu da je posao "odradjen", gde uz to, mogu jos naneti stetu telefonu ( brljanje po registru i sistematskim fajlovima ), gde telefon moze raditi losije nego pre takvog ciscenja i optimizacije.

Drugim recima, je l' ima neki dobar besplatni cleaner koji vi koristite ( ako koristite ), ili da telefon odrzavam manualno, preko built in aplikacija, odnosno sistema telefona?


Je l' ima neka fora, gde se kesh memorija aplikacija moze pobrisati odjednom za sve ili selektovane aplikacije ( bez third party apps )? Kod mene, mora svaka aplikacija pojedinacno.

Ako moze, dajte malo detaljnije to, oko brisanja kesh memorije, nepotrebnih fajlova, ciscenje registra itd. Mada, verovatno to zavisi i od verzije OS-a, pa nije kod svakog isto...
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ja koristim sistemsku aplikaciju za to. I ponekad kad mi je dosadno oslobodim ram memoriju zatvarajuci sve pozadinkse a aktivne procese. Medjutim nista od toga ne ubrzava rad telefona. Najvece ubrzanje zapravo donosi gasnje i paljenje telefona. I kod PC-a se preporucuje povremeni reset ili potpuni shutdown kako bi se sve pokrenulo od nule. Inace imam Samsung Galaxy S10+. Radi fantasticno cak i posle 3 godine koriscenja ali ne kao prvog dana sigurno. To je zbog Androd OS-a i lose optimizacije aplikacija i to generalno vazi za apsolutno svaki android telefon. Neki model bude vise neki manje imun na starenje ali pre ili kasnije svaki posle 2 do 3 godine pocinje da popusta sa performansama.
Zato iPhone uvek radi daleko bolje jer su softver i hardver bolje optimizovani. Sdruge strane to je nemoguce kod Androida jer postoji jedan OS za hiljade verzija hardvera.
Da tako lako moze od babe da se napravi devojka niko ne bi kupovao novi telefon. Najveca usporenja donose apdejti aplikacija. Nepotrebni i masovni apdejti kako bi se sasvim normalan i sasvim upotrebljiv telefon doveo do neupotrebljivosti kako bi morao da kupis novi telefon sa "novim" hardverom.
Android telefon sa 1,5GB rama u danasnje vreme je gotovo neupotrebljiv za neko neometano koriscenje. Kapiram da nemas finansija da se ispruzis za nesto novo ili polovno ali novije i da pokusavas da baratas sa time sto imas ali tu je slaba vajda. Jednostavno to radi kako radi i tu nema mnogo mesta za manevrisanje.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Sto se tice Windowsa nece niko da ti se uvredi. Da je Windows bio tako superioran u odnosu na android ne bi umro. Dobro je da nisi rekao da je i Symbian bolji od androida.
Nisi ti koristio Windows telefone. Windows Phone OS jeste superiorniji OS od Androida. A evo i zasto:

1. Manja hardverska zahtevnost
2. Veca efikasnost
3. Brzina
4. Manje bagova
5. Veca sigurnost i bezbednost

A sto se tice Symbian-a, Android je se jos nije ni rodio kad je Symbian harao :troll:
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Druze najbolje onda da kupis telefon sa Windows OS, taman ces da se resis muka sa andorid telefonom i mozemo da zakljucamo temu. Ne zelim da ovaj topik ide u smeru Windows vs Android OS jer ucestvovati u raspravi koja je sama po sebi besmislena nema logike. Windows je smece i na racunaru a kamo li na telefonu. BTW koristio sam HTC HD7 sa Windowsom i zamenio ga posle manje od mesec dana.
Toliko je Windows OS na telefonu superioran da nikad nije dobio podrsku za Steam servis. To je samo primer. Cak je i Microsoft otkupio Nokia kako bi implemntirao u Nokia telefone svoje smece i nazvao telefone Microsoft. To je toliko bilo popularno da nemam reci. Evo Microsoft telefoni su sam flagship brand mobilne industrije.
 
Poslednja izmena:

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Druze najbolje onda da kupis telefon sa Windows OS, taman ces da se resis muka sa andorid telefonom i mozemo da zakljucamo temu. Ne zelim da ovaj topik ide u smeru Windows vs Android OS jer ucestvovati u raspravi koja je sama po sebi besmislena nema logike. Windows je smece i na racunaru a kamo li na telefonu. BTW koristio sam HTC HD7 sa Windowsom i zamenio ga posle manje od mesec dana.
Toliko je Windows OS na telefonu superioran da nikad nije dobio podrsku za Steam servis. To je samo primer. Cak je i Microsoft otkupio Nokia kako bi implemntirao u Nokia telefone svoje smece i nazvao telefone Microsoft. To je toliko bilo popularno da nemam reci. Evo Microsoft telefoni su sam flagship brand mobilne industrije.
Druze, ja vec imam Nokia Lumiu 920 telefon i radio je odlicno, dok store i podrska nisu ugaseni, gde nema apdejta. Najveci problem je surfovanje internetom, gde pojedine stranice ne otvara, ili to delimicno radi zbog zastarelog browser-a. Ne treba mi drugi Windows Phone.

Ovo se nikako ne moze pretvoriti u borbu izmedju Windows Phone i Androida, zato sto je Windows Phone proslost, i taj OS malo ko vise koristi.

Uz sve mane koje donosi, Android platforma je trenutno najbolja, i tu nema dileme, ako izuzmemo iOS zbog cene...
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.051
Rezultat reagovanja
1.357
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Ja bih i danas bio na Windows telefonima samo da su hteli da ih odrze u zivotu.
 

pshnd

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.09.2019.
Poruka
1.237
Rezultat reagovanja
2.776
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600, Arctic Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI MPG B550 GAMING Plus
RAM:
32GB (2x16) Kingston Fury Beast 3200MHz CL16
VGA & cooler:
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 V2 8GB
Display:
BenQ Mobiuz EX2510s - 24.5" FHD IPS 165Hz 1ms
HDD:
Kingston NVMe A2000 250GB, Samsung 860 EVO 500GB, WD Blue 1TB
Sound:
Focusrite Scarlett Solo 2nd gen, Fluid Audio C5
Case:
LIAN LI O11 Air Mini - Blackout mod w/ 4x Arctic P14, 3x P12 & 2x BioniX P120
PSU:
Antec Earthwatts 750W - EA750G PRO GOLD
Optical drives:
No optical drives detected...
Mice & keyboard:
Redragon K585 DITI, Redragon Storm Elite M988-RGB, Genius LuxeMate 100
Internet:
mts optic 200/40
OS & Browser:
Windows 11 Pro, Brave Browser
Other:
Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 (R5 5500U/16GB/512GB NVMe), Xiaomi 13T & Samsung Galaxy A52s 5G
I ja se slažem da je generalno Windows Phone bio mnogo bolje zamišljen od Android-a. Neuporedivo bolje optimizovan, pregledniji... Ali šta ćeš kad su magarci vodili celu priču i napravili još jednu od mnogobrojnih gluposti. Od 2016. sam se vratio na Android i čak sam sa mojim trenutnim (Galaxy A52s) prezadovoljan, ali Windows Phone nikada ni žena ni ja nećemo prežaliti.

Što se tiče teme, kao što je već rečeno, ne treba ti apsolutno ništa. Samo šibaj aplikacije sa Play Store i nemaš brige. :)
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Druze najbolje onda da kupis telefon sa Windows OS, taman ces da se resis muka sa andorid telefonom i mozemo da zakljucamo temu. Ne zelim da ovaj topik ide u smeru Windows vs Android OS jer ucestvovati u raspravi koja je sama po sebi besmislena nema logike. Windows je smece i na racunaru a kamo li na telefonu. BTW koristio sam HTC HD7 sa Windowsom i zamenio ga posle manje od mesec dana.
Toliko je Windows OS na telefonu superioran da nikad nije dobio podrsku za Steam servis. To je samo primer. Cak je i Microsoft otkupio Nokia kako bi implemntirao u Nokia telefone svoje smece i nazvao telefone Microsoft. To je toliko bilo popularno da nemam reci. Evo Microsoft telefoni su sam flagship brand mobilne industrije.
Sve su ti ljudi vec objasnili. Ali ti, kao i obicno u tvoom maniru-mislis da si najpametniji za sve-a NISI! Windows phope -Lumia 550-kao sto neko rece-da softverska podrska nije ugasena-koristio bih ga i dan danas.
1. Sa 1 Gb RAMA u to vreme radio je SAVRSENO!
2. Koristio je Microsoft Edge koji je brutalan pretrazivac-bio i jeste.
3. Koristio Cortanu koja ja savrseno radila
4. Imao vrlo inovativan pocetni ekran, opciju deljenja ekrana na pola itd. itd-masu opcija o kojima su neki samo sanjali.
5. Sa svojih celih 5 Mpix kamera je svejedno bila odlicna! Video, sad kad gledam neki snimak-sasvim prihvatljiv i tada a i sada...
6. Velicina ekrana-za moj pojam IDEALNA
Itd., itd...
A za Simbian-bio je malo zatvoreniji sistem ali uz malo igrarija-sasvim upotrebljiv sistem sa mnostvom aplikacija i korisnih funkcija.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Posle prve recenice nisam ni citao dalje, za dzabe si se trudio da pises.
Ignore add.
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
681
Rezultat reagovanja
573
Moja konfiguracija
Mene dusa boli sto je blackberry otisao u istoriju. Izgubili su korak sa vremenom, bas kao i nokia, na zalost.
Nisam imao novca za key 2 kad je izasao i bas sam cekao prosle godine da izbace nove modele, medjutim ugasise se.
 
Vrh