• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koje teme za FireFox korisite?

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ništa, već godinama nikakve teme. Ja sam nekad davno koristio jednu temu (ne sećam s ekako se zove), koja je pomalo nalikovala na Chrome. Kad je izašla nova verzija ta tema nije radila i od tada koristim default.

Generalno, što sam stariji sve manje me je briga za teme i tu vrstu cinculiranja. OK, stavio sam na XP Royale tenu i - to je to.

Ponekad se sa nostalgijom sećam vremena Win9x, sa desktop temama, zvucima, ovim-onim... Više me to ne zanima, najsrećniji sam kad stvari izgledaju čisto i jednostavno kao Chrome.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
+1

Probam sve zive teme koje neko preporuci ili odem na DA i koju god da probam izgleda super na prvu loptu ali posle se ispostavi da nesto ne stima ili ne valja (ne vidi se dobro nesto). Default je zakon :D
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
posle se ispostavi da nesto ne stima ili ne valja (ne vidi se dobro nesto).
Pa to je ono... Pogledaš i kažeš WOW! a onda kad kreneš da koristiš vidiš da ništa ne možeš da nađeš, tražiš mišem levo-desno, tako da cela stvar ispada bezveze. Default teme, i kad nisu baš neki uzor lepote, često su baš ono što se u praksi pokazalo kao najzgodnije i najjasnije za korišćenje.

Ponekad nešto ulepšavamo po navici... Evo, wallpaperi, ja sam stalno u potrazi za dobrim wallpaperima. Ali, šta će meni wallpaper? Ikonice ne držim na desktopu a praktično uvek mi je podignuto nekoliko prozora, ja wallpaper ne vidim po mesec dana (sem na nekoliko sekundi dok se podiže komp).
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Upravo zbog preglednosti menjam teme. FF default tema mi odlicno izgleda na XP-u u classic okruzenju, ali na 7-ici me nervira naduveni meni :d
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probam sve zive teme koje neko preporuci ili odem na DA i koju god da probam izgleda super na prvu loptu ali posle se ispostavi da nesto ne stima ili ne valja (ne vidi se dobro nesto). Default je zakon :D
Meni je Classic Compact i dalje najbolja tema za FF - mislim d aje primetno bolja nego default.



Po mom mišljenju, skinovi su važni, ali moraju da budu relativno jednostavni, pregledni i prijatni za oko (koji izraz - za šta bi inače bili prijatni, za nos? ;) )
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Upravo zbog preglednosti menjam teme. FF default tema mi odlicno izgleda na XP-u u classic okruzenju, ali na 7-ici me nervira naduveni meni :d
Tako je! Doduse ja koristim small icons opciju i strpao sam menu , toolbar, address bar i search bar u jedan red pa sada izgleda manje naduveno.

 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobro izgleda FT SleekDark :)

Ja odavno koristim Stratiform, https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/stratiform

To nije tema u pravom smislu, ali omogućava veliki broj finih podešavanja FFa (boje, ikonice, izmenu FF dugmeta, "guranje" tabova u titlebar i kad FF nije u full screenu... i još puno toga).
 
Poslednja izmena:

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
Vrh