• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ko je ovde l

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Aco

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.10.2013.
Poruka
1.178
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790, Cooler Master: Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM:
16GB DDR3 1600 MHz (2x8) Kingston HyperX FURY
VGA & cooler:
PowerColor Red Devil RX 470 4GB
Display:
Samsung SyncMaster 2493HM 24"
HDD:
SSD Kingston HyperX FURY 240 GB, WD Green 500 GB
Sound:
Realtek ALC892
Case:
RAIDMAX Cobra Z Red
PSU:
Thermaltake Smart SE SPS-530M 530W
Optical drives:
Samsung SH-224DB
Mice & keyboard:
CM Devastator II
Internet:
10 Mb/s
OS & Browser:
Arch Linux x64 Inox-Browser
Pošto se je provela ona stvar moderatora ja pokazujem mišiće nakon nekoliko obrisanih moji poruka moram otvoriti ti temu pošto se dotična gospoda ne usuđuje očigledno da uradi svoj posao kako treba.

Pošto vidim da @voodoons i @kobatz koji su me na ovo i naveli ne frmaju 2 posto čak šta više ono što je @kobatz posalo na pp (ne mogu da verujem da je napisano sa njegove strane).

Nije je mi jasno da se jedno ovako mesto vodi tom politikom niti sam ikad doživeo nešto slično na bilo kom forumu ili internet na kojima sam aktivan ili čak gde sam i urednik na nekim mestima i forumima , nikad nisam doživeo ništa slično.

Pored cele prepiske u temi http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?p=505261#post505261

Gde je čovek javno zapretio i napisao drzak odgovor..


Znaci opomena...
Nemam ja tebi šta da se pravdam, ne radiš ti taj posao pa ne možeš ni da znaš kako to funkcioniše.. ali evo plastično da ti objasnim, nisam obrisao jer sam napisao šta je poenta. Ti možeš to da shvatiš i primenis i ne moraš..
da sam obrisao, efekat moje poruke ne bi postojao.
[sarcasm]Ovako mogu da lupim nekom opomenu jer znaš, ako dva dana ne lupim nekom opomenu, hvata me kriza[/sarcasm]
A sad lepo nazad na temu i manite pametovanja. Ima mesta gde se traži pametovanje a to ova tema nije. Tema je za rezultate i tako će i ostati. Kome treba nešto drugo, ima druge teme, takođe može da otvori temu. Ljudi, otvaranje tema je basplatno!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam mu odgovorio..


"U ebote zeznut si.. sav se tresem. Znači ti radiš taj posao i ti sa strah i trepepet a ja kao glup i ništa ne znam. Za tvoju informaciju radim ja taj posao već dugo dugo godina samo na drugom forumima i koji su po posetama daleko veći nego ovaj ali nije to poenta. Poenta da su pravila modoratorska manje više ista na svim forumima kada je u pitanju offtopic.
I moderatoru ako pretiš nekom i to javno onda prvo odradi svoj deo posla kako treba. A ne glupom forom viditi ja sam moderator mogu sve, svi su krivi samo sam ja u pravu.."


Ali poruka se briše, čak šta više dobija se nekakv kazneni bod, i obaveštenje od @kobatz da se ne pravim pametan jedini u temi i da nemam pravo da se raspravljam sa moderatorom što me je izbacilo iz taka. Što mogu reći da je uvreda tako se obratiti kako moderator.

Verovatno su nedodirljivi moderatori na ovom mestu ali ja to nisam do sad znao niti sam igde tako nešto proičitao u pravilniku ovog foruma.

I što to treba da znači da na grešku moderatora se ne može ukazati tj da su ti ljudi nedodirljiv o da im niko ne sme na njihov rad dati primedbu. Da se poklopiš ušima i šutiš jer nerapravlja se sa modertorm reče @kobatz...

Na kraju krajeva ebe mi se za poene glupe, ne moram čak na kraju ni dolaziti više ovde ali ne mogu pustiti niz vodu da me neko napravi glupim i magarcem i da mi zatvara usta zbog svojih nekih hirova.

Nije mi jasno da ovako mesto i celu priču oko PCAXE foruma vode takvi ljudi koji se vode takvom politikom ućutkivanja.

Ali ajde nisam ja ni bitan na kraju krajeva niti da li ću biti aktivan ovde, ali nekulturu nepravdu prema sebi neću niti želim da sebi to dozvolim. Ali čisto da se se zna i za one sve koji dolaze ovde kako ovo u stvari sve funkcioniše..
 
Poslednja izmena:

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Ispratio sam temu i ne vidim problem u celoj prici.
Samo cu te pitati, da li mislis da bi oni bili svih ovih godina moderatori da ne valjaju? Naravno da ne bi.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Има 7, еј само 7 правила на форуму и људи ни то не могу испоштовати...

Не видим разлог зашто би ти или било ко имао да даје неке своје закључке или реплике на то.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Možda misli da je ovaj forum osnovao neki badza pa ga dao sinovima na korišćenje i sad oni, na pravdi Boga (jest' da je religija zabranjena ali ovo je samo fraza ;)) zavode red kako oni hoće?
Nije tako. Postoje pravila foruma, stoje u vrhu foruma, svako kad se registruje se saglasi sa njima i jedno je pravilo da nema spamovanja tema i off-topica.
Kao sto sam već rekao, otvaranje tema ne košta ništa, besplatno je. Nije rešenje uleteti u neku temu i izložiti svoj problem ne bi li taj problem bio sto pre rešen. Ovaj forum ne postoji radi pojedinaca već komune. Nije cilj pomoći pojedincu već je cilj širiti znanje.
A sad, Aco, da ja tebe pitam, kakvo bi stanje bilo na forumu kad bi svako pitao i iznosio svoje probleme i zakljucke u bilo kojoj temi? Još jedno pitanje Aco, kako ćeš se sutra ti osećati kad budeš otvorio temu, izneo problem, recimo goruci problem, za koji želiš sto pre rešenje a u temu uleti mali Perica i spamuje ti temu a za Pericom uleti i družina i tvoja tema koja je trebala Tebi da resi problem ode dodjavola (opet religija, ne zameri, i ovo je samo fraza)?
I još jedno pitanje. Ovde nisu svi moderatori od postanja ovog foruma. Dosli su do pozicije svojim radom i trudom. Sutra možda ti možeš da udjes u moderatorski tim. Pitanje je kako ćeš se sutra ti postaviti prema nekom ko krši bilo koje pravilo foruma? Zazmuriti na jedno oko i pustiti temu u tom toku, da se njemu resi problem ili reagovati u skladu sa pravilima?
Još jedno pitanje, Aco. Kako će se osećati drugi u tom trenutku koji su postavili pitanja na pogresnom mestu i pitanja im bila obrisana? Jel to fer prema njima?
Za kraj: nema ovde povlašćenih, svima isto pa kako bude. Ako bi primetio, zbog toga sto su svi isti mnogi su otišli sa foruma. Neki teatralno, uz buku, viku, dreku a neki su samo se tiho ugasili sa postojanjem na forumu, samo zato sto su očekivali da budu iznad drugih jer su smatrali da su oni to nečim zaslužili.
Ovde to ide drugačije, trud se nagradjuje titulama isl. Ne postaješ "veći" od drugih samo jedan od svih jednakih ali eto imaš neku titulu (razni Guru-i postoje na forumu)...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
@Aco - izvini brate ali moram da se nasmijem, ne da bih ti pristajao na muku već što si tek sada uvidio neke stvari. Forum je već odavno otišao u k ali ne zbog moderatora, ima ih i dobrih, već zato što na njemu nema žive duše! Postoji jedan čovjek koji zna šta priča, postoji njih nekoliko koji misle da znaju šta pričaju i nekoliko koji su tu "for old time sakes". Ostatak komune čine "letači".
Oni što su tiho ili glasno otišli su uglavnom bili tu od početka foruma, čak bili i jedni od glavnih članova (radili testove i sl) ali je bilo i onih koji su trebali da budu kikovani odmah ali sada nema ni jednih ni drugih. Pojedini su čak bili i prozvani zbog napuštanja (kao da duguju nešto). Ne mogu da krivim ni jedne ni druge jer uvijek krenem prvo od sebe. Ja npr. ne mogu da prećutim (što ovaj post i potvrđuje) pa sam ponio titulu dežurnog hejtera još davno iako mnogo toga što kažem ima određenu vrijednost i tačnost koju će neko da prepozna ili neće... uglavnom neće :D
Btw, poznata @kobatz "opomena" :rotf: Ljudi na ovom forumu iz nekog razloga misle da poeni piju vodu...
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Poeni su tu po pravilniku,ako korisnik nastavi sa nepostovanjem pravilnika sam sebe ce banovati istim.
Lepo sam ti napisao,niti sam ja placen,niti si ti placen da boravis ovde.Kome se ne svidja moze slobodno da se vise ne loguje ali se pravilnik mora postovati i tu nema rasprave sto ti upravo radis.Za tvoj info,ja sam postao moderator posle 2.5 godine na ovom forumu postovima sa kojima sam pomogao,usmerio mnogima...dakle...mora se zasluziti titula.
Nikada nisam pametovao,protivrecio i krsio pravilnik.
Pravilnik je smesan a i strogoca takodje na ovom forumu i ako to ne mozes ispostovati onda nisi covek za forume i kulturu istog.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Kome god je ovaj ili bilo koji drugi forum neodgovarajuc, prazan, sa drskim moderatorima ili slicno, uvek moze da potrazi drugi. Ima foruma jako puno.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Ne vidim ni jedan problem sa ovim forumom. Istina je da ima, predpostavljam klinaca, koji ne znaju bas o cemu govore. Ali toga ima na svakom forumu i ne vidim zasto je to neki bum. Grodos je kivan na clanove, moderatore, ma na ceo forum reklo bi se. Aco takodje, s tim sto bi se reklo da ima problema sa gramatikom, ili koncentracijom.
Moram da vam postavim pitanje gde su vam devojke, zene, prijatelji kad uspevate da se pokacite sa sa moderatorom? Ima li icega u vesem zivotu kad ovde rasipate frustracije, a pritom niste upravu?
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Ne vidim ni jedan problem sa ovim forumom. Istina je da ima, predpostavljam klinaca, koji ne znaju bas o cemu govore. Ali toga ima na svakom forumu i ne vidim zasto je to neki bum. Grodos je kivan na clanove, moderatore, ma na ceo forum reklo bi se. Aco takodje, s tim sto bi se reklo da ima problema sa gramatikom, ili koncentracijom.
Moram da vam postavim pitanje gde su vam devojke, zene, prijatelji kad uspevate da se pokacite sa sa moderatorom? Ima li icega u vesem zivotu kad ovde rasipate frustracije, a pritom niste upravu?
Nemoj zamjeriti, ali ako već nekog prozivaš za gramatiku, dobro prekontroliši šta i kako pišeš.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Ne vidim ni jedan problem sa ovim forumom. Istina je da ima, predpostavljam klinaca, koji ne znaju bas o cemu govore. Ali toga ima na svakom forumu i ne vidim zasto je to neki bum. Grodos je kivan na clanove, moderatore, ma na ceo forum reklo bi se. Aco takodje, s tim sto bi se reklo da ima problema sa gramatikom, ili koncentracijom.
Moram da vam postavim pitanje gde su vam devojke, zene, prijatelji kad uspevate da se pokacite sa sa moderatorom? Ima li icega u vesem zivotu kad ovde rasipate frustracije, a pritom niste upravu?
Vidiš, tu si pogriješio jer ja se nikada nisam zakačio sa moderatorom, osim sa Steam-om dok nije prebačen u redakciju zbog vrijeđanja drugog člana na nacionalnoj osnovi. Nešto se ne sjećam tih bodova ali znam da taj drugi član nije na forumu "jer je očigledno mislio da je bolji od ostalih". Uglavnom me dotaknu specifične teme a naročito ako me neko "uzme u usta" bez posebnog razloga pa kada odbrusim, moderator dođe sa bodovima i standardnom rečenicom "imaš ignore". Ok imam ignore, ali imam i report na koji niko očigledno ne reaguje dok nije prekasno... Ja ne volim da stavljam ljude na ignore jer je ovo ipak forum na kojem mnogi ponekad kažu nešto korisno. Ako sve stavim na ignore, koji k onda radim na forumu?! Uostalom, samo tvoje pitanje je kršenje pravila br. 1, bar drugi paragraf ali ja ti neću zamjeriti ;) Ja sam tvrdoglav, na granici arogancije ali ja to ne krijem, nisam licemjeran po prirodi, što pojedini na ovom forumu jesu. Prema pojedinim imam visoko poštovanje, iako ga ne iskazujem često, dok mi pojedini ne znače ništa u životu... Imamo mi svoje porodice ali ja sam na ovom forumu dugo, pa mi i ovo dođe nešto "kao porodica", iako je u trenutnom stanju daleko od onog zbog čega sam ovde... Kao što rekoh, "for old time sakes"...
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Ne zameram i nisam ovde da propovedam bukvar. Pisem zargonom koji se meni dopada. To vazi i za izraze koje koristim...
Ali je ono sto sam napisao vrlo jasno i mislim da u mom pisanju nema bezobrazluka. Ovi ljudi mi nisu jasni
 

Aco

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.10.2013.
Poruka
1.178
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790, Cooler Master: Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM:
16GB DDR3 1600 MHz (2x8) Kingston HyperX FURY
VGA & cooler:
PowerColor Red Devil RX 470 4GB
Display:
Samsung SyncMaster 2493HM 24"
HDD:
SSD Kingston HyperX FURY 240 GB, WD Green 500 GB
Sound:
Realtek ALC892
Case:
RAIDMAX Cobra Z Red
PSU:
Thermaltake Smart SE SPS-530M 530W
Optical drives:
Samsung SH-224DB
Mice & keyboard:
CM Devastator II
Internet:
10 Mb/s
OS & Browser:
Arch Linux x64 Inox-Browser
Možda misli da je ovaj forum osnovao neki badza pa ga dao sinovima na korišćenje i sad oni, na pravdi Boga (jest' da je religija zabranjena ali ovo je samo fraza ;)) zavode red kako oni hoće?
Nije tako. Postoje pravila foruma, stoje u vrhu foruma, svako kad se registruje se saglasi sa njima i jedno je pravilo da nema spamovanja tema i off-topica.
Kao sto sam već rekao, otvaranje tema ne košta ništa, besplatno je. Nije rešenje uleteti u neku temu i izložiti svoj problem ne bi li taj problem bio sto pre rešen. Ovaj forum ne postoji radi pojedinaca već komune. Nije cilj pomoći pojedincu već je cilj širiti znanje.
A sad, Aco, da ja tebe pitam, kakvo bi stanje bilo na forumu kad bi svako pitao i iznosio svoje probleme i zakljucke u bilo kojoj temi? Još jedno pitanje Aco, kako ćeš se sutra ti osećati kad budeš otvorio temu, izneo problem, recimo goruci problem, za koji želiš sto pre rešenje a u temu uleti mali Perica i spamuje ti temu a za Pericom uleti i družina i tvoja tema koja je trebala Tebi da resi problem ode dodjavola (opet religija, ne zameri, i ovo je samo fraza)?
I još jedno pitanje. Ovde nisu svi moderatori od postanja ovog foruma. Dosli su do pozicije svojim radom i trudom. Sutra možda ti možeš da udjes u moderatorski tim. Pitanje je kako ćeš se sutra ti postaviti prema nekom ko krši bilo koje pravilo foruma? Zazmuriti na jedno oko i pustiti temu u tom toku, da se njemu resi problem ili reagovati u skladu sa pravilima?
Još jedno pitanje, Aco. Kako će se osećati drugi u tom trenutku koji su postavili pitanja na pogresnom mestu i pitanja im bila obrisana? Jel to fer prema njima?
Za kraj: nema ovde povlašćenih, svima isto pa kako bude. Ako bi primetio, zbog toga sto su svi isti mnogi su otišli sa foruma. Neki teatralno, uz buku, viku, dreku a neki su samo se tiho ugasili sa postojanjem na forumu, samo zato sto su očekivali da budu iznad drugih jer su smatrali da su oni to nečim zaslužili.
Ovde to ide drugačije, trud se nagradjuje titulama isl. Ne postaješ "veći" od drugih samo jedan od svih jednakih ali eto imaš neku titulu (razni Guru-i postoje na forumu)...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Izvinjavam se ali skroz malo vremena imam pa nisam ni stigao da odgovorim.

Kakva pravila postoje koja čoveče, daj mi ih da ih vidim. Tebi kako moderatoru je valjda zadatak da odrziš ljude na forumu ne da ih svojim postucima teraš, a ti isti postupci nemaju veze sa pravilima ovog foruma. Čovek koji ima 11 poruka na forumu dolazi i stavlja postavlja pitanje u pogrešnoj temi, a ti ga u startu sečeš. Normalno je da će mu neko odgovoriti i pored tvog nekog posta kojeg si ti tamo napisao tj dao do znanja da si vlast i ništa drugo. Pa valjda ti kao moderator ako imaš u moderatorskom panelu tu opciju pa čak i da je nemaš, prebacuješ njegovu poruku u deo foruma gde treba i šalješ mu pp da je njegova poruka prebačena u taj i taj dio foruma, koja je spojena sa nekom porukom ili je prebačena u ta dio foruma postavljena kako nova tema. Pa pobogu brate nije neko od stari korisnika koji pravi istu grešku 3 puta pa da ti tako odreaguješ.

Plus na sve to ja ti dajem kritiku na tvoj rad a tvoj je odgovor da se nemaš šta meni objašnjavati i da si moro izbrisati da se ne bi izgubio smisao tvoje poruke. Pa brate mili pa naj gora moguća fora koju si mogao uradti, pa ladno onda na tom tvom avtaru treba da stoji "glavni baja na forumu". Naj gori scenario dokazivanje sile je ono što si trebao uraditi. Važno je da se zna koje baja na forumu a šta će biti sa učesnicima ili novim korisnicima na forumu to nije bitno i nikako ne sme da se izbriše ono što je moderator napisao.

Pa i pored moje poruke koju sam ja napisao i još je neko odgovorio u toj temi ne mogu se setiti koje tačno još učestvovao, ti kao moderator si mogao njegovu poruku i nas dvojice koji smo odgovorili izdvojiti u zasebnu temu. I poslati poruke na pp i reći lepo slušajte momci sad sam izdvojio u zasebnu temu nemojte više takve stvari da radite i idući puta ću da brišem poruke i kraj. Pa sam onaj koji je postavio pitanje više će te da ceni i doći će sigurno opet rado ovde zato šta zna da će mu prvo uredništvo izaći u suret pa tek ostali članovi. A ti još na to kad sam ja ti dao kritiku na tvoj rad, ti odgovaraš na najgori mogući način a to je nemam ja šta tebi da se pravdam i da ja ne znam kako se treba da postupi jedan moderator. Pa za koga si ti ovde za korisnike da izlaziš njima u susret ili razbijač ili partibrejker ne kontam...


Poeni su tu po pravilniku,ako korisnik nastavi sa nepostovanjem pravilnika sam sebe ce banovati istim.
Lepo sam ti napisao,niti sam ja placen,niti si ti placen da boravis ovde.Kome se ne svidja moze slobodno da se vise ne loguje ali se pravilnik mora postovati i tu nema rasprave sto ti upravo radis.Za tvoj info,ja sam postao moderator posle 2.5 godine na ovom forumu postovima sa kojima sam pomogao,usmerio mnogima...dakle...mora se zasluziti titula.
Nikada nisam pametovao,protivrecio i krsio pravilnik.
Pravilnik je smesan a i strogoca takodje na ovom forumu i ako to ne mozes ispostovati onda nisi covek za forume i kulturu istog.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Sinko ti si još smešniji ili jadniji ne znam kako bih opisao tvoj postupak. Nisi ti meni tako u opšte napisao o čemu govoriš bolan. Nego si napisao da se ne pravim pametan kada se ostali ne bune u temi zašto to ja radim
Aha znači kad ostale ovce šute i pokorene su šta ti pametuješ i pokušavaš ako je moderator pogrešio to ne sme niko da zna, niti da mu skrene pažnju na to.

Šta si ti hteo evo lepo te ja pitam, po kojem pravilniku si ti postupio prema meni sem što si me ladno nazvao pametnjakovićem, magarcem kako hoćeš koji ne treba da pametuje i kojeg pokušavaš ućutkati njegovim briasnjem poruka i dodelivanjem nekakvih bodova. Ustvari gde si ti u opšte krenuo u celoj priči i koji to deo tvog pravilnika tebi dopušta de se meni tako obratiš i da me praviš ovcom daj da ga vidim. Ko si ti jednostavno da to radiš, a jedno je sigurno to ti ja neću dozvoliti da se tako ponašaš prema meni budi siguran.

Ti možeš biti 100 godina na ovom forumu kakav si ti kao čovek ja ne ulazim u to, niti te znam lično, niti je moje da da o tome donosim sud, ali kao korisnik ovog foruma i dugogodišnji urednik pojednih foruma i portala ti nisi za moderatora nikako, čak šta više ti oličenje zloupotrebe moderatorske funkcije što je najgore.

@all

Manite se te priče kome forum ne odgovara ima drugi foruma, mlaćenje prazne slame, niko nije ovde obavezan da bude ali isto tako ne treba da bude ućutkivan, omalovažavan pogotovo od urednika to nema niko pravo.

Na kraju krajeva da takvi postupci od strane urednika postoje u pravilniku i da to moderatori mogu raditi, verovatno većina ne bi ni došla ovde, niko nije lud da sebi dopusti da se neko na tebi iživljava i dovodi u pitanje tvoj spen vrednosti.


Još jedna mi stvar ne ide u glavu u vezi PCAXE zajednice i Duleta kao glavnog i odgovrnog urednika cele priče. Da li je on forum prepustio uredničkom timu, ili ima još neke veze sa njim. Jer koliko primećujem sav njegov trud i karte su prebačene je na youtube. Ne poznajem ga lično ali pratim sve što izbaci i koliko ja mogu skontati tom čoveku su međuljudski odnosi na prvom mestu. Kako je moguće da na stranu stavi vođenje foruma i da mu ovako postupaju moderatori to mi ne ide u glavu, pored tolike veličine koju je postigao PCAXE. Može biti samo da je prebušteno sve urednicima pa onda oni kolo vode kako hoće.

A u neku ruku sam PCAXE je postao institucija. Baš je dostigao veličinu.

Na kraju da se niko ne nađe uvređen, ali ima ovde i dobrih urednika, rad čiji se ističe za razliku od drugih je Peja ili barem ja nisam video nigde nikakvo dokazivanje sile sa njegove strane ili ružno obraćenje prema nekom. I kada vidim takve stvari onda jednostavno skontaš da su ovde izgleda prvo moderatori loše međusobno usaglašeni i da nemaju ista viđenja stvari, te da donose odluke po svom nekoj svojoj viziji a ne onko kako se dogovore kao urednički tim.

I opet ja sam niko i ništa moja pojava sama na forumu neće njemu ni doprineti ni oduzeti kvalitet ali jednostavno ne mogu da dozvolim ovako ponašanje prema meni. I ja tu bio ili ne prijateljski savet za one koji kroje ono što treba da rade im moderatori na ovom forumu pod hitno ispravljaj te situaciju u načinu vođenja foruma, ili ja ste jednostavno forum pustili niz vodu pa kako bude, ali barem to iznesite radi budućih korisnika koji dolaze ovde..

Ajd uzdravlje :)
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Nema niko sta da se prepucava sa tobom,rekoh vec...kome se ne svidja,ko misli da smo azdaje,babaroge i degeni mi u mod timu slobodno neka ne dolazi na forum jer za to imaju pravo!

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Aco, nije moguće da kao stariji vlan nisi nikad video pravila foruma??
Aco, vrtis vodenicu a nigde vode... tačno je da ne moram da ti se pravdam za svoje postupke kao sto ni ti ne moraš da pravdas svoje. Ja radim svoj posao, ti svoj. Ako ti se ne svidja, imaš pravo da ti se ne svidja. Ja sam duže moderator nego si ti član pa nisam do sad imao neke kritike i konflikte i dalje radim taj posao. Ima tu sporadicnih slučajeva gde se neko nađe uvređen i povređen, ne može se pobeći od toga ali ja i dalje smatram da ti nisi odgovorio na moja pitanja objektivno već nošen emocijom, mislis da si u pravu. Ja ti to ne mogu oduzeti, niti želim. Svako ima pravo na svoje mišljenje.
Pravila se primenjuju na svakog isto, bio član 3 dana ili godine. Naravno da nove clanove ne sankcionisemo poenima već opomenama ali to je nas izbor da to bude tako a ne zato sto se to od nas traži.
Ne znam šta da ti kažem, niti si ti niti neko drugi sankcionisan mojom pojavom tad i izjavom u temi ali eto ti si se našao uvređenim...
Da li ja radim svoj posao kako treba ne odlucujes ti već vreme pokaže a još jednom ću ponoviti, dugo sam moderator...
 

Zuco OW

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
489
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Drvenko
CPU & cooler:
AMD phenom II X4 B50
Motherboard:
BIOSTAR TA785G3 HD
RAM:
Silicon Power 4gb 1600mhz
VGA & cooler:
Sapphire Radeon HD 6570
Display:
19 MEDION
HDD:
Hitaci 500gb SATA 2
PSU:
500W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Mis X7 740K tastatura Kb-G265
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 7 64
Other:
Dosta vise :D
Jel radite vi sta odakle vam snage I vremena da pisete romane opustite se malo popijte koji vinjak pivo

Sent from my MotoG3 using Tapatalk
 

OWERKLOKER

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.03.2012.
Poruka
849
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core I5 2400
Motherboard:
Gigabyte H61M USB3V
RAM:
12GB DDR3
VGA & cooler:
Gigabyte 1050Ti
Display:
AOC 22 IPS
HDD:
3x1TB + SSD 120GB
Sound:
Genius 5000 5.1
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
Cooler Master RS 500W
Optical drives:
Samsung neki
Internet:
DSL
OS & Browser:
Windows 8.1 x64
Other:
MSI CR500
Eee na sta se pojedini zale. Pogledajte samo one smecare Kutiju i Gedzu na benchmarku a vi se zalite na moderaciju ovde, koja je vrlo tolerantna.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 

Aco

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.10.2013.
Poruka
1.178
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790, Cooler Master: Hyper 212 EVO
Motherboard:
Gigabyte GA-B85M-D3H
RAM:
16GB DDR3 1600 MHz (2x8) Kingston HyperX FURY
VGA & cooler:
PowerColor Red Devil RX 470 4GB
Display:
Samsung SyncMaster 2493HM 24"
HDD:
SSD Kingston HyperX FURY 240 GB, WD Green 500 GB
Sound:
Realtek ALC892
Case:
RAIDMAX Cobra Z Red
PSU:
Thermaltake Smart SE SPS-530M 530W
Optical drives:
Samsung SH-224DB
Mice & keyboard:
CM Devastator II
Internet:
10 Mb/s
OS & Browser:
Arch Linux x64 Inox-Browser
Nema niko sta da se prepucava sa tobom,rekoh vec...kome se ne svidja,ko misli da smo azdaje,babaroge i degeni mi u mod timu slobodno neka ne dolazi na forum jer za to imaju pravo!

Sent from my D6603 using Tapatalk
Ti si baš bezobrazan i to javno pokazuješ zanimljivo kakva je situacija ovde što se tiče uredništva..

Dečko bolan ti se prepucavas sam sobom, ni sa kim drugim i boriš se sam sa sobom ali to neka bude tvoj problem ne moj.
Još cu ti jednom ponoviti mene magarcem nemoj praviti i omaložavati, ja ti nisam kako si nazvao ostale da su ovce za šišanje koje treba da ćute dok ih ti praviš magarcem , a niti predmet za dokazivanje tvoje kako neke sile na forumu.

I mani se priče ko misli da smo mi ovde i slične furke.., nema ovde mi nego samo ti dečko si u pitanju, a što se tiče ostatka uredničkog tima nije mi jasno odkud takava osoba u uredničkom timu sa takvim ponašanjem.

Daj seljaku vlast u ruke pa će pokazati svoje pravo lice, standardna priča.

@voodoons

Daj mi tačku u pravilniku koja se odnosi da ja ne smem dati kritiku na tvoj rad, daj mi tačku u pravlniku gde ti kao moderator drsko odogovars da se meni nemaš šta pravdati i govoriti kako ja ne znam kako stvari funkcionišu i kako sam neznalica kada su te stvari u pitanju. Daj mi bilo šta što dokazuje da se ti meni tako možeš obratiti kao moderator ovog fouma.
Šta ovde vlada diktatura, koja je oblast Severna Koreja ili...
Na kome se ista pravila primenjuju. Dvostruki aršini nigde više nisam video slučajeva nego na ovo forumu, ali na kraju krajeva briga me zato, ali me je briga kada me krenu ućutkivati i brisati moje poruke i gaziti me zbog svojih grešaka.

Da li bih ja tebe trebao učiti o moderisanju, e pa pajdo izgleda da bi trebao, pošto ti očigledno ne ide..
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Ја и даље мислим да ти Ацо ниси у праву.

Ти као савестан члан када видиш да је неки други члан погрешио (у овом случају питао нешто у погрешној теми), треба да обавестиш модераторе о томе, а не да продужаваш спам и ту му одговараш.
(А да не помињем, да је дотични члан један лењивац који није у стању да прочита правила форума на који се тек регистровао)

И ти сад браниш тог лика, који више никад неће ни доћи на овај форум, јер је само тако бануо тај дан и питао нешто безвезе, а само зато што му је веровано било досадно у том тренутку...

А модератори су поступили и благо, јер за то могу по правилнику да дају и казнене поене или опомену, што овај пут није учињено. Такође нису у обавези да за сваки спам отварају тему и пребацују те одговоре, то је само добра воља и бар по мом мишљењу (а изгледа и по мишљењу модова) треба да се ради само када има смисла, што тада није био случај.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ја и даље мислим да ти Ацо ниси у праву.

Ти као савестан члан када видиш да је неки други члан погрешио (у овом случају питао нешто у погрешној теми), треба да обавестиш модераторе о томе, а не да продужаваш спам и ту му одговараш.
(А да не помињем, да је дотични члан један лењивац који није у стању да прочита правила форума на који се тек регистровао)

И ти сад браниш тог лика, који више никад неће ни доћи на овај форум, јер је само тако бануо тај дан и питао нешто безвезе, а само зато што му је веровано било досадно у том тренутку...

А модератори су поступили и благо, јер за то могу по правилнику да дају и казнене поене или опомену, што овај пут није учињено. Такође нису у обавези да за сваки спам отварају тему и пребацују те одговоре, то је само добра воља и бар по мом мишљењу (а изгледа и по мишљењу модова) треба да се ради само када има смисла, што тада није био случај.
Matorac,nema svrhe objasnjavati se i raspravljati sa ovakvim likovima,takvi svoje umisljenje nece nikada promeniti ;)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ti si baš bezobrazan i to javno pokazuješ zanimljivo kakva je situacija ovde što se tiče uredništva..

Dečko bolan ti se prepucavas sam sobom, ni sa kim drugim i boriš se sam sa sobom ali to neka bude tvoj problem ne moj.
Još cu ti jednom ponoviti mene magarcem nemoj praviti i omaložavati, ja ti nisam kako si nazvao ostale da su ovce za šišanje koje treba da ćute dok ih ti praviš magarcem , a niti predmet za dokazivanje tvoje kako neke sile na forumu.

I mani se priče ko misli da smo mi ovde i slične furke.., nema ovde mi nego samo ti dečko si u pitanju, a što se tiče ostatka uredničkog tima nije mi jasno odkud takava osoba u uredničkom timu sa takvim ponašanjem.

Daj seljaku vlast u ruke pa će pokazati svoje pravo lice, standardna priča.

@voodoons

Daj mi tačku u pravilniku koja se odnosi da ja ne smem dati kritiku na tvoj rad, daj mi tačku u pravlniku gde ti kao moderator drsko odogovars da se meni nemaš šta pravdati i govoriti kako ja ne znam kako stvari funkcionišu i kako sam neznalica kada su te stvari u pitanju. Daj mi bilo šta što dokazuje da se ti meni tako možeš obratiti kao moderator ovog fouma.
Šta ovde vlada diktatura, koja je oblast Severna Koreja ili...
Na kome se ista pravila primenjuju. Dvostruki aršini nigde više nisam video slučajeva nego na ovo forumu, ali na kraju krajeva briga me zato, ali me je briga kada me krenu ućutkivati i brisati moje poruke i gaziti me zbog svojih grešaka.

Da li bih ja tebe trebao učiti o moderisanju, e pa pajdo izgleda da bi trebao, pošto ti očigledno ne ide..
I dalje pišeš subjektivno i dalje si "povredjen"... izvrćeš stvari i postavljaš onako kako mislis da ide u tvoju korist. Nema ovde ništa u tvoju korist i realno i objektivno, ova bitka ti je izgubljena i pre nego je pocela.
Nema potrebe da tražiš u pravilniku nešto kad nisi ti taj koji je prekršio pravila već tamo neko treći. Da si ti prekršio pravila, dobio bi upozorenje, kako to već ide i dobio bi tačno koje pravilo si prekršio...
A sad ne moraš i dalje da tražiš mesto gde možeš da "dobiješ". Realno na nekom drugom forumu bi dobio "nogu" a kamoli mogućnost da "raspravljaš" sa moderatorom. Svuda su na forumu moderatori vlast a ovde su moderatori jedni od jednakih, samo sa dodatnim obavezama u odnosu na ostale korisnike i ti nadjes ovde da vices kako smo strogi i ne znam sta.
Znaš na čega ovo meni liči? Neko gurne prstom nekoga a ovaj se okrene i krene da plače i simulira da je dobio batine i odmah traži pravdu za te batine. A realno, nije bilo ništa...


Sent from mighty voodoo magic ;)
 

Vranda12

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2016.
Poruka
600
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-6600k i Corsair H60
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
Kingston Fury 1x16gb 2133Mhz
VGA & cooler:
Asus Strix r7 370 4G
Display:
LED TV-32LE73 82cm
HDD:
WD Blue 1tb 7200rpm
Sound:
Logitech z523 + Siberia v2
Case:
NZXT s340 Elite
PSU:
Thermaltake Smart SE 630w
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
CM Octane mis i CM quickfire TK red switch
Internet:
B-net 35mbps/7.5mbps
OS & Browser:
win 10 x64 pro i chrome
Other:
Samsung Galaxy S7
Ej a zasto se ne otvori tema na forumu pod naslovon "Kritike/pohvale za moderatore foruma" kako @Aco nije jedini koji ima kritiku na @voodoons jer kad san ja skroz slucajno bia stavia nesto u vezi neke piratske igre odma me kaznia kaznenin poenima i ja ga pita normalno ko covik jel mi ih moze maknit posto je stavia da je trajanje 1godinu on meni na to napisa "vidi, kad budes imao status moderatora, imaces puno pravo da odlucujes sta je dobro a sta nije... do tada, postoje pravila foruma koja treba da se postuju. offtopic i spam je zabranjen pravilima. ako to znaci da treba da se otvore 532 teme, onda nek se otvore ;)".... ja ne smatran da san upravu ali ko i svako bice na zemlji iman pravo na pogreske i moderatori i ostali clanovi foruma sa vecin privilegijama bi trebali upozorit i dat savjet za ubuduce a ne odma sankcionirar i dilit poene...
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Rule number 4:
Piraterija u bilo kom obliku, kao i javno diskutovanje o pirateriji i/ili borbi protiv iste na PCAXE forumu, najstrože je zabranjena. Linkovanje ka nelegalnom sadržaju (.torrent datoteke, trackeri, warez sajtovi, i sl.) i pominjanje "lekova" takođe nije dozvoljeno! Sa druge strane, diskusija o principu rada P2P programa i njihovim podešavanjima nije zabranjena dokle god se ne kosi sa ostatkom ovog pravila -- ukoliko niste sigurni da li je nešto što želite da napišete dozvoljeno ili ne, pitajte nekog iz moderatorskog tima za savet.
Mislim da je sve jasno.
Dakle, nije grubo reagovao, nego ti nisi pročitao/ispoštovao pravila.
 

Vranda12

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2016.
Poruka
600
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-6600k i Corsair H60
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
Kingston Fury 1x16gb 2133Mhz
VGA & cooler:
Asus Strix r7 370 4G
Display:
LED TV-32LE73 82cm
HDD:
WD Blue 1tb 7200rpm
Sound:
Logitech z523 + Siberia v2
Case:
NZXT s340 Elite
PSU:
Thermaltake Smart SE 630w
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
CM Octane mis i CM quickfire TK red switch
Internet:
B-net 35mbps/7.5mbps
OS & Browser:
win 10 x64 pro i chrome
Other:
Samsung Galaxy S7
@_GiBo_ razumin to i ja nisan u niti jednon trenutku reka da san ja po pitanju toga upravu ali to je nesto skroz sporedno bilo koliko se ja sican i da on nije moga prvo ukazat na gresku i izbrisat moj odgovor nego odma davat bodove...
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Da upozoravaju u vezi toga, ne bi u pravilima pisalo da je najstrožije zabranjeno.
Najstrožije - bodovi.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, razumem na šta misliš, ali prosto neke stvari moraju ići i na taj "malo oštriji" način.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Ej a zasto se ne otvori tema na forumu pod naslovon "Kritike/pohvale za moderatore foruma" kako Aco nije jedini koji ima kritiku na voodoons jer kad san ja skroz slucajno bia stavia nesto u vezi neke piratske igre odma me kaznia kaznenin poenima i ja ga pita normalno ko covik jel mi ih moze maknit posto je stavia da je trajanje 1godinu on meni na to napisa "vidi, kad budes imao status moderatora, imaces puno pravo da odlucujes sta je dobro a sta nije... do tada, postoje pravila foruma koja treba da se postuju. offtopic i spam je zabranjen pravilima. ako to znaci da treba da se otvore 532 teme, onda nek se otvore ;)".... ja ne smatran da san upravu ali ko i svako bice na zemlji iman pravo na pogreske i moderatori i ostali clanovi foruma sa vecin privilegijama bi trebali upozorit i dat savjet za ubuduce a ne odma sankcionirar i dilit poene...
Nisi u pravu, svi su u tom pogledu jednaki. I ja sam dobio 3 kaznena poena na godinu dana od jednog drugog moderatora samo zato sto je neko napisao da je neka igra krekovana, a ja na to odgovorio da je vec patch-ovan propust i da isti vise ne radi - bez namere da promovisem pirateriju vec da ljudima "ustedim" skidanje 60GB.

Licno smatram da je ta kazna prilicno drakonska, pogotovu jer sam ja jedan od onih koji kupuju samo originale i uopste ne podrzavaju pirateriju, pa opet nisam pravio nikakvu scenu zbog tih poena. Par poena gore dole meni nista ne znaci, a za par meseci ih vise nece ni biti (uskoro istice godinu dana).

Takodje kada sam prvi put prekrsio jedno od pravila foruma (nenamerno sam stavio oglas na pogresnom mestu) dobio sam samo usmenu opomenu od moderatora zbog toga sto sam par godina bio uzoran clan. Po pravilima trebalo je da dobijem neki poen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh