• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

klizni prekidac - sata napojni kabl

off

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.05.2013.
Poruka
94
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX-6300
Motherboard:
M5a99x EVO R2
RAM:
4+4+2+2
VGA & cooler:
7850 2 GB
Display:
FullHD
Case:
Define R4
PSU:
TT SmartSe 630
OS & Browser:
w7, Kali linux
Potrebna mi je mala pomoc. Trazim klizne prekidace on/off za tri faze.
Pregledao sam online kataloge par firmi vidim da ih nema, bar po slikama.

Sta zapravo zelim da uradim. Posedujem hdd'e koji se slabo koriste mozda jednom nedeljno da se nesto uskladisti ili procita. Nema potrebe da rade svih 30 dana, pa sam mislio da ih ukljucujem samo po potrebi. Pored toga sto se produzava radni vek hhd'a bezbednije je i zbog samih fajlova, (virusi i sl.).

Poenta je da svi hardovi budu povezani samo bih modovao napojne kablove i dodao klizne prekidace na prednji panel. Gasenje bi islo posle disejblovanja hdd'a u kontrol panelu kako bih prekinuo eventualno upisivanje mada ni gasenje kompa nije problem.

Ako neko zna gde ih ima, ili ima viska za prodaju nek se javi.
Moze i neki bolji predlog ako ima. NAS je jedna od opcija ali gledam da je izbegnem ako mogu. :/
 

joc

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.12.2011.
Poruka
248
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hardovi mogu da se napajaju samo sa +5 i +12V.Tako da ti ne treba "trofazni" već samo "dvofazni" prekidać jer masu možeš ostaviti spojenu.Ima ih u elementi a sigurno i drugde.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ne bih se ja igrao sa prekidačima i hard diskovima. Uz malo ulaganja.... moj izbor bi bio externi SATA rek sa USB ili eSATA konektorom. Ili obična SATA 5.25" fioka, imaš dobre kineske za samo 10tak jura.
 

off

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.05.2013.
Poruka
94
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX-6300
Motherboard:
M5a99x EVO R2
RAM:
4+4+2+2
VGA & cooler:
7850 2 GB
Display:
FullHD
Case:
Define R4
PSU:
TT SmartSe 630
OS & Browser:
w7, Kali linux
@ joc - Znam za molex konektore ali sinoc bacih pogled na raspored pinova za sata i videh i 3,3 v pa rekoh kad je vec tu da sve faze dovodim i prekidam u isto vreme. Videcu ovih dana da krenem malo po gradu da obidjem radnje.

@ Steamroller - Gledam da posle 12 godina konacno zatvorim kuciste, i zaboravim na otvaranje sem za periodicno ciscenje. Mislim da prekidac nije problem jer nema niko pristup kompu osim mene, jedini neka falinka u izradi moze da bude problematična. Nisu ni rekovi loše rešenje ali bih sve strpao u kućište, a radi se o 5 hdd'a.

Probacu sutra da dignem freeNAS na nekoj nforce3 masini ili pak neki xp pa da serujem fajlove dok smisljam dalje sta raditi.
Razmisljao sam i o nekim grebenastim trofaznim prekidacima ali nema mali dimenzija. :rotf:
 
Vrh