• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kingston memorije DDR4 problem

Gandra

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2021.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Pozdrav svima.
Imam problem sa 2 vrste kingston memorije.
Obe su na DDR4 na 3200MHz.
Imam 2 kita po 16GB Kingston HX432C16FB3A/16 i
2 kita po 16GB Kingston HX432C16PB3/16 ( memorija je izvadjena iz kompa u kome je normalno radila ).
Kad ubodem pair HX432C16PB3/16 memoriju prepozna Bios ali jedva digne sistem do Biosa.
Maticna ploca je Asus Rog Strix X570-E ukljucio sam D.O.C.P. (ima poslednji BIOS).
U jednom slucaju dok sam instalirao sistem i kad je trazilo restart nije hteo da podigne sistem.
Dakle kao da neda maticna memoriji da radi. Meni je na izgled sve ok.
Imate li neki savet ?
Poz i hvala.
 
Poslednja izmena:

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Ne ide AMD i XMP.
 

Markius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.02.2020.
Poruka
656
Rezultat reagovanja
436
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 @3.9 LC-CC-120-ARGB PRO
Motherboard:
Gigabyte b450 Aorus M
RAM:
2x8gb Kingston Hyperx Fury 3000mhz RGB
VGA & cooler:
Zotac AMP! 1060 6gb
HDD:
Patriot Burst 240gb + wd500+320+1TB
Case:
MS Dark Shadow(2 jetflo rakete)
PSU:
FSP Fortron HYPER-S 500W
Mice & keyboard:
A4 Bloody V8M
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10 64bit
Pusti nebuloze..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Gandra

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2021.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Što si otvarao ovu temu onda ?
Otvorio sam temu jer me interesuje da li se neko susreo sa problemom uparivanja 2 vrste memorije istog prozivodjaca. Koje naizgled imaju iste perfomanse. Ponavljam XMP radi na AMD.
 

Markius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.02.2020.
Poruka
656
Rezultat reagovanja
436
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 @3.9 LC-CC-120-ARGB PRO
Motherboard:
Gigabyte b450 Aorus M
RAM:
2x8gb Kingston Hyperx Fury 3000mhz RGB
VGA & cooler:
Zotac AMP! 1060 6gb
HDD:
Patriot Burst 240gb + wd500+320+1TB
Case:
MS Dark Shadow(2 jetflo rakete)
PSU:
FSP Fortron HYPER-S 500W
Mice & keyboard:
A4 Bloody V8M
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10 64bit
@Gandra mislio sam na njegov odgovor, ne na tvoje poruke
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Susretalo se mnogo ljudi sa takvim problemima. To što je proizvođač memorije isti, ne znači apsolutno ništa. Kingston pravi module sa SK Hynix, Nanya, Samsung, i Kingston čipovima. A to znači da može vrlo lako da se desi da dva različita Kingston modula nikako ne rade zajedno. Lakše ćeš upariti memorije različitog proizvođača sa istim čipovima, nego memoriju istog proizovđača sa različitim čipovima. Čipovi moraju biti isti. Poželjno je da se SPD/XMP podaci poklapaju.

Intel ploče su tolerantnije što se tiče tih kombinacija. Neke AMD ploče odbijaju da rade ako memorija nije bukvalno uparena i potpuno ista. Veliku ulogu igra i sama ploča, BIOS, i primerak procesora, to jest koliko je tolerantan memorijski kontroler unutar CPU-a. Sa AMD smećem se to nikada ne zna. Ako radi, ok. Ako ne radi, ne možeš mnogo toga da uradiš da proradi.
 

Gandra

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.03.2021.
Poruka
39
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Susretalo se mnogo ljudi sa takvim problemima. To što je proizvođač memorije isti, ne znači apsolutno ništa. Kingston pravi module sa SK Hynix, Nanya, Samsung, i Kingston čipovima. A to znači da može vrlo lako da se desi da dva različita Kingston modula nikako ne rade zajedno. Lakše ćeš upariti memorije različitog proizvođača sa istim čipovima, nego memoriju istog proizovđača sa različitim čipovima. Čipovi moraju biti isti. Poželjno je da se SPD/XMP podaci poklapaju.

Intel ploče su tolerantnije što se tiče tih kombinacija. Neke AMD ploče odbijaju da rade ako memorija nije bukvalno uparena i potpuno ista. Veliku ulogu igra i sama ploča, BIOS, i primerak procesora, to jest koliko je tolerantan memorijski kontroler unutar CPU-a. Sa AMD smećem se to nikada ne zna. Ako radi, ok. Ako ne radi, ne možeš mnogo toga da uradiš da proradi.
Hvala na odgovoru. Jasno sve nema šta. Procesor mi je Ryzen 9 3900x. Memorija Predator ide na prodaju pa ću da uzmem Fury RGB iste oznake . Nadam se da će da radi.... Hvala još jednom na odgovoru.
 
Vrh