• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kineski superkompjuter je hibrid Intela i AMD-a

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.793
Rezultat reagovanja
406
Moja konfiguracija
*

*



Da li je ovo Godzilla na polju kompjuterske industrije. To je ono čemu se Kina nada sa svojim poslednjim i najbržim superkompjuterom nazvanim Tianhe. U svom piku brzine, ovo mehaničko čudo, koje se nalazi u Kineskom Nacionalno Univerzitetu Tehnološke Odbrane u Changsha, može da izvrši više od 1 kvadrilion (1 petaflop) kalkulacija po sekundi.

*



Opširnije...
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OMG :eek:
"6.144 Intelova procesora i 5.120 AMD-ovih grafičkih čipova"
Неко рекао светска економска криза?
 

dr wox

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.09.2009.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8200
Motherboard:
ASUS P5Q-PRO
RAM:
2X1GB Kingston
VGA & cooler:
ATI 3650
Display:
HP LP1965
HDD:
2XWD320GB + HIT.160GB
Sound:
AL VS2421
Case:
LIAN-LI + CORSAIR 450W
PSU:
450W CORSAIR
Optical drives:
PIONEER DVR-215D
Internet:
ADSL 1024/128
600.000.000 jena = 6.6 miliona USD
600.000.000 juana = 88 miliona USD

U tekstu se govori o kineskim juanima!
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Ovo je brže od ljudskog mozga... jbt!
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.225
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
A za tipa deset godina cesh tako nesto verovatno imati u desktop mashini :D
 

Edgeman

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
272
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 6600 non-k@4620MHz cooled with LC Power Cosmo Cool 120
Motherboard:
ASUS Maximus VIII Hero / non-K OC BIOS 0001
RAM:
2x8GB DDR4 Kinston HyperX Fury Black CL15@2666Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R9 270X Dual-X
Display:
Dell U2312HM
HDD:
Samsung 830 SSD, Samsung F3 1TB, WD 2 TB Green
Sound:
ROG SupremeFX 2015 onboard
Case:
Cooler Master 690 II Adv.+ 5,25" 4x USB3.0 front panel
PSU:
Chieftec CFT-750-14CS
Optical drives:
LG GH24NSC0
Mice & keyboard:
Logitech K330
Internet:
SBB 50/3Mbps
OS & Browser:
Win 10 Pro x64
Other:
QNAP TS-251, 1GB RAM, 2x4TB WD Red, LC-35USB3 without hdd now

dr wox

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.09.2009.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8200
Motherboard:
ASUS P5Q-PRO
RAM:
2X1GB Kingston
VGA & cooler:
ATI 3650
Display:
HP LP1965
HDD:
2XWD320GB + HIT.160GB
Sound:
AL VS2421
Case:
LIAN-LI + CORSAIR 450W
PSU:
450W CORSAIR
Optical drives:
PIONEER DVR-215D
Internet:
ADSL 1024/128

Edgeman

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
272
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 6600 non-k@4620MHz cooled with LC Power Cosmo Cool 120
Motherboard:
ASUS Maximus VIII Hero / non-K OC BIOS 0001
RAM:
2x8GB DDR4 Kinston HyperX Fury Black CL15@2666Mhz
VGA & cooler:
Sapphire R9 270X Dual-X
Display:
Dell U2312HM
HDD:
Samsung 830 SSD, Samsung F3 1TB, WD 2 TB Green
Sound:
ROG SupremeFX 2015 onboard
Case:
Cooler Master 690 II Adv.+ 5,25" 4x USB3.0 front panel
PSU:
Chieftec CFT-750-14CS
Optical drives:
LG GH24NSC0
Mice & keyboard:
Logitech K330
Internet:
SBB 50/3Mbps
OS & Browser:
Win 10 Pro x64
Other:
QNAP TS-251, 1GB RAM, 2x4TB WD Red, LC-35USB3 without hdd now
Zaviri u kuciste svog racunara i kazi sta nije Kinesko?

:wave:
I nemoj da mi brkash Tajvan i Kinu. :D

Mnogo toga je možda made in china ali da li je i invented in china? :rolleyes:

Idi bre. Imali para pa napravili i dodaće još svoja rešenja. Mada mnoge stvari su izmišljene upravo u Kini pa prenesene na zapad ali ovo, šta znam.

Samo nadam se da im neće raditi kao njihov otvarach za konzerve koji se polomi posle prve upotrebe i gomila sličnog djubreta koja se dovlači na Serbian soil kao na otpad.

Ako ljudi budu pravili djubre i prodavali a ono se ne može bacati na njive onda čemu svi ti brzi kompljuteri? :rolleyes:
 
Poslednja izmena:

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
od ode victor wang ili OPB da odrade wprime na ovo cudu :P :D:D:D
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ако буде на нивоу квалитета њихових аутомобила... онда ће дефинитивно трајти до пар месеци.
Можда и има ту компоненти које су направили сами Кинези, односно, направљени су у Кини... али интел и амд су америчке фирме. Скоро сви произвођачи матичних плоча су са Тајвана(мислим да је само EVGA америчка фирма, што објашњава њихову феноменалну популарност тамо), као и већина произвођача РАМ меморије.
Наравно да не спорим успех али Кинези, за сада, не умеју да направе ишта боље од low cost стварчица, махом, за једнократну употребу. ;)
 

dr wox

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.09.2009.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8200
Motherboard:
ASUS P5Q-PRO
RAM:
2X1GB Kingston
VGA & cooler:
ATI 3650
Display:
HP LP1965
HDD:
2XWD320GB + HIT.160GB
Sound:
AL VS2421
Case:
LIAN-LI + CORSAIR 450W
PSU:
450W CORSAIR
Optical drives:
PIONEER DVR-215D
Internet:
ADSL 1024/128
U obe drzave: ROC i PRC vecinu stanovnika cine kinezi!

A so se tice Kine (PRC), ne bih podcenjivao njihova inzenjerska umeca.
Istina da su pravi "majstori" u kloniranju tudjih ideja ali valjda od 500.000 inzenjera koliko godisnje iskoluju, valjda se nadje i neki biser.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Ако буде на нивоу квалитета њихових аутомобила... онда ће дефинитивно трајти до пар месеци.
Можда и има ту компоненти које су направили сами Кинези, односно, направљени су у Кини... али интел и амд су америчке фирме. Скоро сви произвођачи матичних плоча су са Тајвана(мислим да је само EVGA америчка фирма, што објашњава њихову феноменалну популарност тамо), као и већина произвођача РАМ меморије.
Наравно да не спорим успех али Кинези, за сада, не умеју да направе ишта боље од low cost стварчица, махом, за једнократну употребу. ;)
AMD je nemacka firma, u osnovi, ne americka, ili mi se bar tako cini?
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
AMD je nemacka firma, u osnovi, ne americka, ili mi se bar tako cini?
Није баш... Обе компаније су основане у силиконској долини у Калифорнији. ;)

Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) (NYSE: AMD) is an American multinational semiconductor company based in Sunnyvale, California, that develops computer processors and related technologies for commercial and consumer markets. Its main products include microprocessors, motherboard chipsets, embedded processors and graphics processors for servers, workstations and personal computers, and processor technologies for handheld devices, digital television, automobiles, game consoles, and other embedded systems applications.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Hvala na odgovoru, dobro ako nista drugo difusovani su u Nemackoj, a proizvedeni u Maleziji! :)
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Сигурно је да имају фабрике, представништва у другум земљама. Знам да им је ЕУ пре неколико година понудила да се преселе у Немачку.
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
http://www.joschua.biz/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=266
Nevezano od ovoga, kog ainteresuej neka pogleda...
Priča je mnogo kompleksnija, a i kako ne bi kada je reč o najsloženijem poznatom organu u vidljivom Univerzumu. Tekst je štur, originalna knjiga dosta dobra, a mi Srbi naravno imamo konja za trku u ovoj oblasti.

Tačno je da mnogobrojne hemijske reakcije predstavljaju okosnicu vidljivnog funkcionisanja mozga, ali je prava priroda ovog organa kvantno-holografska. Otuda neophodnost multidisciplinarnog pristupa daljem izučavanju funkcionisanja mozga. Svakako možemo biti ponosni da mi Srbi ne zaostajemo u ovim istraživanjima u odnosu na svet, a s obzirom na katastrofalno lošu situaciju u naučno-tehničkom razvoju poslednje dve decenije.

Većini već svršenih srednjoškolaca poznat je koncept iz Ajnštajnove teorije relativiteta po kojoj dolazi do kontrakcije dužina i dilatacije vremena kako se virtuelni astronaut sa svojim brodom pribiližava brzini svetlosti. Da pojednostavim, ako bi se astronaut kretao veoma velikom brzinom na njegovom satu prošlo bi manje vremena nego na satu referentnog posmatrača (npr. na Zemlji). Teorija kolapsira kako se ova brzina zamišljenog broda izjednačava sa brzinom svetlosti...

Profesor Dejan Raković sa Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu, sa brojnim saradnicima, razvio je potpuno originalnu i nepobijenu teoriju o kvantno-holografskom konceptu delovanja naše svesti vezujući je za Teoriju relativiteta i još neke kvantno-relativističke koncepte (otvaranje Ajnštajn-Rozenovih mostova i nastanak Crnih rupa).

Mozak i najvažniji predmet istraživanja nauke od pamtiveka, svest, i te kako imaju elektromagnetnu prirodu. Pod određenim uslovima, a jedan od njih je uspavljivanje, ova struktura ubrzava upravo kao u pomenutom gornjem primeru. Ovo nam daje objašnjenje zašto imamo utisak da iako smo dremnuli samo nekoliko sekundi ili koji minut imamo utisak da smo preživeli na stotine i stotine sati vrlo živog iskustva.

Dalje, ova teorija apsolutno omogućuje pristup objašnjenja mehanizmu delovanja telepatiji, telekinezi, prekogniciji, mehanizmu funkcionisanja akupnukture (koji je naravno u suštini kvantno-holografski i naravno u praksi veoma praktičan).

Ovoj tematici mogu realno ozbiljnije pristupiti isključivo osobe koje su krenule bilo sa strane medicine ili tehnike, a onda se dobro upoznale i sa onom drugom. Profesor Dejan Popović sa ETF-a i nekoliko Univerziteta u Kanadi, prof Dr Irena Ćosić sa RMIT-a u Melburnu, Dr Nenad Rajšić sa VMA u Beogradu, Dr Đuro Koruga sa Mašinskog fakulteta, Dr Emil Jovanov sa Univerziteta u Alabami, profesor Nikola Škokljev (doajen akupunkture na Balkanu), pored pomenutog profesora Rakovića, samo su neka od veoma poznatih srpskih imena u svetu koji se bave problemima aspekata i prirode svesti na potpuno naučnoj osnovi.

U Srbiji je proteklih godina održano nekoliko medjunarodnih konferencija na ovu temu, ali su iste propraćene u štampi na veoma mlak način. Zasigurno je mali broj novinara koji bi se upustili u ovakvu avanturu i pisanje tekstova o ovakvim temama.

Elem, Stiven Hoking je napravio sa svojim novinarima ipak bestselere, tako da se tu može puno uraditi. Ovaj tekst je mali podsticaj i želja nekom od novinara da se upuste u ovu predivnu avanturu.

Više neki drugi put...

Mirko Ostojic
Stručni konsultant pri RMIT-u u Melburnu i ETF-u u Beogradu
(Mirko Ostojic, 14. maj 2008 01:05) .
I je li istina ovo? kopirao sam ga sa sajta pravoslavlje?

САВРШЕНСТВО ЉУДСКОГ ОРГАНИЗМА
Да, човек се уистину увек са дивљењем заустављао пред савршенством и хармонијом света који га окружује. Међутим, и сама грађа људског организма уистину заслужује подједнако усхићење. Она по својој сложености превазилази све остало, заједно узето. Размотримо, на пример, количину информација које може да садржи људски мозак. Она се процењује бројем који се креће од 1010 и 1015 бита. При том мањи број претпоставља да се 1 бит информација просечно садржи у свакој од 1010 „ћелија“ људске меморије. Брзина са којом људски мозак обрађује информације процењује се величином од 10 до 1000 гигафлопа. Минимална брзина од 10 гигафлопа подразумева ону брзину са којом око обрађује информацију пре него што ће је послати у мозак, не узимајући у обзир остале, разнородне делатности људског интелекта (M. M.Waldrop, Science, 224, 1225 (1984).). Ради поређења, један од најмоћнијих компјутера данашњице, као што је Cray-2 има брзину од 1 гигафлопа и обим меморије који је 10 до 1000 пута мањи него код човека (I. Goodwin, Physics Today 37, (№ 5), 63 (1984).
Творац је, међутим, највероватније свесно ограничио могућности људског мозга. Због тога као најбоља илустрација могу да послуже „једноставније ствари“, на пример, ланци дезоксирибонуклеинске киселине (ДНК), које се садрже у свакој ћелији људског организма. Ови ланци ДНК носе у себи информацију о свим деловима људског тела - од врхова прстију до корена косе. При том је способност ДНК да чува информацију толико ефективна, да сви подаци, неопходни за описивање свих врста организама који су икада постојали на нашој планети, могу да се сместе у чајну кашичицу и да при том још остане места за све икада написане књиге (М. Дентон, Эволюция: Кризис теории., Бетесди, Адлер Паблишерс, 1986, стр. 336).
Чини се да би специјалистима који се баве овом научном облашћу мисао о „аутоматској“ еволуцији, заснованој на деловању случајних сила, једноставно морала да изгледа као противприродна. .
 
Poslednja izmena:
Vrh