• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako znate kada je napajanje "pri kraju"?

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
OK, nije do napajanja, sada sam ubacio dva hdd-a u RAID 1 i rade normalno, ali sam razocaran ...mislim nisu neki hardovi ali sam ocekivao makar malo vece brzine citanja...
 

Prilozi

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Za mene je WD numero uno, oko Samsunga se digao veliki hype na Benchu. Sto se tice performansi stvarno je super, ali riknjavaju kao ludi.
Ja sam pre neki dan chatovao sa jednim Rumunom. Čovek je stručnjak za hardver i radi kao podrška u jednom velikom rumunskom trgovinskom lancu (ne samo telefonska podrška, nego ide na teren da rešava složenije probleme kod klijenata). Rekoh mu da sam kupio F3, kaže "jao, samo ne Samsung, ja baratam sa bukvalno svim diskovima svih proizvođača, Samsungovi crkavaju kao ludi, nema gorih". Pitam je l' govori o F3, kaže "ne posebno o F3, on je relativno nov, nemam dovoljno iskustva, ali Samsung hardovi masovno crkavaju".

E sad, znate kako, to vam je kao sa avionskim nesrećama... Šta vam vredi i ako neki proizvođač ima samo 1% loših ako vi upadnete u tih 1%. Kukali su na Quantum, meni nikad Quantum nije crkao. Kukali su na Maxtor, ja sad prvi put imam problem sa Maxtorom (a i to je možda zbog napajanja, molex na njemu je neobično labav, videću da stavim drugim molex kad se umilostivim). I ako je stvarno crkao, taj hard je bio u starom neprovetrenom kućištu gde se leti grejao i do 80°, preživeo je torturu i trenutno je daleko najstariji hard na kompu (zato mu glavna namena i jeste backup).
 
Poslednja izmena:

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
preživeo je torturu i trenutno je daleko najstariji hard na kompu (zato mu glavna namena i jeste backup).
Ne vidim logiku ovde, radis backup sistema na HDD koje je sve i svasta prosao i ima najvecu sansu da crkne, ako ti pukne ostade ti bez backup-a?
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Logika je u tome da se taj disk najmanje koristi. Ako pukne dok su ostali diskovi ispravni biće zamenjen. Ako bi pukao istovremeno kad i ostali diskovi - onda je to baš zla sreća. Ja nemam neke ne znam kako važne podatke pa da bih umro kad bih ostao bez backupa (npr. pod backupom podrazumevam dnevne backupe registry baze). Ono malo zaista važnih stvari je prebačeno i na DVD, ponekad i kojekuda po internetu.
 

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Evo danas sam zamenio HDD za 7200.12, naravno sada sve radi super, a primetio sam da je i temp HDD-a dosta niz,oko 29C (za vreme kopiranja), prethodni je bio oko 40C. Hvala svima.
 
Vrh