• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako živite u zgradi?

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Moraš biti tolerantan za život u stanu.

Npr ne smeta mi što komšija iznad ima dvoje male dece pa mi povremeno skaču po glavi.
Jenda komšinica sa sprata sprema ribu, druga sarmu, a ja pržim slaninu. Sve se to u ulazu pomeša, ali živi smo ljudi.
Gluvom dedi pojačan tv na max.
Komšinica pojača Cecu kad je pogodi pesma.
Komšija pored se tušira u 3 ujutru a cevi samo zvižde. Ali znam dokle radi mučenik.
Povremeno padnu rođendani i žurkice do ranih jutarnjih sati. Ruku na srce stave većinom ranije obaveštenje na ulazu.
Mogu da nastavim u nedogled ali...

Sve je to saživot sa komšijama i ništa od navedenog nije nepodnošljivo, nekad čak naprotiv.
Ako nisi pukao sa živcima i nemaš teške komplekse ne bi trebalo da bude problema.

Znam da ima slučajeva sa teškom nekulturom, uznemiravanjem, vandalizmom, nasiljem....
Ali to nije baš pravilo
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Malo su ljudi skepticni, jer kako kazu "nema kuce bez zidane" :D Pogotovo stariji ljudi.
Radili su mu iz Ivanjice, Negal kompanija i prezadovoljan sam. Mislim da je garancija 50 godina, ali nisam siguran.


Kad pada kisa, sneg, isto sve kao i zidana :D:D
Sta te konkretno zanima? Izolacija je u fulu, uradio sam podno grejanje na gas, sad nmg da sedim u kuci a da ne otvorim prozore na kipu :)
Stvarno sam prezadovoljan, a spolja nema sanse da provalis da je kuca montazna.
Zanima me ako imas info sta je sve moguce uraditi sa montaznom kucom?
Uglavnom odakle poceti informisati se za materijal i kako ga odabrati i kako ga cuvati kad npr padne kisa ili sneg posto vecinom je to sve pravljeno od drveta.
Takodje zanima me da li je moguce i do koje mere se izolirati od spoljasnjih zvukova?
Kad je u pitanju postava na kojoj se gradi montazna kuca, koliko je zemlja bitna tj na kakvim terenima se moze graditi
Sta bi se smatralo za kvalitetnijom, a sta za manje kvalitetnom kucom?
Koliko u napred se mora planirati po pitanju postavljanja namstaja, tezine namestaja, prozora i opremanja cele kuce kako spolja tako i iznutra?
Kakvi su zidovi, moguce li je montirati nesto teze na njih, npr tv od 60 inca?

Ovo su za sada neka pitanja koja mi prva padaju na pamet
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Zivi sam svedok brate... u 15h,ja u dvoristu,zajednicko za 3 zgrade,ona u prizemlju se dere kao da joj kozu skida.... u dvoristu kao na razlgasu :D:D:D a prozor joj otvoren samo na kipu :D:D:D Inace kolega ima iznad sebe komsinicu,koja mu nadglasa svaki TV :D A privodi ih kao da su slicice iz Paninija pa se obraduje svako(J)m novom :D Mislim kad imas takve osobe u zgradi,svaka cuda su moguca :D:D:D Zgrada je kao lutrija,zavisi kakve komsije ces "izvuci",sto manja zgrada veca opustencija i sloboda. A ako naletis na normalan komsiluk stan moze da ima i velikih prednosti (pre svega finansijskih),al ako u zgradi imas krimose i non stop policiju,siledzije,onda to moze biti i veliki psiholoski teret. A oni matorci/gundjala u stanu broj 1 sto su poput carinika,oni su izgleda neizbezni
Hahahha pa totalna lutrija, al ovo "A privodi ih kao da su slicice iz Paninija" me brate bacilo sa stolice

Meni su u zgradi sve neki policajci...znaci krimosi naduvanog ega tj oni najgori :D
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.335
Rezultat reagovanja
1.346
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
@EmeraldCube ти можеш да им однесеш пројекат какав хоћеш да ти ураде, па чак и на спрат.
Што се тиче подлоге, темељ се ради као и за зидану кућу па се тек онда постављају панели. Панели су од 60цм ширине колико се сећам.

“Зидови” су од дрвета, осб плоче а између њих стаклена вуна, целофан и још што шта. Преко њих иде мрежица, лепак, стиропор, све исто као и зидана кућа :) унутра преко осб плоче иде ригипс, па онда остали радови.

Што се тиче качења тв и тежих предмета и ја сам се триповао али је много лакше него у класичној кући :) само правиш директно кроз ригипс до осб плоче, без типлова.
 

Prilozi

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Moraš biti tolerantan za život u stanu.

Npr ne smeta mi što komšija iznad ima dvoje male dece pa mi povremeno skaču po glavi.
Jenda komšinica sa sprata sprema ribu, druga sarmu, a ja pržim slaninu. Sve se to u ulazu pomeša, ali živi smo ljudi.
Gluvom dedi pojačan tv na max.
Komšinica pojača Cecu kad je pogodi pesma.
Komšija pored se tušira u 3 ujutru a cevi samo zvižde. Ali znam dokle radi mučenik.
Povremeno padnu rođendani i žurkice do ranih jutarnjih sati. Ruku na srce stave većinom ranije obaveštenje na ulazu.
Mogu da nastavim u nedogled ali...

Sve je to saživot sa komšijama i ništa od navedenog nije nepodnošljivo, nekad čak naprotiv.
Ako nisi pukao sa živcima i nemaš teške komplekse ne bi trebalo da bude problema.

Znam da ima slučajeva sa teškom nekulturom, uznemiravanjem, vandalizmom, nasiljem....
Ali to nije baš pravilo
Ja do sebe evo sada imam tipa koji zove komunalce zato sto u zgradi preko puta se cuje muva. Meni je zvao jer sam glasno pricao i to nije ni 5 minuta cekao.
Ves masina se u SVIM stanovima pali tek u 11 navece.
Potom iznad sebe imam tipa koji kad hoda, meni se krevet trese od vibracija...to jest barem mislim da je to neko iznad mene jer sam okruzen sa svih strana.
Koliko je lose izradjena zgrada ja bih morao po pola komsiluka da kucam da ih zamolim da ne lupaju vratima i da ne lupaju nogama u ponoc.
Ujutru komsinica kad vodi psa na setanje probudi celu zgradu jer pas laje kroz hodnik pa je onda prozivaju zbog toga.
Oko 4 i 5 ujutru neki od komsija uvek "nesto" radi po wc-u pa to probudi iz sna jer nemamo besumne cevi i cuje se kao da pored tebe pusta vodu.
Neki tip drzi bicikl u zgradi(ne smeta mi, boli me uvo), ali ima ljudi kojima smeta pa onda mu tako izduvaju gume.

Ja da idem i glumim policajca mi ne vredi, osecam se kao uljez u ovoj okolini i to sto sam naveo su uglavnom stvari koje se i tesko mogu otkloniti tj ni ne mogu nego da se zgrada srusi pa digne ispocetka kako treba.
Treba imati tolerancije i razumevanja i ne zelim nikome da se zamerim i sve sto resavam gledam da resim prvo komunikacijom i to sam i pokusavao kroz grupu u prvih par meseci, ali ljudi nisu zainteresovani i nastavljaju da se medjusobno svadjaju i rade po svom.
Nije mi zao sto sam ulozio toliko novca da imam nesto lepo kad je u pitanju namestaj, ali zao mi je sto je takav kolektiv u zgradi.
Za spavanjac kontam da imaju cepici za usi ili vec nesto sto se moze uzeti, to cu istraziti.

Mislim jbg, ja sam imao jako puno problema sa cimerima ranije, ali nista sa komsijama. Sad kako nemam problema sa cimerima tako imam problem sa komsijam ahahhah
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
@EmeraldCube ти можеш да им однесеш пројекат какав хоћеш да ти ураде, па чак и на спрат.
Што се тиче подлоге, темељ се ради као и за зидану кућу па се тек онда постављају панели. Панели су од 60цм ширине колико се сећам.

“Зидови” су од дрвета, осб плоче а између њих стаклена вуна, целофан и још што шта. Преко њих иде мрежица, лепак, стиропор, све исто као и зидана кућа :) унутра преко осб плоче иде ригипс, па онда остали радови.

Што се тиче качења тв и тежих предмета и ја сам се триповао али је много лакше него у класичној кући :) само правиш директно кроз ригипс до осб плоче, без типлова.
Jel smem u buducnosti da ti se javljam ako mi sine ideja za jos neka pitanja?

Za sada me jos zanima koliko si platio samo kucu i koliko si je dugo cekao? Izgleda super, kao kuca hahaha
Jel ima neki limit za visinu zidova?
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.335
Rezultat reagovanja
1.346
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Jel smem u buducnosti da ti se javljam ako mi sine ideja za jos neka pitanja?
наравно, зашто да не :)
Све можеш да се договориш са њима, од плочица па на даље.
Ја кад сам радио било је 300€ м2, сад је због овог лудила отишла цена горе. Чека се од дана кад почну да раде до завршетка 15-30 дана, све зависи од времена, пројекта итд.
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.335
Rezultat reagovanja
1.346
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Ja do sebe evo sada imam tipa koji zove komunalce zato sto u zgradi preko puta se cuje muva. Meni je zvao jer sam glasno pricao i to nije ni 5 minuta cekao.
Ves masina se u SVIM stanovima pali tek u 11 navece.
Potom iznad sebe imam tipa koji kad hoda, meni se krevet trese od vibracija...to jest barem mislim da je to neko iznad mene jer sam okruzen sa svih strana.
Koliko je lose izradjena zgrada ja bih morao po pola komsiluka da kucam da ih zamolim da ne lupaju vratima i da ne lupaju nogama u ponoc.
Ujutru komsinica kad vodi psa na setanje probudi celu zgradu jer pas laje kroz hodnik pa je onda prozivaju zbog toga.
Oko 4 i 5 ujutru neki od komsija uvek "nesto" radi po wc-u pa to probudi iz sna jer nemamo besumne cevi i cuje se kao da pored tebe pusta vodu.
Neki tip drzi bicikl u zgradi(ne smeta mi, boli me uvo), ali ima ljudi kojima smeta pa onda mu tako izduvaju gume.

Ja da idem i glumim policajca mi ne vredi, osecam se kao uljez u ovoj okolini i to sto sam naveo su uglavnom stvari koje se i tesko mogu otkloniti tj ni ne mogu nego da se zgrada srusi pa digne ispocetka kako treba.
Treba imati tolerancije i razumevanja i ne zelim nikome da se zamerim i sve sto resavam gledam da resim prvo komunikacijom i to sam i pokusavao kroz grupu u prvih par meseci, ali ljudi nisu zainteresovani i nastavljaju da se medjusobno svadjaju i rade po svom.
Nije mi zao sto sam ulozio toliko novca da imam nesto lepo kad je u pitanju namestaj, ali zao mi je sto je takav kolektiv u zgradi.
Za spavanjac kontam da imaju cepici za usi ili vec nesto sto se moze uzeti, to cu istraziti.

Mislim jbg, ja sam imao jako puno problema sa cimerima ranije, ali nista sa komsijama. Sad kako nemam problema sa cimerima tako imam problem sa komsijam ahahhah
Ти си изгледа брате баш убо и зграду и комшије!
 

Pinocio

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.02.2021.
Poruka
615
Rezultat reagovanja
1.339
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600X-SCFM 2000 Fuma 2
Motherboard:
Gigabyte X570 Aorus Master/rev 1.2
RAM:
G.Skill Trident Z Neo 32 (2x16) 3600 (16-19-19-39)
VGA & cooler:
RX 6800 XT Sapphire Nitro+ SE
Display:
Gigabyte M32U
HDD:
Samsung 980 Pro (500GB)-Samsung 970EVO (1TB)
Case:
Corsair 5000D Airflow/ Noctua NF-F12 PWM Cromax Black Swap (x6)
PSU:
Seasonic PRIME GX-850
Mice & keyboard:
MX Master 3 - MX Keys PLUS
Hahahha pa totalna lutrija, al ovo "A privodi ih kao da su slicice iz Paninija" me brate bacilo sa stolice

Meni su u zgradi sve neki policajci...znaci krimosi naduvanog ega tj oni najgori :D
Znaci ne valja stolica,nestabilna!? :D Inace i odustao sam (trenutno) od stolice,mozda pokusam kupiti TV.Posle cemo (finansijski) lakse za stolicu,a ako sad kupim stolicu,za TV nikad skupiti necu :D Cek jesi li ti u NSu u onom novom kompleksu sto AV pravio za miliciju i vojsku!? :D
 
Vrh