• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako gledati TV preko racunara?

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pre tacno 10 godina,kad sam prvi put dobio komp sam na neki nacin snimao anime preko racunara,secam se da se to zvalo tv kartica zar ne?
Sada koristim placenu IPTV listu i dobra je ali sto da dajem pare na to ako mogu da kupim TV karticu(ako se tako zove) i da je koristim dugo.
Tako da , sta trebam da trazim na internetu ?
Ja sam nasao ovo
Aeromax HDTV DVB-T/T2 HDTV USB digitalni TV Tuner tv
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao da ja bitno sad,farmu sigurno.
Ripper sam na jednom privatnom trakeru i tu uploadujem neke fajlove snimljene preko IPTV.
Sve to radim preko jednog dedicaded servera zbog boljeg interneta i brzeg procesora.
Nego sam nedavno dobio brzi internet(kucni) pa zato sam odlucio da snimam i kacim fajlove na seedbox itd Ne mogu ti objasnjavati suvise je komplikovano uglavnom treba mi ta 'tv kartica' ako se tako zove da snimam.
Mogu da i dalje placam tu iptv listu ali uklonili su par kanala koji su mi potrebni za rad a te kanale imam na svojoj kablovskoj :)
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Sa tim Aeromax HDTV DVB-T/T2 ćeš gledati samo zemaljske kanale: državno jadikovanje, sparene farmere i pet polovina muškaraca, na čak 5 kanala. Mada sa tom antenicom pitanje da li ćeš i išta moći uhvatiti. Ako ti to treba možeš i bilo koji Set top box, ako ti monitor ima 2 ulaza, pa možeš gledati i bez kompa.

Edit:
Da moći ćeš snimati i šerovati drugi dnevnik RTS-a.

Ne mogu ti objasnjavati suvise je komplikovano uglavnom treba mi ta 'tv kartica' ako se tako zove da snimam.
Inače to nije TV kartica, već Usb TV zemaljski digitalni tjuner, a sa sad ako je jako komplikovano da obajasniš za šta ti treba, dobio si i više odgovora nego što ti treba.
 
Poslednja izmena:

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne trebaju mi ti kanali..
Ok vidim da se ljudi ovde sprdaju sa temom tako da je slobodno zakljucajte.
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ne slobodno objasni za šta ti treba, pa ćeš dobiti odgovor. Znači treba da ima ovakav i ovakav ulaz, za takav i takvav izlaz, da snima tako i tako...

A verovatno ti treba ovako nešto:
http://avertv.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=594 ako ti treba •S-Video & Composite (RCA) - input
Ili nešto ovako za sirovo kepčerovanje:
http://avertv.avermedia.com/avertv/Product/ProductList.aspx?IID=27
pa vidi kod Mađara sa KP šta mogu nabaviti od Avermedie, Kworlda... jer kod nas nema ništa:)
 

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da snimam kanale sa kablovske televizije,sportske kanale.
Samo da snima kanale u mp4 ili ts
Kako da kupim AVerTV Nova T2+C ?
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Možeš i u Srbiji da nađeš aftermarket kablovske risivere koji mogu da snimaju TV na USB memorije. Npr. Amiko Impulse T2/C i još neki Amiko modeli.
S tim da će ti možda trebati kartica za otključavanje kanala koju možeš da tražiš od svog kablovskog provajdera.

Sent from Huawei P8 Lite
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Za AVerTV Nova T2+C
https://ipon.hu/webshop/product/avermedia_avertv_nova_t2___c/797743
Sa tom ćeš moći samo digitalne kanale(dvb-c) i to samo one ne zaštićene, trebao da bude kopatibilan sa našom kablovskom nisam 100% siguran, i zemaljkski T1, T2. Stari analogni neće moći ako ti kablovski operater koristi i taj tu ćeš morati analognu karticu. Mada u taj ulaz koji ima(Composite ) trebalo bi da može da se nakači i kablovkski resiver samo pitanje je kvaliteta, zavisi šta ima tvoj resiver od izlaza i koji kvalitet.

Ako ćeš samo snimaš, možda bolje neka kartica za Capture koja ima hdmi ulaz, nađi ih tu:
https://ipon.hu/webshop/group/tv_tuner/519/, a Capture kartu možeš nakačiti na izlaz od Kablovskog resivera, a možeš snimati sa D3 i drugih uređaja koji imaju hdmi/dvi izlaz. Sad sve zavisi od izlaza/ulaza koji ti trebaju.

Za nabavku pitaj likove kao npr ovog http://fantasterrific.kpizlog.rs/ kao i druge koje nabavljaju rač. komponente na veliko, da li može naručiti i pitaj sa koji Mađarski sajtovi dolaze u obzir, pa nađi nešto, verovatno ima i drugih proizvođača koji su malo povoljniji. Ima i tih usb kartica ali nisam baš siguran da ćeš dobiti traženi kvalitet, tako ja bi pre išao Pci-e karticu
 
Poslednja izmena:

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
I mene zanima isto. Koja pcie kartica valja? Probao sam neko kinesko usb smece AugustT210 koje ne radi uopste.

Uzeo bih nesto krsteno ali ne znam sta...
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pre tacno 10 godina,kad sam prvi put dobio komp sam na neki nacin snimao anime preko racunara,secam se da se to zvalo tv kartica zar ne?
Sada koristim placenu IPTV listu i dobra je ali sto da dajem pare na to ako mogu da kupim TV karticu(ako se tako zove) i da je koristim dugo.
Tako da , sta trebam da trazim na internetu ?
Ja sam nasao ovo
Aeromax HDTV DVB-T/T2 HDTV USB digitalni TV Tuner tv
Sa tom usb karticom možeš da gledaš DVB-T2 i DVB-C. Znam, lično je imam i korisitim je za digitalnu kablovsku. Problem je što drajver i softver koji dolazi uz nju ne valja i mora da se skine nova verzija drajvera sa Astrometa sajta, a za gledanje tv programa ti preporučujem ProgDVB free verziju.

http://www.astrometa.com.tw/integrated_en.html
http://www.progdvb.com/download_progdvb.html

Ona antenica što se dobija uz taj usb tjuner ne služi ničemu i možeš slobodno da je baciš, treba ti dobra sobna antena sa pojačalom ili neka loga da bi hvatao DVB-T2.

Ako imaš analognu kablovsku moraš da imaš neki analogni tjuner, ima ih još na tržištu, neki Intex i neki Leadtek modeli.
 

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja nemam nista lol
Znaci imam komp,kablovsku i to je to.
Sta meni treba da gledam i snimam preko kompa?
Imam oko 5000 dinara trenutno.
Glupa pitanja znam.. Nisam neki pro u svemu ovome.
Trazio sam na google ali ne mogu da nadjem odgovor.
Izvinjavam se...
 

shmajser

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.03.2016.
Poruka
65
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Leadtek WinFast TV2000 XP Global TV/FM - imam ga na dva računara i radi posao odlično, a cene mu se kreću kod nas od 3500 do 4000 din. Takođe imam iskustva i sa jednim prenosim intexovim tunerom, al on je malo zeznut za upotrebu, a i lošijeg kvaliteta slike pa ga ne bih preporučivao.
Lepo je objasnio quryak, ti imaš kablovsku i treba ti analogni tuner tako da ti ovaj Leadtek završava posao.
Pozdrav i sa srećom
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Ja nemam nista lol
Znaci imam komp,kablovsku i to je to.
Sta meni treba da gledam i snimam preko kompa?
Imam oko 5000 dinara trenutno.
Glupa pitanja znam.. Nisam neki pro u svemu ovome.
Trazio sam na google ali ne mogu da nadjem odgovor.
Izvinjavam se...
Koja kablovska je u pitanju? Neki provajderi imaju samo analogne kanale otključane, a neki imaju i digitalne, kao što je slučaj sa Kopernikusom, čiji sam ja korisnik. To ti je bitno da bi znao da li da uzimaš analogni ili digiralni tjuner.
 

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koja kablovska je u pitanju? Neki provajderi imaju samo analogne kanale otključane, a neki imaju i digitalne, kao što je slučaj sa Kopernikusom, čiji sam ja korisnik. To ti je bitno da bi znao da li da uzimaš analogni ili digiralni tjuner.
Kopernikus kablovsku imam.
Analogne kanale imam :(
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Ako imaš kopernikus onda bi trebalo da imaš i digitalne kanale, samo ti treba digitalni prijemnik. Onda bi ti radio posao ovaj usb digitalni tjuner što ga ja imam. S njim je problem samo u drajverima, jer oni koji se dobijaju na disku apsolutno ne rade. Moraju se skidati novi sa neta. I postoji posebna verzija drajvera za DVB-C i za DVB-T2. Ne može da radi i jedno i drugo u isto vreme.
 
Poslednja izmena:

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cek da li moram da citiram vase objave kad odgovaram nekome?
Nebitno to.
Verovatno kupujem taj isti prijemnik kao sto ti imas.
Ali gledaj,ako nemaju sportski kanali onda nista.
A za snimanje cu se snaci.
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Kopernikus ima 4 arene, 6 sportklub kanala i 2 eurosport kanala. Ne znam da li su to ti koji ti trebaju.
 

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako 4 arene i 6 sport kluba?
Ja samo arenu sport 1
Sport klub 1,2,3,4
Na digitalnom ima toliko?
EDIT: Verovatno su HD zar ne? :D
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Samo eurosport kanali su u HD. Digitalni signal naravno. Na analognom ima to što si nabrojao.
 

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja nemam SK 5,6
I ostale arene..
Ali kako ti kanali nisu HD ako su na digitalnom signalu?
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pa većina digitalnih kanala kod nas nisu HD. Ne mogu oni da ih pretvore u HD, ako ih tv stanice emituju u SD. Uglavnom to su sportski kanali koje Kopernikus ima na digitalnom signalu. Ona usb kartica radi posao, ako joj skineš prave drajvere i neki drugi softver, umesto onoga koji ide uz nju. E sad, ja sam ti preporučio ProgDVB za gledanje, ali free verzija tog programa nema recording. Za snimanje bi verovatno mogao da posluži NextPVR.

http://www.nextpvr.com/
 
Poslednja izmena:

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bezveze :(
Imam prijatelja koji gleda La Liga (Spanska liga) utakmice a iz Turske je.Koristi DVB S2.
Planiram to da kupim imam antenu,150cm
Hvata strane kanale
Znam za taj program instaliracu kad kupim to sto ste mi preporucili.
 
Poslednja izmena:

Stefan50i

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.04.2015.
Poruka
67
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Za nextpvr mi ne netreba neka dodatna oprema?
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Ne treba ti nikakva oprema za NextPVR, osim digitalne tv kartice.
 
Vrh