• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako bi vi ovo povezali

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
kako bre nije izlaz sa sluške..? :)

 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
otkud znam, reko si da se slabo cuje pa sam pretpostavio da je obican izlaz (na koji se isto mogu kaciti sluske samo je efekat taj da se slabije cuje)
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ma jok bre, ima čak dva izlaza.
Klavijatura je veoma dobro naoružana sa izlazima i ulazima, jedino što eto..ne znam kako da povežem :)

evo šta kaže u user gude, zvuči jednostavno, ali iz ovoga ne vidim kako da slušam ostale zvuke sa kompa ako ubodem zvučnike u klavijaturu..Zato i pitam sve ovo

Audio Outputs
Connect the two 1/4” main outputs on the rear panel to powered monitors, an amplifier, or a mixer. You may also monitor through
headphones by connecting one or two sets of headphones to the 1/4” stereo headphone outputs on the front panel.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
pa pazi sad, uz klavijaturu dobiješ i instalacioni disk. Klavijatura ima svoje M-Audio drajvere. Osim toga, evo šta piše u specifikaciji

"The on-board 2-in, 2-out audio interface lets you listen to everything—built-in sounds, software instruments and recorded tracks—right from the ProKeys Sono 61 audio outs or headphone jacks. Connect instruments and microphones to the audio inputs and record vocals, guitar, bass and more—or even jam along with a CD. Compatible with most major digital audio workstation software, ProKeys Sono 61 combines everything you need to start making and recording music.."

Sve je kao plug and play i ne pominju se nikakva pojačala, prevezivanja isl.
Sve što treba je da ubodeš USB.

Mene u celoj priči praktično samo zanima koje zvučnike da uzmem, da se preko njih lepo čuje i nešto drugo osim svirke i gde da te zvučnike ubodem :)
Jel treba da kacim slike opet? :D

Klavijature ti imaju klasichan audio izlaz i usb vezu. Audio izlaz nije izlaz za zvuchnike vec izlaz za spajanje u pojachalo, ili neki drugi audio uredjaj koji ima audio ulaz. Realno tvoje klavijature mogu da se koriste bez rachunara dovonjo ti je par zvuchnika i pojachalo na koje ces povezati klavijature. Racunar ti treba da bi mogao da snimash to shto svirash.

BTW kakvu zvuchnu karticu imash? :wave:

ma jok bre, ima čak dva izlaza.
Klavijatura je veoma dobro naoružana sa izlazima i ulazima, jedino što eto..ne znam kako da povežem :)

evo šta kaže u user gude, zvuči jednostavno, ali iz ovoga ne vidim kako da slušam ostale zvuke sa kompa ako ubodem zvučnike u klavijaturu..Zato i pitam sve ovo

Audio Outputs
Connect the two 1/4” main outputs on the rear panel to powered monitors, an amplifier, or a mixer. You may also monitor through
headphones by connecting one or two sets of headphones to the 1/4” stereo headphone outputs on the front panel.
Nema dva izlaza ima jedan, ostalo su ulazi (i ima izlaz za midi obashka) :wave:
 
Poslednja izmena:

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
zvučnu karticu, ovu na matičnoj..:)
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
a evo i ovo iz manuala

➜ IMPORTANT: Connect your headphones or powered speakers to ProKeys Sono.
Sounds created by ProKeys Sono and from software used with it will play through themain outputs on ProKeys Sono–not the outputs of your computer’s built-in soundcard.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
zvučnu karticu, ovu na matičnoj..:)
Vidi da nabavish neshto malcice bolje, u teoriji moze i ona da posluzi, al kvalitet joj nije jaca strana. Sve u svemu, klavijature mogu audio kableom da se povezu sa zvucnom karticom na njen audio ulaz, onaj plavi konektor. Racunar audio kabelom mozesh da povezesh na pojachalo i zvuchnike. I tako ces na zvuchnicima imati i zvuk sa rachunara (igrice, filmovi, mp3), a isto tako ces imati i zvuk sa klavijatura koji ces moci i da snimish adekvatnim softverom.

:wave:

a evo i ovo iz manuala

➜ IMPORTANT: Connect your headphones or powered speakers to ProKeys Sono.
Sounds created by ProKeys Sono and from software used with it will play through themain outputs on ProKeys Sono–not the outputs of your computer’s built-in soundcard.
Ako ja dobro tumachim, ovo je razlog vishe da koristish audio izlaz na klavijaturama.
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vidi da nabavish neshto malcice bolje, u teoriji moze i ona da posluzi, al kvalitet joj nije jaca strana. Sve u svemu, klavijature mogu audio kableom da se povezu sa zvucnom karticom na njen audio ulaz, onaj plavi konektor. Racunar audio kabelom mozesh da povezesh na pojachalo i zvuchnike. I tako ces na zvuchnicima imati i zvuk sa rachunara (igrice, filmovi, mp3), a isto tako ces imati i zvuk sa klavijatura koji ces moci i da snimish adekvatnim softverom.

:wave:

za ovaj prvi dogovor pitanje: da li za to mogu da posluže bilo koji aktivni monitori?



Ako ja dobro tumachim, ovo je razlog vishe da koristish audio izlaz na klavijaturama.
za ovaj drugi: šta je tačno "audio izlaz"? Ovo što smo pričali kada smo pričali o "plavoj rupi" :) )dakle kabal iz klav u matičnu isl..) ? Ili sad pa nešto treće..
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ova nije integrusha, ali boje su iste ;)

 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
e pa da, ove sve "rupe" imam i kod mene na kompu..

sad, kapiram da mogu da napravim onu kombinaciju, da iz "output-a" sa klavijatura ubodem jedan stereo kabal u "line in" (tj plavu rupu)

da li je taj "output" isto što i "audio izlaz" ?
ti kažeš da taj audio izlaz nije za zvučnike, a evo šta oni kažu "Audio

Outputs
Connect the two 1/4” main outputs on the rear panel to powered monitors, an amplifier, or a mixer. You may also monitor through
headphones by connecting one or two sets of headphones to the 1/4” stereo headphone outputs on the front panel.

Kolko kapiram, razlika je u tome što ti predlažeš da se ovde ubode pojačalo, a oni predlažu da se u to ubode ili pojačalo ili aktivni zvučnici.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
e pa da, ove sve "rupe" imam i kod mene na kompu..

sad, kapiram da mogu da napravim onu kombinaciju, da iz "output-a" sa klavijatura ubodem jedan stereo kabal u "line in" (tj plavu rupu)

da li je taj "output" isto što i "audio izlaz" ?
ti kažeš da taj audio izlaz nije za zvučnike, a evo šta oni kažu "Audio

Outputs
Connect the two 1/4” main outputs on the rear panel to powered monitors, an amplifier, or a mixer. You may also monitor through
headphones by connecting one or two sets of headphones to the 1/4” stereo headphone outputs on the front panel.

Kolko kapiram, razlika je u tome što ti predlažeš da se ovde ubode pojačalo, a oni predlažu da se u to ubode ili pojačalo ili aktivni zvučnici.
output na engleski, na srpski izlaz ;)

Obrati paznju na crvenu rech, to znachi da se taj izlaz moze koristit za aktivne monitore, ti si rekao da imash neke zvuchnike i da si pokushao da povezesh i da se slabo culo zar ne? To je zato shto taj izlaz iz klavijatura ima mozda 100mW snage shto je premalo. Zato mora da ide u aktivne monitore ili pojachalo. Relano i u aktivnim monitorima imash pojachalo samo shto je sve zapakovano u jednu kutiju ;)

:wave:
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
da, i imaju, kao što ti reče, manje opcija za druge neke ulaze..

ne znam, evo ceo dan danas nešto snimam gitaru i zadovoljan sam kako zvuči, samo što eto, slušam preko slušalica.

Možda prvo da provalim kako sve to radi, pa da onda vidim koje zvučnike da uzmem i gde da ih ubodem, da li u klavijaturu, ili u "plavu rupu" :)

Tebi i ostalima svakako hvala na strpljenju, verovatno sam smorio samo tako :)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Zvucnici ne idu u plavu rupu :D Klavijature bi ishe u plavu rupu, a zvuchnici odnosno pojachalo bi isho u zelenu rupu :d

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
samo da javim, ja sam odustao odavno, postoje pdf fajlovi sa semama kako sta ide. Ostalo smo bukvalno nacrtali. Ako njega mrzi da cita pdf onda ne vidim zasto bi se mi cimali.

ja i dalje ostajem pri tome da treba neka krstena muzicka, ne samo zbog ulaza vec i zbog snimanja.

plavu rupu na integrusi bih izbegavao, ko djavo krst. Kao sto rekoh, to je skoro ko kasetofon.
 
Poslednja izmena:

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
samo da javim, ja sam odustao odavno, postoje pdf fajlovi sa semama kako sta ide. Ostalo smo bukvalno nacrtali. Ako njega mrzi da cita pdf onda ne vidim zasto bi se mi cimali.

ja i dalje ostajem pri tome da treba neka krstena muzicka, ne samo zbog ulaza vec i zbog snimanja.

plavu rupu na integrusi bih izbegavao, ko djavo krst. Kao sto rekoh, to je skoro ko kasetofon.
e moj gx-e :) hvala i tebi što si i do sada imao žifci za moja zapitkivanja ;)
Svakim danom izlaze neki novi gedžeti i novi vidovi povezivanja, pa sam i ja upao u tu priču..

Da je vreme kao nekad, sve bi rešio stari dobri trakaš i mikrofon., ovako..dok se provali šta ide na USB (i zašto) i da li to pokriva sve "plave rupe" i ostale rupe..i zašto postoji i jedno i drugo ako već ima ono, a ne ovo..Dosta je tu rebusa za nekoga ko nije tehnički pismen :)

Ispade da čovek pre svake kupovine treba da završi dodatno po neki kurs iz oblasti u kojoj se proizvod nalazi (klime, instrumenti, kozmetika, računari, telefoni..u name it) i onda sve kapiram, ima ljudi koji su sve to prežvakali i koji mogu da na prosto pitanje kažu prost savet tipa (kupi te i te zvučnike i kraj)


Kada mene pitaju koju gitaru da kupe, ja odem na sajt, vidim gitare i kažem "kupi ovu, pod ovim brojem", a ako me pita zašto - ja kažem zato :)

Pa sad, ako mi ne veruje, neka završi i on neki kurs..

Inače,da se pohvalim, sinoć sam uspeo da snimim gitaru u nekom "mix" programu, gde može da se snima i midi, i audio isl..i gitara zvuči za moje pojmove - odlično.

I to akustična.
Dakle, bez mikrofona..

E sad, sve to još uvek čujem na slušalicama, pa se nadam da će uskoro i neki zvučnici da dođu (a da nisu 5.1) i da neću nmorati da ih iskopčavam i perkopčavam svaki put kada budem hteo da čujem DVD a ne sviranje :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa rekli smo ti sta da kupis i activated i ja. Stvar je prosta, vrtimo se u krug i nema se sta vise pisati. ;)
 
Vrh