• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako bi vi ovo povezali

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
hehehe, jesi kralj :)

vidi, odgovora mi više opcija 2, samo što bi gitara išla u klavijaturu (jer ona ima ulaz za instrument) ili si ti zaprao predvideo u šemi da i ona ide u komp? Mislim..tako ona linija gađa.. :d
Ja sam ciljao u komp, drugar ima el. gitaru i direkt spaja u racunar, al ako imash na klavijaturi onda josh bolje ;)

Ko shto reko ja sam vishe za opciju 1, jer je pojacalo multi purpose. Plus shto ti reche da vec imash neke zvuchnike tako da bi ti bilo dovoljno neko pojacalo za 50e i to je to, no ti vec sam vidi shta ti vishe odgovara :wave:
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sad mi je mnogo jasnije (ništa bez slike ;) )

sad možda razmislim i o pojačalu..(taman imam jedan CD plejer koji mi stoji neupotrebljen, a dobar je, ima nov laser, samo nema pojačalo)

Hvala još jednom :wave:
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
O tome ti ja pricam, pojacalo ima bar 5 ulaza, mozes taj CD da nakacis na drugi i josh ti ostane bar 3, npr. ja sam povezao i TV na pojacalo pa kad gledam fudbal bude puno bolji zvuk ;)

:wave:
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
uh ja tek sa TV-om ne znam šta ću..
imam naime neku TV karticu u kompu, koja pa opet ima neke svoje kablove..:)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne znam brate..nešto se kanda ne razumemo..
Ja pitam jel može, activated kaže ne može, posle kaže - može al sa aktivnim (a ja o aktivnim i pričam..)

pokušao sam da budem što jasniji.

evo i slike koje ulaze klavijatura ima

http://www.m-audio.com/images/global/media_hqpics/ProKeysSono61_Back.jpg

pitanje (još jednom)

midi-klavijatura + PC mogu li svi zvuci sa računara na jedan par zvučnika?
eto ako ni to nije jasno..onda daj neka neko drugi pokuša
pored ovoga sto ti je activated rekao, razumi me, ti nemas dve zvucne, ti imas samo jednu. To sto midi klavijatura ima svoju to ti nista ne znaci. Ti treba da miksas signale U RACUNARU i da sa JEDNE zvucne IZ RACUNARA posaljes to sve vec spakovano u pojacalo i zvucnike, bilo da je odvojeno ili da su aktivni zvucnici.

ako mozes tu midi klavijaturu da povezes u ULAZ u integrisanu zvucnu u racunaru koju imas - resio si problem. Preko USB-a ne moze.

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
O tome ti ja pricam, pojacalo ima bar 5 ulaza, mozes taj CD da nakacis na drugi i josh ti ostane bar 3, npr. ja sam povezao i TV na pojacalo pa kad gledam fudbal bude puno bolji zvuk ;)

:wave:
ja sam razumeo da on zeli u nekom momentu da, lupam, pusti neki beat iz cubase-a i da onda svira preko toga klavijaturu i to sve cuje u isto vreme. To ne moze ni sa risiverom jer ce tamo samo prebacivati koji ulaz/signal zeli da slusa.

E sad, ako ga ja nisam dobro razumeo onda jbg. Ako mu treba to sve odvojeno da svira, a nikad zajedno, onda nek ukljuci sve i samo prebacuje tamo u sound properties sta je default kad mu treba. Kad mu treba winamp nek prebaci na integrusu, kad mu treba klavijatura nek prebaci na taj usb uredjaj ili sta vec, tako i za sve ostalo sto kaci.

poenta je da DVA izlaza na jedne zvucnike ne moze da ima i da sviraju zajedno ukoliko nema neki oblik miksete ili neki budz...(downmix)
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Da bi spojio klavijature na PC, a da ne ide preko USB-a, treba ti 2x6.35mm mono - 3.5mm stereo kabel. :)

 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa to je onda skroz jednostavnije..samo evo, neko mi je već rekao da tako neću moći da snimam ono što sviram (?)

a meni je upravo cela priča bitna da mogu i da snimam i slušam, da jednostavno imam sve zvuke sa kompa nesmetano, uključujući i klavijature
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
pa to je onda skroz jednostavnije..samo evo, neko mi je već rekao da tako neću moći da snimam ono što sviram (?)

a meni je upravo cela priča bitna da mogu i da snimam i slušam, da jednostavno imam sve zvuke sa kompa nesmetano, uključujući i klavijature
Kako ne bi mogao da snimash, ja sam koristio isto taj plavi (audio in) ulaz, povezao zvuk sa satelitskog risiver i pre 10ak godina snimao muziku sa MTV-a ;)

:wave:
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ok, ali klavijature?
imam neke programe tipa Audacity, Amlitube isl..valjda će sve to da radi i sa tim?
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
ok, ali klavijature?
imam neke programe tipa Audacity, Amlitube isl..valjda će sve to da radi i sa tim?
Pa zvuk je zvuk majkumu, shta kompjuter briga dal su to klavijature ili neshto drugo. Tvoje klavijature imaju stereo izlaz za zvuk, tvoj racunar ima stereo ulaz, audacity moze da snima zvuk sa ulaza tako da mora da ti radi :wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa to je onda skroz jednostavnije..samo evo, neko mi je već rekao da tako neću moći da snimam ono što sviram (?)

a meni je upravo cela priča bitna da mogu i da snimam i slušam, da jednostavno imam sve zvuke sa kompa nesmetano, uključujući i klavijature
vidi, sve i da mozes da snimas i da sve radi kako si zamislio, snimanje preko te integruse je zivi ocaj, imaces shuma do krova, najverovatnije i distorzije i zvucace skoro kao da si snimio na kasetofon. Ne vidim cemu svo to cimanje. Od babe devojku napraviti neces. :wave:

treba ti zvucna karta za komp i tu prica i pocinje i zavrsava se sto se tvojih zelja tice. Klavijaturu kao kontroler ukljucujes onda u zvucnu putem midi interfejsa i u programima je kao takvu i koristis, a njen audio i sve ostalo sa nje ide iz njenog analognog ili digitalnog audio izlaza u neki od ulaza u zvucnu, kao i gitara i sve ostalo sto oces da nakacis, i to ce sve raditi kako treba.
 
Poslednja izmena:

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
vidi, sve i da mozes da snimas i da sve radi kako si zamislio, snimanje preko te integruse je zivi ocaj, imaces shuma do krova, najverovatnije i distorzije i zvucace skoro kao da si snimio na kasetofon. Ne vidim cemu svo to cimanje. Od babe devojku napraviti neces. :wave:
ma polako :)
da ja prvo naučim kako se sve to snima, na više traka ovo ono, a onda ću da vidim i kvalitet zvuka.

Pa svako može da ode u studio i završi posao, ali ovde je poenta da čovek sam neke stvari pokapira, vidi kako to ide isl...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa vidi, windows ili OSX, nije neka bitna razlika oko toga, funkcionise tako sto imas kontrolu nad signalima sa ulaza, recimo x-fi ima nesto ovako:


tu onda podesavas jacinu svega sto ULAZI, ono sto se na kraju snima odabiras u windowsu na primer stavis "what you hear" i snimace SVE sto je ukljuceno i nije "muted" i taj krajnji output isto namestas. Isto tako radis i sa tom integrusom, imas slajdere za jacinu ulaza, ako ne u njenom nekom programu onda imas u windows mikseru (to umes da nadjes nadam se) i to ti je to.

stvar je u tome sto biras primarnu kartu koju ce windows koristiti, odatle onda dobijas koji ce se ulazi koristiti. Ne mogu da tvrdim ovako na pamet, ali pretpostavljam da ce ta klavijatura preko USB-a zavrsiti kao zaseban uredjaj i zaista ne znam koji uredjaj ce je videti kao ulaz ili sta ce je slati na zvucnike. Ako ce to raditi zvucna u racunaru, onda ce klavijatura biti prikazana kao neki ulazni uredjaj i verovatno ces je moci i snimati kao takvu zajedno sa svim ostalim sto svira preko zvucne karte (integrisane).
ako putem USB veze pak zvucnike moras ukljuciti u nju, onda imas problem.
Zaista me mrzi da sad citam manual od te klavijature. Ono sto vidim na njoj je to da ima i izlaze za RCA konekciju (cincevi) i cini mi se i opticki izlaz, a vidim tamo i DIN i midi ulaze - izlaze, bem li ga, kazem, mrzi me da citam njen manual. U svakom slucaju ima dosta opcija za povezivanje tako sve moze da se izvede na ovaj ili onaj nacin.

Dok ne uzmes sve to sto si zamislio i ne povezes - mozemo samo da spekulisemo.

:wave:
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa jes', tako..moram da ispovezujem i probavam. Ali sve ovo i pitam jer treba da kupim neke monitore, a ne bih da uzimam nešto što posle neću moći da povežem, ili što ću moći da povežem ali da čujem samo ovo ili samo ono, kapiraš..

Za početak možda prvo da skinem negde taj Audio Creation Mode :)
Izgleda kao zgodno rešenje
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
zvucnici su krajnja stavka u nizu. Dakle sve sto povezes ide pre njih, kao sto ti je activated vec ilustrovao. Audio Creation Mode je deo sovtverskog paketa koji dolazi i radi sa Creative SoundBlaster X-Fi zvucnim kartama. Ne mozes ga koristiti ako nemas X-Fi zvucnu. Svaka zvucna karta koju kupis ima neki svoj softver koji vrsi tu funkciju. Na kraju krajeva, sve ulazne uredjaje mozez mapirati i na mikser u CuBase-u recimo (a verovatno i vecini drugih programa)
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa vidiš, to me je i bunilo..što mi je neko rekao da ove midi-klavijature imaju svoju zvučnu kartu i da samo ubodem zvučnike, pa kada sam povezao sve, ubo neke stare trosistemske zvučnike u klavijaturu, ono se ispostavilo da zvučnici moraju da budu aktivni.

Pa onda drži traži aktivne, pa se ispostavilo da i ti aktivni imaju neku svoju zvučnu kartu..

Pa me onda zbunilo šta da radim sad i sa TOM zvučnom kartom? :)
I koje aktivne da kupim? Monitore, ili neke koji nisu monitori (jer šta će mi neki ravni monitori za npr DVD?)

a opet, hoću da kada ne sviram, pogledam i neki DVD, čujem neku muziku odvozam neku igricu isl..pa reko, možda studijski monitori nisu dobri za to?

Pa onda, ako nisu studijski monitori dobri - koji jesu?

I onda nađem neke aktivne monitore sa USB-om, pa onda čujem zaboravi USB, idi na kablove, činčeve i guraj sve u plavu rupu :)

Mislim, šou..

Stanje kakvo mi je sada je, da su mi midi-klavijature ubodene u USB.
Da sam stavio njihovu zvučnu kao default.
Da koristim programe tipa Amplitune, Audacity i neki Mix..(zaboravio sam kako ide dalje, jer sada nisam za tim kompom kod kuće, uglavnom, program za miksovanje bitova, midija, instrumenata isl)

Da sve to radi tako što to čujem preko slušalica ubodenih u midi-klavijaturu.(pri čemu je zvuk dosta tih)
Da ubodem nekad i električnu gitaru u klavijature i da se i ona lepo čuje preko tih programa

Ono što mi smeta je: što moraju klavijature da mi budu upaljenje non-stop ako hoću npr da slušam Youtube.

Hteo bih da mogu da ih opušteno ugasim (sklonim) i nastavim da koristim komp kao što je normalno.

Eto..
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa vidiš, to me je i bunilo..što mi je neko rekao da ove midi-klavijature imaju svoju zvučnu kartu i da samo ubodem zvučnike, pa kada sam povezao sve, ubo neke stare trosistemske zvučnike u klavijaturu, ono se ispostavilo da zvučnici moraju da budu aktivni.
Zvucna karta i pojacalo nisu ni slicna stvar.

Pa onda drži traži aktivne, pa se ispostavilo da i ti aktivni imaju neku svoju zvučnu kartu..
Nemaju zvucnu kartu, imaju pretpojacalo i pojacalo.

Pa me onda zbunilo šta da radim sad i sa TOM zvučnom kartom? :)
I koje aktivne da kupim? Monitore, ili neke koji nisu monitori (jer šta će mi neki ravni monitori za npr DVD?)
Dakle, nema zvucne karte u aktivnim zvucnicima. Monitori su zvucnici koji ne(bi trebalo) farbaju zvuk. To sto su "ravni" u odzivu nema nikakve veze, to je zapravo veliki plus za cega god da ih koristis. do duse svaka firma ima neki svoj pecat na zvuku koji ostavlja, odnosno, ni to "ravno" ne zvuci sa svih "monitora" isto. Moze odziv da bude monitorski ali da to zvuci kao kanta, a prilicno sam siguran da onaj alesis za 13000din bas tako i zvuci :P

a opet, hoću da kada ne sviram, pogledam i neki DVD, čujem neku muziku odvozam neku igricu isl..pa reko, možda studijski monitori nisu dobri za to?
khm...studijski monitori kostaju preko 500 (+ oko 500e za pristojan studijski sub-monitor) evra i odlicni su za sve zivo :D

Pa onda, ako nisu studijski monitori dobri - koji jesu?
kolko para, tolko muzike. Za to sto tebi treba i obzirom na zvucnu kartu koju imas (nemas) najbolja varijanta bi ti bio neki AV risiver + digitalna veza iz integruse + neki set zvucnika u skladu sa tvojim novcanim mogucnostima, a reko si da vec imas neke zvucnike, za pocetak su ti i oni dobri.


I onda nađem neke aktivne monitore sa USB-om, pa onda čujem zaboravi USB, idi na kablove, činčeve i guraj sve u plavu rupu :)
Pa plava rupa je samo jedan od ulaza na integrisanoj zvucnoj. Nit je svugde plava, nit je svugde roopa :d

Mislim, šou.. x2 :wave:

Stanje kakvo mi je sada je, da su mi midi-klavijature ubodene u USB.
Da sam stavio njihovu zvučnu kao default.
Da koristim programe tipa Amplitune, Audacity i neki Mix..(zaboravio sam kako ide dalje, jer sada nisam za tim kompom kod kuće, uglavnom, program za miksovanje bitova, midija, instrumenata isl)
bilo bi dobro ako mozes da ostavis screenshot kako ti izgleda sada playback devices panel i recording devices panel. Mozda ta klivajtura na kraju bude bolja nego sto mislis.

Da sve to radi tako što to čujem preko slušalica ubodenih u midi-klavijaturu.(pri čemu je zvuk dosta tih)
Da ubodem nekad i električnu gitaru u klavijature i da se i ona lepo čuje preko tih programa
jep, ne mere to bez kabla sto bi se reklo, dakle treba ti pojacalo+zvucnici ili aktivni zvucnici i td.

Ono što mi smeta je: što moraju klavijature da mi budu upaljenje non-stop ako hoću npr da slušam Youtube.

Hteo bih da mogu da ih opušteno ugasim (sklonim) i nastavim da koristim komp kao što je normalno.

Eto..[/QUOTE]
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
gx-x, a ako se ti aktivni zvuchnici sa rachunarom povezuju preko usb? onda sigurno imaju zvuchnu u sebi jer kako bi drugacije radili :confused:

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
mislis imaju D/A converter u sebi? Pa to sigurno imaju, da. A da je to bas full zvucna karta, ne znam. Za 120e zvucna karta, ulazi, izlazi, pojacalo i monitorski zvucnici...Sta ce ti zvucnici raditi sa 5.1 signalom recimo? Ko tu radi downsampling i downmixing kanala? Ko to zna...Sta je sa OpenAL? Hoce li oni moci preko te svoje zvucne sve da rade? Nije to predvidjeno za sve to, tako se bar meni cini. Ja licno ne bih uzimao taj Alesis...Pre bih uzeo neki 2.1 altec za te pare, ili microlab neki...
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
mislis imaju D/A converter u sebi? Pa to sigurno imaju, da. A da je to bas full zvucna karta, ne znam. Za 120e zvucna karta, ulazi, izlazi, pojacalo i monitorski zvucnici...Sta ce ti zvucnici raditi sa 5.1 signalom recimo? Ko tu radi downsampling i downmixing kanala? Ko to zna...Sta je sa OpenAL? Hoce li oni moci preko te svoje zvucne sve da rade? Nije to predvidjeno za sve to, tako se bar meni cini. Ja licno ne bih uzimao taj Alesis...Pre bih uzeo neki 2.1 altec za te pare, ili microlab neki...
Ja sam video neki 2.0 sistem, ne secam se firme sad, skopchaju se na USB uz njih dodje driver disk instalirash driver i pojavi ti se josh jedna zvuchna u device manageru.

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
za ove Alesis ne ide drajver, kao ni za onu m-audio klavijaturu...

edit:

evo nije me mrzelo pa sam procitao pdf od alesis-a :d

elem, ima 44.1-48khz 16bit in/out, svi ulazi od pozadi mogu se koristiti istovremeno ali u komp idu preko usb kabla kao jedan stereo ulaz. Dakle nema misksanja level-a na kompu vec mora na samim uredjajima koji su nakaceni u njega.

inace to je 3" "sub" drajver i 1" visokotonac. 10W RMS. Dakle to nema basa ni od korova. Uz ovo mora da ide neki sub woofer ili neki dodatni bass zvucnici. Ja imam JBL control 1 monitore i sve to lepo svira al nema tu basa, tj ima ga, cuje se, tu je frekvencija al nema to povrsine da mrda vazduh dovoljno da bi se osetilo bila sta ispod 100Hz. Al ja imam i sub koji pokriva ostatak do 100Hz tako da...

elem, klavijatura mu ima individualne izlaze za L i R (samo treba konverter na bananice da bi se kacio u komp) i ima individualni midi izlaz tako i dalje tvrdim da je najbolje uzeti zvucnu kartu i sve lepo povezati u nju, ukljucujuci i gitaru. Onda to sve lepo miksati na kompu pa iz jednog izlaza na cega god oces od zvucnika/pojacala itd.

99% sam siguran da sam malim monitorima poput alesis-a ili jbl control 1 retko ko moze biti zadovoljan ako nema nista sto svira niske frekvencije pored toga. To su sateliti pre nego monitori...Za dvosistemske male kutije, pa i trosistemske, od basa nema nista bez bar 5" drajvera...
 
Poslednja izmena:

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
elem, klavijatura mu ima individualne izlaze za L i R (samo treba konverter na bananice da bi se kacio u komp) i ima individualni midi izlaz tako i dalje tvrdim da je najbolje uzeti zvucnu kartu i sve lepo povezati u nju, ukljucujuci i gitaru. Onda to sve lepo miksati na kompu pa iz jednog izlaza na cega god oces od zvucnika/pojacala itd.
pa pazi sad, uz klavijaturu dobiješ i instalacioni disk. Klavijatura ima svoje M-Audio drajvere. Osim toga, evo šta piše u specifikaciji

"The on-board 2-in, 2-out audio interface lets you listen to everything—built-in sounds, software instruments and recorded tracks—right from the ProKeys Sono 61 audio outs or headphone jacks. Connect instruments and microphones to the audio inputs and record vocals, guitar, bass and more—or even jam along with a CD. Compatible with most major digital audio workstation software, ProKeys Sono 61 combines everything you need to start making and recording music.."

Sve je kao plug and play i ne pominju se nikakva pojačala, prevezivanja isl.
Sve što treba je da ubodeš USB.

Mene u celoj priči praktično samo zanima koje zvučnike da uzmem, da se preko njih lepo čuje i nešto drugo osim svirke i gde da te zvučnike ubodem :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.551
Rezultat reagovanja
2.190
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
aha, pa znas kako, procitas PDF od tog m-audia i tamo ima sema povezivanja, odnosno dijagram. U sustini, tamo gde si nabo slusalice, tamo ukljucis aktivne zvucnike ili pojacalo sa zvucnicima posto to generalno nije izlaz za slusalice (kazes da se slabo cuje, znaci da je slab izlaz tj. nije za sluske). E sad, ostaje samo jos da definises tu klavijuturu kao default audio kartu u windows playback devices i to ti je to. Podesis ostatak kako ti odgovara. Dobio sam valjda taj Sono program uz nju pa tamo ima i neki mikser za to sto ukljucujes.

koje zvucnike da uzmes? JBL Control 5. :wave:
 
Poslednja izmena:
Vrh