• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako bi vi ovo povezali

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tek sam sklopio novi računar i sad je vreme došlo za zvuk.

Inače planiram da PC koristim za sviranje, obradu zvuka isl. Ništa profi, amaterski, ali da bude ipak kvalitetno. Nabavio sam i ovu stvarčicu http://www.m-audio.com/products/en_us/ProKeysSono61.html, gitare su tu ali sad se postavlja pitanje monitora, zvučnika isl..

Ja bih hteo da imam dva dobra monitora preko kojih ću moći da čujem ono što sviram, a sviraću kroz neke programe tipa Guitar Rig, Reaper, Amplitube, Ableton isl..(čim naučim kako se koriste :d )

Ipak, ostaje pitanje zvuka za DVD, igre, youtube, mp3 isl..

Postoji li neka kombinacija da sve to pokrije, ili moram da imam odvojeno monitore za midi, odvojeno za ovo ostalo?

Iskreno, malo mi je bzvz da kačim i dva monitora i neki 5.1 sistem, a nemam ni mesta za sve to.

Sve ideje su dobrodošle

:)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Nek stereo risiver ili pjacalo plus par nekih pristojnih zvuchnika i za amatersku upotrebu ce biti i vishe nego dovoljno :)

Jedini problem moze da bude ako bash patish od efekata u filmovima jer kod stereo zvuka efekti su daleko manje uocljiviji nego kod 5.1 ;)

Shto se audio komponeti tiche, prelistaj oglase poshto bi za nove komponete morao da odvojish podosta, a uvek moze da se nadje neshto polovno shto ce da radi posao za dosta manje para :D

Cisto kao primer da vidish na shta mislim, ovako nesh ;)

http://www.kupujemprodajem.com/Pioneer-CS-301-464293-oglas.htm?filter_id=427

http://www.kupujemprodajem.com/Kenwood-KA-56-pojacalo-463580-oglas.htm?filter_id=214

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-100W-6-oma-Hitno--465633-oglas.htm?filter_id=86
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
iskreno, izbegao bih to sa starim risiverima i zvučnicima..
Imam i sam neke 3 sistemske Sanyo ( i probao da ih nakačim, ali su pasivni), ali to nije to.

Hteo bih jednostavno da mi svira sve što mpže da svira: i gitara kad je ubodem u midi klavijature, i klavijature, i da slušam DVD i td..a ne da moram da se stalno nešto saginjem prekopčavam, da gledam šta u šta ide, štikliram, čekiram isl. :)

Kapiram da mora da ima neko rešenje koje pokriva sve to?
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ne razumem?

Sta da prekopcavash? Sve u racunar i racunar u pojacalo. Zvucnici u pojacalo i to je to sve radi.

Cak ti pojacalo daje vishe konfora jer iva vishe od jednog ulaza, za razliku od vecine racunarskih zvucnika koji imaju jedan ulaz.
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa sad, ne znam šta si mislio pod tim "sve" u računar :)
Imam praktično samo midi-klavijaturu, koja je USB. Dakle to ubodem u USB.

Računar u pojačalo? To ne znam kako i šta..koji tu kabal gde ulazi..?
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Isti kabel kao shto koristi i vecina 5.1 sistema se koristi. Sa jedne strane 3.5mm jack sa druge strane cincevi. Nije nishta komplikovano i ko shto rekoh u pojacalo mozesh vishe uredjaja da spojish, pa tako mozesh i da imash racunar i dvd i zvuk sa televizora da spojih na pojacalo i pritiskom na taster da odaberesh koji ces zvuk da slusash.

Pa ne znam ni ja shta sve tachno imash, realno i gitara moze da se poveze sa racunarom ;)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Znachi klavijatura ide u racunar, izlaz iz racunara u jedan od ulaza na pojacalu (moze u bilo koji osim u gramofonski). Za gitaru nisam siguran da moze direktno, mislim da gitari treba josh neshto pre nego shto se spaja na pojacalo, a koliko se secam drug je vezivao gitaru direkt na racunar. DVD mozesh direktno na pojacalo da spojish na drugi ulaz, TV mozesh na treci....

Ako su ti ispravni zvucnici treba ti samo dozilni kabel kojim ces da ih povezesh na pojacalo i to je to.

Realno na svim pojacalima ti pishe sve na zadnjoj strani ;)

 

klaywert

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.01.2011.
Poruka
127
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 3220
Motherboard:
Gigabyte GA-Z77M-D3H
RAM:
4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
EVGA 9800GT 512MB DDR3
Display:
LG W2242T
HDD:
SEGATE 1TB / WD 320GB
Sound:
INTERGRATED
Case:
COOLERMASTER SILENCIO 550
PSU:
CHIEFTEC 650W MODULAR
Optical drives:
OPTIARC DVDRW
Mice & keyboard:
A4TECH XL750BK / CM R8
Internet:
KABLOVSKI
OS & Browser:
WIN 7 ULTIMATE 64BIT
Evo malo da ti objasnim iz nekog mog iskustva od jedno 15 godina sa tim, posto sam i sam nekad bio gitarista a i kao audiofil. Jedino nisi naveo, mozda nisi mislio da je bitno a to je kakvu gitaru koristis i koji zanr muzike sviras tj stvaras. Ja cu ti to objasniti sa strane rock-a i metala sto je moj fah. Predpostavljam da imas procesor i gitarsko pojacalo.

Dakle za pocetak je bitno da li zelis sinteticki ili prirodni zvuk a i sta ti u stvari zelis da radis da se uvezbavas uz pomoc midi fajlova ili zelis nesto da stvaras.

Ako idemo na prirodni zvuk koji ja uvek preferiram potebno je da gitaru preko procesora ili bez povezes na pojacalo i ispred pojacala stavis jedan sirokoopsezni linearni mikrofon naravno dinamicki recimo M7 link koji ces ubosti prokeys a iz njega u tamnoplavi konektor na muzickoj kartici sa kablom A51 link .

E sad da bi dobio kvalitetan monitoring toga sta radis moras kupiti neko kvalitetnije (ne skuplje) pojacalo i kutije koje odgovaraju tvom muzickom pravcu i tvom ukusu.
- za hard rock i metal JBL za tvrdji zvuk sa recimo Marantz pojacalom iz PM serije koje ce dati ostrinu ali i mekocu svake note i akorda pogotovo nizis tonova
- za jazz, rock, kasiku opet od izbora pojacala Marantz ili Harman Cardon sa kombinacijom zvucnika Jamo za meksi ili B&W za veoma mekan prirodniji zvuk.

Izbegavaj kenwood, sony, yamahu i pioneer, to su kucne ni blizu verne kopije pojacala i kutija koje imaju samo komercijalno ime a ne bas nista ni nizu cenu, to je daleko od prirodnog zvuka. Oni su tu za elektronsku muziku.

Ali opet ti znas koliki ti je budzet a bilo bi lakse da sve opises sta sam gore predpostavljao pa onda cemo lakse da te posavetujemo.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Evo malo da ti objasnim iz nekog mog iskustva od jedno 15 godina sa tim, posto sam i sam nekad bio gitarista a i kao audiofil. Jedino nisi naveo, mozda nisi mislio da je bitno a to je kakvu gitaru koristis i koji zanr muzike sviras tj stvaras. Ja cu ti to objasniti sa strane rock-a i metala sto je moj fah. Predpostavljam da imas procesor i gitarsko pojacalo.

Dakle za pocetak je bitno da li zelis sinteticki ili prirodni zvuk a i sta ti u stvari zelis da radis da se uvezbavas uz pomoc midi fajlova ili zelis nesto da stvaras.

Ako idemo na prirodni zvuk koji ja uvek preferiram potebno je da gitaru preko procesora ili bez povezes na pojacalo i ispred pojacala stavis jedan sirokoopsezni linearni mikrofon naravno dinamicki recimo M7 link koji ces ubosti prokeys a iz njega u tamnoplavi konektor na muzickoj kartici sa kablom A51 link .

E sad da bi dobio kvalitetan monitoring toga sta radis moras kupiti neko kvalitetnije (ne skuplje) pojacalo i kutije koje odgovaraju tvom muzickom pravcu i tvom ukusu.
- za hard rock i metal JBL za tvrdji zvuk sa recimo Marantz pojacalom iz PM serije koje ce dati ostrinu ali i mekocu svake note i akorda pogotovo nizis tonova
- za jazz, rock, kasiku opet od izbora pojacala Marantz ili Harman Cardon sa kombinacijom zvucnika Jamo za meksi ili B&W za veoma mekan prirodniji zvuk.

Izbegavaj kenwood, sony, yamahu i pioneer, to su kucne ni blizu verne kopije pojacala i kutija koje imaju samo komercijalno ime a ne bas nista ni nizu cenu, to je daleko od prirodnog zvuka. Oni su tu za elektronsku muziku.

Ali opet ti znas koliki ti je budzet a bilo bi lakse da sve opises sta sam gore predpostavljao pa onda cemo lakse da te posavetujemo.
Sa svime bi se slozio, osim sa ovim boldovanim. Da to jesu komercijalne firme i zbog toga i imaju poveci broj modela neki su takvi kakvi ti kazesh, a neki se smatraju vrhunskim modelima. Pioneer kucni zvuchnici su mozda za izbegavanje jer svi koji se bave muzikom tvrde da su pioneer-u zvuchnici najslabija karika. Ali ako uzmemo u obzir da se dechko bavi amaterski i da je razmatrao kupovinu rachunarskih zvuchnika, bilo koja kombinacija pojachala i zvuchnika od gore navedenih proizvodjacha ce dati bolji rezultat nego zvuchnici za rachunar.

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Dzizs, pa ako kupis monitorske zvucnike, kupujes zvucnike koji ne farbaju zvuk. ako kupujes Jamo koji ima "bas mekan i prirodan zvuk" (WTF? sta je tu prirodno kad je ofarban?) to sto snimis ce zvucati sasvim drugacije kod nekog drugog na bose, jbl, kinez123 i sl. Ako hoces monitoring - kupujes monitoring zvucnike. Onda znas sta ti snimas, a za rezervu drzis neki krsh od neke linije pa cisto da proveris kako zvuci na tome. Naravno, svakom ce sa drugim zvucnicima to zvucati drugacije (obojeno na ovaj ili onaj nacin) sto je i normalno.

yamaha je jedna od onih koja zaista ima dobre monitorske zvucnike, a pogotovo sub-monitore. E sad, to sto to sa njima zvuci onako kako ti zaista i sviras (ili kako pojacalo i sve ostalo farba zvuk) to je druga stvar. To sto ti sa akustarom na Jamo zvucis sam sebi ko gipsy kings pada u vodu kad onaj sledeci to tvoje pusti na nekim monitorima koje zatim proglasis losim jer ne zvuce "meko i toplo", a istina je da ti to tako zapravo nisi ni svirao :P

E sad, kako on to sve da poveze? Pa onako kako mu je i predlozeno. Sve u racunar sto se tice editinga, snimanja i sl. Ostalo odvojeno na druge ulaze ako uzme AVR ili stereo pojacalo sa vise ulaza.

U njagorem slucaju, dve odvojene sprave za sve to. Jedna za 5.1, jedna za stereo (sa drugacijim zvucnicima zakacenim na svaku)

i btw. bas taj Jamo je komercijalno ime do zla boga. Nit sound-stage-a nit detalja do 800e klase...a za te pare ce se i jamahe i pioniri nasvirati za jamovih 2000e....

sto se zvucnih karti tice, za snimanje, midi i produkciju preporucjem ESI Juli ili neki ESI audiotrack (ne znam model tacno koji, ali su oko 80e ove na koje mislim), Juli je nesto skuplji al i nesto ozbiljniji ali nema 5.1 i ta zezanja.

:wave:

PS. to dal sviras gitaru ili rokas neki tehno, apsolutno nema veze sto se zvucne karte tice, a ni sto se zvucnika tice ako koristis monitor serije (kod jbl-a je to recimo control serija, m-audio je m-audio, samo ime znaci "monitor-audio" :) ) naravno ima jos firmi al ako bih birao monitore, isao bih na JBL zbog boljeg sound field-a, a i zato sto volim JBL :P

edit: sto se audio kablova tice, dakle cincevi ili-ti RCF kako god, uzmes one shielded kablove sto se prodaju za kola za povezivajne head unita i pojacala. 6m kabla kosta cini mi se oko 2500din. Sabija sve one "strucne" kablove, ima bakarnu shielding izolaciju, nizak (veoma nizak) otpor u samom kablu i gold plated krajeve. Ako nemas para za njih, uzmi kablove sa pijace, oni sto su malo skuplji u radnji nisu nista bolji.
 
Poslednja izmena:

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
bojim se sa smo sa tim pojačalom samo zakomplikovali stvari..

Ja naime - neću pojačalo.

Imam ovo što imam i želim da rešim stvar bez dodatnog hardvera.
Mora da postoji način da se jednim zvučnicima (monitorima) pokriju obe kartice?

evo sada ima i ovakvih (USB) aktivnih monitora. (oni u sebi već imaju pojačalo, right?)
možda bi moglo da ide sa ovim monitorima u jedan USB, midi-klavijatura u drugi USB i onda da se koristi zvučna sa matične ploče..?

http://www.player.rs/product.php?ID=2191

http://www.sweetwater.com/images/closeup/xl/1600-M1Act320USB_rear.jpg
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ako se kace na usb onda vrlo verovatno i oni imaju svoju integrisanu zvucnu karticu.....
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
dakle, ubodem te USB aktivne zvučnike u komp, oni koriste svoju zvučnu - ok.

Midi-klavijatura je takođe ubodena u USB.

I tako ću moći da čujem i klavijature i muziku, DVD, bez potrebe da negde nešto setujem i klikćem više?
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
dakle, ubodem te USB aktivne zvučnike u komp, oni koriste svoju zvučnu - ok.

Midi-klavijatura je takođe ubodena u USB.

I tako ću moći da čujem i klavijature i muziku, DVD, bez potrebe da negde nešto setujem i klikćem više?
Ne jer Windows ce koristiti samo jednu zvucnu ili onu u tvom racunaru ili onu u tvojim zvucnicima. Shto znachi da ako imash neku posebnu zvuchnu koju koristish za obradu muzike neces moci da cujesh zvuk na zvuchnicima jer ce oni insistirati na koriscenju njihove interne.
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pfft...toga sam se i bojao
znači ne postoji varijanta da se na komp povežu midi-klavijature i da jednim parom zvučnika pokrijem sve? (nego moram da i npd DVD slušam preko monitora od klavijatura)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
pfft...toga sam se i bojao
znači ne postoji varijanta da se na komp povežu midi-klavijature i da jednim parom zvučnika pokrijem sve? (nego moram da i npd DVD slušam preko monitora od klavijatura)
Postoji ili aktivni zvuchnici ili pojachalo + zvuchnici....
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
dakle, ubodem te USB aktivne zvučnike u komp, oni koriste svoju zvučnu - ok.

Midi-klavijatura je takođe ubodena u USB.

I tako ću moći da čujem i klavijature i muziku, DVD, bez potrebe da negde nešto setujem i klikćem više?
neces moci da cujes i klvijature i muziku tek tako. Windows moze imati samo jedan primarni device za izlaz zvuka. Mogu se korisiti dva izlaza (razlicita) samo ako neki program to specificno podrzava, recimo (primera radi) dva video plejera, u jednom je izlaz za zvuk podesend a ide na interisnu zvucnu, na drugom recimo podeseno da ide na creative zvucnu digital out i wave out ili sta vec.

Manji bi ti problem bio da se ti svi uredjaji kace klasicnim kablovima za audio umesto USB kablovima.

Ovako mozgati sad bez nekog konkretnog zadatka je malo teze.

ajde molim te pokusaj da das konkretan primer sta bi radio u nekom datom momentu sa time pa da vidimo kako bi to moglo da se resi. :)

ti alesis zvucnici imaju i cinc ULAZE takod a pretpostavljam da mogu da sviraju i to sto ubodes u njih, e sad ne znam da li mogu i isto vreme da sviraju i to sto je nakaceno na cinceve i ono sa racunara.

Tebi u sustini treba mikseta, softwerska ili eksterna, prava.

Sve bi to u sustini trebalo dao ide u ulaze u zvucnu kartu poput recimo ESI Juli, i onda sa njegovim softwarom miksas signale. Ili nesto poput toga, recimo X-Fi i audio creation konzola...al ne mere to rpeko USB-a da se ukljuci u ulaz od zvucne karte...
 
Poslednja izmena:

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne znam brate..nešto se kanda ne razumemo..
Ja pitam jel može, activated kaže ne može, posle kaže - može al sa aktivnim (a ja o aktivnim i pričam..)

pokušao sam da budem što jasniji.

evo i slike koje ulaze klavijatura ima

http://www.m-audio.com/images/global/media_hqpics/ProKeysSono61_Back.jpg

pitanje (još jednom)

midi-klavijatura + PC mogu li svi zvuci sa računara na jedan par zvučnika?
eto ako ni to nije jasno..onda daj neka neko drugi pokuša
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
ne znam brate..nešto se kanda ne razumemo..
Ja pitam jel može, activated kaže ne može, posle kaže - može al sa aktivnim (a ja o aktivnim i pričam..)

pokušao sam da budem što jasniji.

evo i slike koje ulaze klavijatura ima

http://www.m-audio.com/images/global/media_hqpics/ProKeysSono61_Back.jpg

pitanje (još jednom)

midi-klavijatura + PC mogu li svi zvuci sa računara na jedan par zvučnika?
eto ako ni to nije jasno..onda daj neka neko drugi pokuša
Prijatelju ti shto si ti naveo jesu aktivni, ali se povezuju sa rachunarom preko USB-a, sa tima ne bih rekao da moze osim ako imaju josh jedan ulaz na sebi. Ako planirash da monitore vezesh sa rachunarom preko USB kabla onda ne moze, ako cesh ih povezati preko cinceva onda moze.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Da rezimiram imash dve opcije jedna je sa pojacalom, druga je sa aktivnim monitorima. Kod aktivnih monitora ti jedino ne odgovara da se sa racunarom povezuju preko USB-a, nego da se povezuju nekim audio kabelom. Ovi shto si ti okachio imaju dva klasichna ulaza na sebi tako da ako ne mora da se koristi USB ti bi ti odgovralai.

Opcija jedan sa pojacalom:

Opcija dva sa aktivnim monitorima:

:wave:
 

Gillette

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hehehe, jesi kralj :)

vidi, odgovara mi više opcija 2, samo što bi gitara išla u klavijaturu (jer ona ima ulaz za instrument) ili si ti zapravo predvideo u šemi da i ona ide u komp? Mislim..tako ona linija gađa.. :d
 
Vrh