• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kada voziš parkiraj telefon

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
208
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
To je već tvoj problem :D
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nije problem, ja se to pohvalio :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
vrlo interesantno! cak je i cena ok (poredio sam sa cenom napolju)
Da, cena je vise nego ok, a nosac i pod rukom deluje kvalitetno. Postoji i verzija za tablete (od 7-11"), mislim cak da je ista i cena.

btw imao sam pre tog drzaca slican kao sto je Vule okacio, tj drzac koji savrseno odgovara za Note 2 (cak pozadi ima otvor za okno kamere i zvucnik). Problem kod tih 100% fit drzaca je sto mozete da zaboravite na fiksnu futrolu na telefonu, konkretno, ja sam uvek mora da skidam moju silikonsku sa telefona i to smara, sa ovim drzacem nemas taj problem (otvorim "kandzu" na taster, stavim telefon, stisnem, cao-zdravo). Javio se drugi, uslovno receno problem. Stari drzac je imao duzu ruku, pa je telefon bio na pola komandne table i nekih 5cm blizi, sa ovim novim je ceo iznad, sto malo (ne mnogo, nista strasno, niti alarmantno) zaklanja vidno polje na soferci, a kako ja sedise pomeram do kraja, jer mi tako odgovara, moram i malo da ispruzim ruku vise. Mada mi ni to nije neki prevelik problem, samo navodim realne mane, koje opet zavise od setupa, automobila i sl.

Ovo sto Vule kaze da se savitljivi klati tj drmuska, to je zato sto Vuletov ocigledno nije dovoljno tvrd :rotf: Salu na stranu, moje iskustvo je pokazalo da to mnogo vise zavisi od automobila , tj ako se neka vibracija sa motora prenosi na staklo, pa da je drzac od titanijuma drmace se :d. U starom automobili koji bas i nije bio reprezentativan primer mirnog rada motora bez prenoshenja vibracija na kabinu se nosach drmuskao u leru (nista strasno, ali se drmao), u voznji nije. U novom autu se nije drmao ni malo u oba slucaja. Istini za volju, taj moj savitljivi Note 2 nosac je dosta dobro uradjen (nikada sam nije otpao sa stakla, a potrebna je opasna sila da bi se savio). Sto bi se reklo, nosace kupujte uzivo, zanemarite slike sa interneta. Ja za ovaj samsung mogu da potvrdim da je vrlo dobar, vidjao sam i bolje, ali za te pare nisam video bolje. Takodje, vidjao sam i ove savitljive uzivo, slican kao moj stari na slikama - ispostavi se da su zestoko bacanje para...

:wave:
 
Poslednja izmena:

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
da upravo si naveo vise stavki sa kojima se i ja borim... uzeo fit za telefon (htc one x) i naravno da ne radi sa futrolom na telefonu... tako da ga koristim samo na duzim putovanjima.
a razlog zasto sam uzeo ovaj savitljiv je sto me stvarno smara da se dizem sa sedista da bih pipnuo telefon...
na autoputu nema problema sa drzacima koji nisu previse tvrdi, ali po gradu je katastrofa...

inace sto se tice upotrebe, ne volim da razgovaram dok vozim... ali kao sto rece steamy - kad ljudi dobiju odgovor da vozim, nastavljaju da pricaju...
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
E ja bi vam vala svima odrapio kazne koji pricate na bilo koji nacin dok vozite,makar i sa telefonom na drzacu u kolima i sa upaljenim zvucnikom....nemoze mi niko reci da ti je koncentracija 100% na nivou dok spikate i vozite!!!!
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sinda, a ako pričam sa suvozačem? ;)

Šalim se, i ja bih u potpunosti zabranio upotrebu telefona, ali za sada se trudim da poštujem zakon takav kakav je - što znači, ne pričam sa telefonom u ruci. Samo dok je na držaču i preko spikerfona (a to je 95% isto kao razgovor sa suvozačem), a imam i BT slušku, koju za sada još nisam isprobao :D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Pa ne vozite rally da bi vam svaki ali svaki sekund pažnje značio... ok je, po meni, handsfree uređaj za auto...

Sent using voodoo magic :)
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
208
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Ma kako ne vozimo, evo ja kad svake nedelje idem od Zrenjanina do Kikinde, imam u nekoliko navrata pravac koji traje kilometrima, žive duše nigde nema, kao oni putevi u Nevadi i Teksasu, ne vidiš mu kraj, samo ideš pravo, mogu slagalicu složiti na suvozačevom sedištu, ali eto, kaže sinda, tu ako bi radio išta drugo osim vožnje, odmah bi se slupao jer bi mi opala koncentracija na 90 sa 100%...
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nama je jednom krava izašla na put dok smo išli u Zrenjanin na dane piva. :D Nikad ne znaš šta može da se desi.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Stvar je u tome da ako ti i avion aterira na put ispred tebe, handsfree uređaj te neće sprečiti da ga uočiš...

Sent using voodoo magic :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
E ja bi vam vala svima odrapio kazne koji pricate na bilo koji nacin dok vozite,makar i sa telefonom na drzacu u kolima i sa upaljenim zvucnikom....nemoze mi niko reci da ti je koncentracija 100% na nivou dok spikate i vozite!!!!
A jel bi odlepio kazne ovima sto pricaju sami sa sobom u sebi? Posto ja znam ljude koji su opasniji tako nego kada ja pricam sa hands free :D U svojim su mislima o odsutini su. Za zakon sve chisto, a u glavi haos, a opet sa druge strane ne bi bili proglaseni ludim ;)

Nisi u pravu sinda, ti bi kaznjavao ljude, ali ne bi resio problem. Kako ja to znam? Zavrsio sam srednju saobracajnu i ucilo se o tome. Glavni problem je sto ruke nisu na volanu kada ljudi telefoniraju, tada nastaju nesrece, odnosno kada oci nisu na putu. Voznja kao sama voznja, svakom vozacu koji redovno vozi postaje automatizam posle 2 godine iskustva, kao sto vaga (kvacilo-gas) i menjanje brzina postaje automatizam o kojem vise ne razmisljas dok vozis. Problem nastaje kad se taj automatizam narusava sa drzanjem telefona, kuckanjem poruka i sl, sama prica, dok god su ruke na volanu i oci na putu ne smeta i ne odvlaci koncetraciju. Osim, ako nisi poceo juce da pricas :D, ili pricas na stranom jeziku sa siromashim vokabilarom, pa ti svaka mozdana celija otishla na tu stranu, te ne mozes da vozis...
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Ok.....zamisli situaciju.....vozis....grad,...jeziva guzva....a zena te zove,nesto jako hitno,pricate,ti se uzivljavas u problem,ona ti nesto objasnjava,ti pokusavas da se koncentrises na to sto ti ona prica,jer je jako bitno(recimo neko *****e u porodici,bilo sta sto je jako bitno) i tu takvim situacijama si ti 100% skoncentrisan na voznju,pesake,*****e koji voze katastrofalno u toj jezivoj guzvi...??!!! Kako da ne! U takvim situacijama samo sekund nepaznje i dovidjenja prijatno!!!
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
208
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Neko može da se koncentriše na dve stvari istovremeno, neko ne može, taj koji ne može treba toga da bude svestan i da u potpunosti izbegava bilo kakav razgovor tokom vožnje, jasno k'o dan.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Neko ne može da se koncentriše samo na jednu stvar a to je vožnja pa njima nikad neće biti naplaćena kazna...

Sent using voodoo magic :)
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
208
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Haha, upravo to :D Imam jednog takvog, da ti neko zaveže oči i da te sedne sa njim u kola, znači samo normalno da te provoza, a posle da sedneš sa mnom u kola a ja da pričam telefonom i jedem picu drugom rukom, nema šanse da bi primetio razliku, čak bi ti kod mene bilo komfornije i sigurnije bi se osećao. A što je najgore, taj prelazi par hiljada mesečno...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ok.....zamisli situaciju.....vozis....grad,...jeziva guzva....a zena te zove,nesto jako hitno,pricate,ti se uzivljavas u problem,ona ti nesto objasnjava,ti pokusavas da se koncentrises na to sto ti ona prica,jer je jako bitno(recimo neko *****e u porodici,bilo sta sto je jako bitno) i tu takvim situacijama si ti 100% skoncentrisan na voznju,pesake,*****e koji voze katastrofalno u toj jezivoj guzvi...??!!! Kako da ne! U takvim situacijama samo sekund nepaznje i dovidjenja prijatno!!!
Ok, a zamisli ti situaciju zena te iznervirala (saznao si da se krljala sa drugim) i ti sedas u auto i napravis *****e. Nemoj samo da mi kazes da si 100% skoncentrisan tada, a ne koristis hands free i sl tj ne korists uopste telefon ;) Koja je razlika izmedju te tvoje situacije i ove moje? Poredis babe i zabe sinda ;)

P.S. U jezivoj guzvi ne mozes da vozis nikako jezivo sem da stojis u mestu i da cekas da neko krene, pa ti za njim. Neprilagodjena brzina je glavni o osobni problem u voznji. To sto ce neko pokusati da vozi 40 na sat u shpicu, to je problem, a ne to sto je pricao za vreme voznje.
 
Vrh