• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

iTunes i AppleID

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Je l' mogu za prebacivanje muzike, slika itd. sa pc-a na mob. i obrnuto da koristim neku stariju verziju iTunesa koja radi na xp serial pack 2? Takodje me zanima kada pravim Apple ID da to radim preko https://appleid.apple.com/ ili preko iTunesa, ako radim preko https://appleid.apple.com/ zanima me sta da kucam za sva polja koja se nalaze ispod Mailing Address je l' da stavim United States i za sva ostala polja pod Mailing Address da izmislim (adresa, grad, broj i sl.).

PS.- Ako ste spremni da pomognete, pomozite, nemojte one komentare "da l' jos koristis windows xp i slicno". Pozdrav!
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Mozes koristiti itunes za prebacivanje sa kompa na mob, obrnuto ne. Sto se tice verzije itunesa tu ti ne mogu pomoci. Apple ID pravis kao sto si rekao, izluapaj sve i udri, ako se ikada kod nas pojavi store moci ces da promenis, tako da nema brige, jedino ako si zainteresovan za kupovinu sa itunesa onda mislim da moras store Hrvatski da stavis ali nisam 100% siguran.
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A je l' Apple ID da napravim preko ovog linka sto sam stavio u prvom postu ili preko iTunes-a? Sta da koristim za prebacivanje slika sa iPhone-a na komp.? Video sam iPhoto i Image Capture, je l' su to besplatne aplikacije koje mogu da se skinu sa iTunes-a? Takodje me zanima, posto sam gledao negde, kad pravim Apple ID vecinom biram USA, grad New York i trebalo bi da udarim njihov postanski kod originalan? A kad lupam za adresu, je l' bas da izlupam tipa "asdwasfadwasde" ili da nadjem neku na net-u?
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.515
Rezultat reagovanja
150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Otvori gde ti je lakse. Kada napravis itunes nalog i nakacis telefon na isti pitace te ili za autentikaciju ili na telefonu da li verujes kompu, odes trust i pojavice ti se u my computer iphone i odatle samo copy/paste slike.

Najlakse je da odes na google maps i nadjes neki firmu ili sta god i prekucas podatke :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A reci mi kad palim telefon prvi put, trebam da ga aktiviram, sad prvo ja mislim da ide jezik da izaberem, a kasnije drzavu, posto ne znam, da li ima Srbija, ako ima Srbija, da biram nju ili opet US? Sta si ti stavio za adresu kad si pravio? Nemoj da mi stize plava koverta na vrata ako stavim neciju adresu iz USA :)
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Iskomplikovao si ga... Upalis telefon sa nekom SIM karticom, nakacis ga na Wifi i aktiviraš. Prilikom aktivacije biraš za zemlju Srbija i peglas do kraja aktivacije.
Kad udjes u sistem, upises u Settings/Contacts, Email, Calendars svoju Gmail adresu, ako ti trebaju Gmail kontakti, čekirao ih i završiš sa time...
udjes u AppStore, izabereš bilo koju besplatnu aplikaciju i kad te pita za nalog, praviš novi nalog. Za Apple ID das svoju Gmail adresu, popuniš ostatak, za zemlju staviš Hrvatska. Sem postanskog broja koji staviš 10000 sve ostalo popuniš po volji i zelji. Bitan je samo postanski 10000 za Hrvatsku, to je Zagreb ali za Town mozes da staviš sta hoces. Sve ostale podatke mozes dati lazne ili prave. Bitno je da ne zaboraviš šifru mada je uvek mozes resetovati putem te Gmail adrese sve dok budeš imao pristup tom mailu...


Sent from mighty voodoo magic
 

NeuSdesigns

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.01.2014.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Potpuno si u pravu, nego, u vezi iTunes-a sto sam napisao gore, je l' mi je potrebno za prebacivanje muzike i sl. najnoviji iTunes ili moze neka starija verzija?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Moze i stara verzija ali ne vidim sto ne bi koristio novu verziju...


Sent from mighty voodoo magic
 
Vrh