• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

i3 4340

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Če če če, ti si ozbiljno Sapphire stavio u isti koš sa ECS-om? :rotf:

Čak bi i za Biostar bila uvreda da se nađe sa ECS-om u istom kontektsu ;)



@spasoje88

Uzmi GA-970A-UD3P, za te pare nudi dosta, jes da je poskpukela malo izgleda, tako da možda i GA-990XA-UD3 uzmeš u kombinaciju. Ona ASRock fino izgleda, ali ima samo 4+1 naposku dok obe GB ploče imaju 8+2 što bi po meni bio neki imperativ za 6-core CPU, da nije tako varovatno bi je i ja pazario onomad. E sad ako nećeš OC-ovat CPU onda može 4+1 pod uslovom da ima hladnjak, ali onda nema potrebe da se pukne velika kinta na ploču pa bi neka GA-970A-DS3P ili 970A-G46 radile posao bez problema ;)

:wave:
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Daleko od toga da spada u isti kos kao Safir koji je daleko bolji, ali njihove ploce jednostavno rade, svih 3-4 ECS ploce koje sam u zivotu video su radile kao sat i to dug duggg niz godina.
Zanimljivo je to kako MSI ugradjuje kvalitetnije komponente na ploce od Biostara i ECS a svaka MSI ploca sa kojom sam imao kontakt ima nekih problema ili ne radi uopste, dok ove jednostavno rade.
Zna se ko je najbolji, samo 2 kompanije treba gledati.
ASRock svi gledaju kao kompaniju koja daje dosta za malo para, kad se sve sabere i oduzme daleko su oni od povoljnog, Giga u vecini slucajeva ima plocu za isto toliko para koja je pouzdanija i ima kvalitetnije komponente.
 
Poslednja izmena:

spasoje88

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruka
235
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Motherboard:
ASUS M4A87TD
RAM:
2*4 GB corsair vengeance pro 1600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 560 Ti twin frozr II OC
Display:
ASUS 22
HDD:
Kingston NyperX 120GB 3K + WD 640 GB Blue
Case:
xigmatek midgard
PSU:
cooler master GX-550W
Ima samo jedan problem. Ja na trenutnoj ploci ASUS M4A87TD imam 2*4GB 1600 MHZ corsair vengeance pro. Ta memorija ima XMP za intel ploce. Lo;iko ja razumem, moze da se klokuje na plocama koje podrzavaju XMP memoriju. E, sad. Kako ce mi to funkcionisati na bilo kojoj od ploca koje ste naveli.

I jos ovo. Sta znaci to kada u opisu ploce stoji (Up to 4.8 GT/s HyperTransport 3.0) ili (Hyper Transport magistrala 5200 MT/s). I sta je bolje od toga?? Ima li to neki uticaj na rad procesora??
 
Poslednja izmena od urednika:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Može da se klokuje, ali to zavisi od primerka memorije, ako je prierak dobar možda izvučeš i 2133, ako nije onda će raditi na defaultu i to je to. Što se HyperTransporta tiče 4.8GT/s je isto što i 4800MT/s, više je bolje, ali koliki uticaj ima ta razlika na performanse je diskutabilno i jedno i drugo je HT 3.0.
 

spasoje88

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruka
235
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Motherboard:
ASUS M4A87TD
RAM:
2*4 GB corsair vengeance pro 1600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 560 Ti twin frozr II OC
Display:
ASUS 22
HDD:
Kingston NyperX 120GB 3K + WD 640 GB Blue
Case:
xigmatek midgard
PSU:
cooler master GX-550W
Na kraju planiram da uzmem fx8320. E sad. Koja bi mi od navedenih ploca bila najbolja za klokovanje i najjednostavnija za to??!!
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
GA-990XA-UD3 ako ti ne smeta sto ploca ima onaj matori plavi bios.
Btw, dobra odluka za procesor, kao sto sam vec ranije rekao, to ti i jeste jedini pravi upgrade sa Phenoma.
 

spasoje88

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruka
235
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Motherboard:
ASUS M4A87TD
RAM:
2*4 GB corsair vengeance pro 1600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 560 Ti twin frozr II OC
Display:
ASUS 22
HDD:
Kingston NyperX 120GB 3K + WD 640 GB Blue
Case:
xigmatek midgard
PSU:
cooler master GX-550W
Ma ne smeta mi.. Hvala svima na pomoci. :)
 

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Tjah, bolje da si isao na i3 4340...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Nemoj me pogrešno shvatiti, ali sledeći put kada odlučiš tako da uletiš u neku temu sa "predlogom", barem dopuni post sa nekim obrazloženjem.
Sad je kasno pa rekoh da ne smaram jos vise coveka
Evo ti benchmarci ja sam ih licno radio:

http://www.hardwarepal.com/best-cpu-gaming-9-processors-8-games-tested/

http://www.hardwarepal.com/planetside-2-cpu-benchmark/

http://www.hardwarepal.com/battlefield-4-mantle-vs-directx-benchmark-performance-comparison/

http://www.hardwarepal.com/thief-cpu-gpu-benchmark/
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
U ovom prvom testu fx4300 cak ispade i najisplatljiviji, mada i fx6300 stoji dobro protiv i3, osim u SC2 testu gde je razlika bas velika u korist i3.
Mada Blizz je uvek svoje igre "optimizovao" za Intel...
 

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
U ovom prvom testu fx4300 cak ispade i najisplatljiviji, mada i fx6300 stoji dobro protiv i3, osim u SC2 testu gde je razlika bas velika u korist i3.
Mada Blizz je uvek svoje igre "optimizovao" za Intel...
Pazi, uvek ti mozes da potegnes to da jedan developer favorizuje drugog proizvodjaca i tako to. Ali bas sam namerno postavio i Thief benchmark, a kao sto svi znamo Thief je sponzorisao AMD. Perfromanse FX procesora u Thiefu su katastrofalne i nije mi jasno kako je to moglo da se desi kad je AMD pljuuo suvi kes, na stranu sto nema Mantle. Ja sam bio medju prvima koji su pricali da ce sa dolaskom next konzola, 8-jezgarbni CPu, bla,bla,bla morati da dodje do bolje optimizacije igara. ni na jednoj next gen igri koju sam testirao ne vidi se poboljsanje u odnosu na ranije ali ni na jednoj. Sta vise, ako pogledas Thief-a stvari su jos gore. Mantle nije doneo ono sto je trebao da donese (imas i za to benchmark) i postavlja se vrlo relevantno pitanje da li vredi uopste vise razmatrati FX procesore, pa cak i samo za gejming?
Ako su onom testu FX 4300 i FX 6300 dobro prosli (svi OC @ 4,5GHz), to se desilo samo iz tog tazloga (a to sam i napomenuo) jer u cenu pri finalnoj kalkulaciji nije ulazila i cena ploce. Ako ces da klokujes te procesore treba ti ploca sa 6+2 naponskom sekcijom (minimum!) a to opet dize cenu za AMD platformu.
Saberi-oduzmi, ja ne vidim kako se isplati.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ala bi voleo da imam gore pomenute procesore da licno testiram sve. To je jedini nacin da poverujem u rezultate, da sam vidim in frst person, ovako ne verujem nista. Ma nek izbace singl core Haswell procesor posto bi i on prebio FX8xx0 u milti-tred optimizovanim aplikacijama. :rolleyes:
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovaj i3 4340 je odlican procesorcic, ja ga pazario po izlasku za sklapanje dual boot win i hackintosh masine, ja prezadovoljan.

Послато са Nexus 4 уз помоћ Тапатока
 

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kolko se ja secam, Fedjson je pricao kako Intel popravlja i HT iz generacije u generaciju, te da su u tom smislu Haswell i3 blizi punokrvna cetiri jezgra (ili dalje od prosta dva) nego Sandyci.
Tako da je 4340 sa visim taktom, boljim IPC-om i boljim HT-om, osetno jaci od i3 procesora iz proslosti.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Imam i3 2100, pa ako neko ima 4340 i vremena, rado bih pustio neku seriju benchmarkova pa da uporedimo.
 
Poslednja izmena:

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To bi bilo super :) I sa naucne strane, a i kao vodic sa nove kupce.
Ja se iskreno nadam da ce Seizmos imati vremena i snage da ti se pridruzi.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Zasto PCAXE nema testove i3 ili nekog Pentiuma/Celerona? Verujem da i to zanima mnoge ljude.
Meni je i dalje nevidjena glupost dati 15+ hiljada dinara za procesor sa 2 fizicka jezgra i HT... Za te pare ima fx8320, jos 2-3k i ima i5, ili jednostavno uzeti najjeftini i3 koji je samo par stotina mhz spori, a tu je fx6300.
 
Poslednja izmena:

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Upravo to :)
Plus, odavno ja trazio ekscentricni eksperiment tipa Celeron + najjaca grafa koju mogu da dofate. Pa da vidimo kako se to ponasa :)

Hajmo malo maste. Nije sve u testovima najboljeg i najnovijeg.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Mislim da svaki ozbiljan sajt treba da pokrije testove razlicitih modela iz svake generacije Intel procesora, dakle odkljucani i7, odkljucani i5, bilo koji i3, neki Pentium i najspori model Celerona. Od samog dna pa do vrha, da vidimo koliko se gde dobija, pa nek kupac onda odluci sta mu treba.
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Upravo to :)
Plus, odavno ja trazio ekscentricni eksperiment tipa Celeron + najjaca grafa koju mogu da dofate. Pa da vidimo kako se to ponasa :)
Pa testirao sam ja prosle godine kelerabu 1610 sa GF 560Ti. I drzi se kudikamo u starijim igrama, ali prakticno svi noviji naslovi stucaju opako :rolleyes:

...kad bi postojao nacin da se taj G1610 overklokuje na jedno 4Ghz, e onda bi to bio haos. :cool:
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To bi bilo super :) I sa naucne strane, a i kao vodic sa nove kupce.
Ja se iskreno nadam da ce Seizmos imati vremena i snage da ti se pridruzi.
Na masini mi je trenutno maverick 10.9.2, kad nadjem vreme pa da dodam i windouz pa da se izvrti, u zadnje vreme samo prespavam kod kuce a cesto ni to pa otuda manjak vremena za sve pa i za tu instalaciju..znaci nije da necu ;)

Sto se tice samog 4340 u kombinaciji sa ovim sistemom, sve radi bez greske, na njemu su LR, PS, video editori, posto imam i i5 4670, u realnom radu sa aplikacijama cesto pomislim da sam za ovaj jaci cpu samo bacio pare..:) jer ni u cemu mnogo ne kaska za ovom i peticom a kostao je okruglo 2X manje....testovi za benchmark su drugo nesto.
Dok iz ivy generacije, inteli G860 i slicni, imam i njih par kom pa se oseti da su neuporedivo slabiji u odnosu na ove gore. Kapiram da su ovi g intel procesori blizi celeronima g serije koji su prilicno jeftiniji...mislim da sam se zeznuo kad sam kupovao te intele G850 i 860...al sta je tu je.

Послато са Nexus 4 уз помоћ Тапатока
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Pa testirao sam ja prosle godine kelerabu 1610 sa GF 560Ti. I drzi se kudikamo u starijim igrama, ali prakticno svi noviji naslovi stucaju opako :rolleyes:

...kad bi postojao nacin da se taj G1610 overklokuje na jedno 4Ghz, e onda bi to bio haos. :cool:
Loše radi ta Keleraba u igrama tipa Crysis 3, zapravo, očajno.
 

Zoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.09.2012.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pazi, uvek ti mozes da potegnes to da jedan developer favorizuje drugog proizvodjaca i tako to. Ali bas sam namerno postavio i Thief benchmark, a kao sto svi znamo Thief je sponzorisao AMD. Perfromanse FX procesora u Thiefu su katastrofalne i nije mi jasno kako je to moglo da se desi kad je AMD pljuuo suvi kes, na stranu sto nema Mantle. Ja sam bio medju prvima koji su pricali da ce sa dolaskom next konzola, 8-jezgarbni CPu, bla,bla,bla morati da dodje do bolje optimizacije igara. ni na jednoj next gen igri koju sam testirao ne vidi se poboljsanje u odnosu na ranije ali ni na jednoj. Sta vise, ako pogledas Thief-a stvari su jos gore. Mantle nije doneo ono sto je trebao da donese (imas i za to benchmark) i postavlja se vrlo relevantno pitanje da li vredi uopste vise razmatrati FX procesore, pa cak i samo za gejming?
Ako su onom testu FX 4300 i FX 6300 dobro prosli (svi OC @ 4,5GHz), to se desilo samo iz tog tazloga (a to sam i napomenuo) jer u cenu pri finalnoj kalkulaciji nije ulazila i cena ploce. Ako ces da klokujes te procesore treba ti ploca sa 6+2 naponskom sekcijom (minimum!) a to opet dize cenu za AMD platformu.
Saberi-oduzmi, ja ne vidim kako se isplati.
Ocigledno tu nisu bile neke velike pare u pitanju, kao sto i sam znas Mantle podrska u Tief-u je pomerena i ocigledno je da im to nije bio prioritet. Kako to da kazes da Mantle nije doneo nista spec kada je u tvom testu 8350 dobijao i po 20fps boosta i kada je i sam MS najavio nesto slicno u novm dx-u? To sto konzola sada ima 8 jezgara (nisu sva jezgra na raspolaganju samoj igri) nema apsolutno nikakve veze dokle god na desktopu imas API koji funkcionise dosta drugacije.
I zasto u svakoj forumaskoj raspravi o procesorima provejava prica o prokletim igrama, pobogu koristite li vi te procesora za jos po nesto.
Sto G Intela tice, hladan i kso sve oko njega na ploci, dobar za light workload i to je to. Novi i3 je sasvim ok, ali jednostavno preskup.
 

Miskonius

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.12.2012.
Poruka
302
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ocigledno tu nisu bile neke velike pare u pitanju, kao sto i sam znas Mantle podrska u Tief-u je pomerena i ocigledno je da im to nije bio prioritet. Kako to da kazes da Mantle nije doneo nista spec kada je u tvom testu 8350 dobijao i po 20fps boosta i kada je i sam MS najavio nesto slicno u novm dx-u? To sto konzola sada ima 8 jezgara (nisu sva jezgra na raspolaganju samoj igri) nema apsolutno nikakve veze dokle god na desktopu imas API koji funkcionise dosta drugacije.
I zasto u svakoj forumaskoj raspravi o procesorima provejava prica o prokletim igrama, pobogu koristite li vi te procesora za jos po nesto.
Sto G Intela tice, hladan i kso sve oko njega na ploci, dobar za light workload i to je to. Novi i3 je sasvim ok, ali jednostavno preskup.
Ali ne razumem sta je problem da se procitaju clanci koje sam postavio?
Ej neko je proveo stotine sati testirajuci i pisuci te clanke i ti sad dodjes niotkuda posto si video jedan-dva grafikona u jednom clanku da mi kazes da ja ne znam o cemu pricam?!
 
Vrh