• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

htpc kućište i napajanje

btx

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.08.2016.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
mobilni. alcatel 4.7
Kao u naslovu u planu je jedan htpc, ali zbog nedostatka novca, prinudjen sam da kupim polovno. Razumem se pomalo, čitam dugo svet kompjutera i tu sam ponešto naučio.
Htpc nesme da troši više od 120W,jer planiram da radi na 12VDC automobilskog akumulatora. Jer je bolje da kupim kućište sa miniitx napajanjem Lc power 75w,ili atx od 200w Lc power, ali preko DC/Ac invertora.
Ja bih voleo neki AMD AM2 ili Intel E350 atom, jer je intel J1800 i AMD athlon 5350 dosta skuplji, ali troše malo to stoji.
Nikad nisam znao, naprimer imam to napajanje atx od 200w,ako sistem troši do 120w,jer smem na to napajanje DC/Ac invertor od 150w,jer atx napajanje, uvek pivuče maksimalno, ili onoliko koliko troše komponente, i u toj visini opterećuje, mnogo mi je to bitno.
 
Vrh