• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HP elitebook 1030 g1 bios sifra

Peske

Banned
Učlanjen(a)
19.10.2014.
Poruka
141
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav,
Kupio sam hp elitebook 1030 g1 polovan, windows je instaliran i mogu da pristupim windowsu ali bios ima sifru i nigde ne mogu da nadjem kako da je resetujem. Kada ubacim usb ne prepoznaje mi u boot menu(kao da je ukljucen secure boot).
Probao sam da izvadim bateriju i cmos bateriju na pola sata vreme se resetovalo ali je bios sifra ostala.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Kako pokušavaš da pristupiš boot menu?

(19:25) EDIT: kod nekih hp mašina se pritiskanjem f9 dolazi do boot menu.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Ne možeš ništa. Taj od koga si kupio treba da ti da password. Ako on nema, onda je laptop ili ukraden, ili je kupljena ogromna količina od neke firme, koja, iz sigurnosnih razloga, nikada ne daje password za svoje laptopove. Besplatnog rešenja nema.

Jedina varijanta je otvaranje laptopa, i ručno programiranje SPI flash čipa. Dešava se da direktno programiranje na ploči ne uspe, pa je u takvim situacijama potrebno fizički ukloniti čip odlemljivanjem sa ploče.
 

Peske

Banned
Učlanjen(a)
19.10.2014.
Poruka
141
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Kako pokušavaš da pristupiš boot menu?

(19:25) EDIT: kod nekih hp mašina se pritiskanjem f9 dolazi do boot menu.
ESC i iz onog menija dobijam da izaberem boot menu. Tu imam windows uefi boot i 2 ethernet boota.

Ne možeš ništa. Taj od koga si kupio treba da ti da password. Ako on nema, onda je laptop ili ukraden, ili je kupljena ogromna količina od neke firme, koja, iz sigurnosnih razloga, nikada ne daje password za svoje laptopove. Besplatnog rešenja nema.

Jedina varijanta je otvaranje laptopa, i ručno programiranje SPI flash čipa. Dešava se da direktno programiranje na ploči ne uspe, pa je u takvim situacijama potrebno fizički ukloniti čip odlemljivanjem sa ploče.
Zar posle toliko vremena ljudi nisu provalili nacin da resetuju to.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.786
Rezultat reagovanja
9.155
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
To znači da ti je bios podešen za uefi boot. Napravi uefi boot usb i menjaj usb portove. To bi trebalo da upali pod uslovom da u bios-u nije isključena mogućnost za boot preko usb porta.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Zar posle toliko vremena ljudi nisu provalili nacin da resetuju to.
Ti na to verovatno gldeaš iz perspektive krekovanih programa i igrica. Taj sistem ne funkcioniše tako. Na nekim sistemima je password bukvalno neprobojan, i nikakvo flešovanje ili BIOS recovery programi tu ne mogu da pomognu. I to što sam ti ja preporučio sa offline flešovanjem SPI čipa nije 100% zagarantovano da će uspeti. Dovoljno je da vendor za BIOS password implementira sistem sličan Intel management engine-u i to je to. Nema spasa, nema pomoći. Sistem je toliko efikasan da ni proizvođač laptopa nebi mogao da ukloni password. Moli boga da tvoj laptop nema sistem sličan tom.

Apsolutno svi programi za takozvani "BIOS Password Recovery" ne mogu apsolutno ništa da urade na novim mašinama. Možeš samo da postigneš da spržiš BIOS čip i ništa više od toga.

Intel Management Engine je sa nama od 2006 godine i dan danas niko nije uspeo da ga se reši. Špijunira nas svaki dan ceo dan i krajnji korisnik ne može ništa da uradi po tom pitanju. Sistem je potpuno zatvoren, jako je kompleksan, koristi randomizirane enkripcione ključeve za međusobnu komunikaciju prilikom svakog bootovanja, ima full DMA pristup, sopstveni operativni sistem, sopstvenu MAC adresu sa kojom izlazi na net. Mikrokod u Intel procesoru napravljen tako da ako se ne dobije odziv od ME čipa, ili ako se checksum ne poklapa, ceo sistem ide u halt state, to jest shutdown nakon 30 min.

Na AMD-u je situacija 10 puta gora...ali nije tema za to.

Ono što ti možeš da uradiš, pod uslovom da SSD nije zalemljen na matičnu ploču, je da ga izvadiš, staviš na desktop PC, pokreneš instalaciju svog operativnog sistema. Pustiš da instalacija odradi prvi korak, i nakon reboot-a, ugasiš sistem, izvadiš SSD, vratiš ga u laptop, i dovršiš drugi stadijum instalacije na laptopu. Pri tome moraš da vodiš računa da BIOS na desktop računaru na kojem je započeta instalaciju bude po kritičnim paremetrima (UEFI, AHCI) podešen isto kao na laptopu. Za te parametre možeš da iskoristiš neki od PC info programa AIDA ili HWInfo.
 
Poslednja izmena:

Peske

Banned
Učlanjen(a)
19.10.2014.
Poruka
141
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
To znači da ti je bios podešen za uefi boot. Napravi uefi boot usb i menjaj usb portove. To bi trebalo da upali pod uslovom da u bios-u nije isključena mogućnost za boot preko usb porta.
Ovako sam napravio usb ali i dalje nece.
42559


Ti na to verovatno gldeaš iz perspektive krekovanih programa i igrica. Taj sistem ne funkcioniše tako. Na nekim sistemima je password bukvalno neprobojan, i nikakvo flešovanje ili BIOS recovery programi tu ne mogu da pomognu. I to što sam ti ja preporučio sa offline flešovanjem SPI čipa nije 100% zagarantovano da će uspeti. Dovoljno je da vendor za BIOS password implementira sistem sličan Intel management engine-u i to je to. Nema spasa, nema pomoći. Sistem je toliko efikasan da ni proizvođač laptopa nebi mogao da ukloni password. Moli boga da tvoj laptop nema sistem sličan tom.

Apsolutno svi programi za takozvani "BIOS Password Recovery" ne mogu apsolutno ništa da urade na novim mašinama. Možeš samo da postigneš da spržiš BIOS čip i ništa više od toga.

Intel Management Engine je sa nama od 2006 godine i dan danas niko nije uspeo da ga se reši. Špijunira nas svaki dan ceo dan i krajnji korisnik ne može ništa da uradi po tom pitanju. Sistem je potpuno zatvoren, jako je kompleksan, koristi randomizirane enkripcione ključeve za međusobnu komunikaciju prilikom svakog bootovanja, ima full DMA pristup, sopstveni operativni sistem, sopstvenu MAC adresu sa kojom izlazi na net. Mikrokod u Intel procesoru napravljen tako da ako se ne dobije odziv od ME čipa, ili ako se checksum ne poklapa, ceo sistem ide u halt state, to jest shutdown nakon 30 min.

Na AMD-u je situacija 10 puta gora...ali nije tema za to.

Ono što ti možeš da uradiš, pod uslovom da SSD nije zalemljen na matičnu ploču, je da ga izvadiš, staviš na desktop PC, pokreneš instalaciju svog operativnog sistema. Pustiš da instalacija odradi prvi korak, i nakon reboot-a, ugasiš sistem, izvadiš SSD, vratiš ga u laptop, i dovršiš drugi stadijum instalacije na laptopu. Pri tome moraš da vodiš računa da BIOS na desktop računaru na kojem je započeta instalaciju bude po kritičnim paremetrima (UEFI, AHCI) podešen isto kao na laptopu. Za te parametre možeš da iskoristiš neki od PC info programa AIDA ili HWInfo.
Jel postoji neko kod nas koji
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Ovako sam napravio usb ali i dalje nece.
Pogledajte prilog 42559
Ne vredi ti da praviš bilo kakve USB flasheve, jer je boot sekvenca u BIOS-u, opet iz sigurnosnih razloga, podešena samo na primarni disk. Ili je USB boot potpuno onemogućen. A da nebi mogao da menjaš boot sekvencu, ili da pališ USB boot, postavljen je BIOS password.


Jel postoji neko kod nas koji
Predpostavljam da si hteo da pitaš jel kod nas postoji neko ko radi to flašovanje? Iskreno, ne znam. Bilo je pre, ali je dosta njih prestalo da se bavi time, jer kao što sam rekao, čak i da se flešuje BIOS, i da password nestane, sistem može da ode u boot loop zbog dodatno implementiranih metoda zaštite. U prevodu, niko neće da rizikuje da zaradi 20-30 eura, ako postoji 50% šanse da posle mora da ti kupuje nov laptop. Ako ti je cilj da se samo reinstalira Windows, metoda sa vađenjem SSD-a ti je najbolja opcija. A to može da odradi bilo koji PC servis koji iole zna šta radi. Naravno, ako SSD nije zalemljen na ploču.
 
Vrh