• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Honor laptop

micodikic

Newcomer
Učlanjen(a)
05.08.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Misljenje o Honorovoj novoj 14ici?
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
IdeaPad za te pare ga unistava. Probao sam na starijem modelu tastaturu, jadna je, kao na skoro svakom laptopu osim par Dell i Lenovo modela. Lenovo u svakom segmentu ima najbolju tastaturu i tu nema price. Jedino neki bodovi na dizajn nek mu idu i dao bih mu na fast charge, sve ostalo isto ili losije nrgo na IdeaPadu. Portova nemaju ni jedan ni drugi, temperature su prihvatljive ali nista specijalno 75-80 mali load, idle 50-60.
 

nightmare

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955 @3.8ghz cooler master 212+
Motherboard:
asus M4A87TD/USB3
RAM:
kingstone hyperX 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS HD6870 dc
Display:
LG flatron e2360
HDD:
samsung 830 128gb + WD 320 2x
Sound:
altec lansing mx6021
Case:
cooler master 912+
PSU:
CHIEFTEC CHP-500A 500W
Mice & keyboard:
steelseries sensei/gigabyte
OS & Browser:
win7
Laptop uopšte nije loš, kvalitet izrade pogotovo, meni je ekran najveca mana.
Ali ako je ista cena ideapad sa novim ryzenom definitivno zaboravi honor.
I

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Laptop uopšte nije loš, kvalitet izrade pogotovo, meni je ekran najveca mana.
Ali ako je ista cena ideapad sa novim ryzenom definitivno zaboravi honor.
I

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ne mozes reci da je laptop dobar, onda lazes sebe i pokusavas da verujes da si kupio pravu stvar. Sa tom kolicinom portova, ekranom i takvom tastaturom za 80.000-90.000 ne znam kakav procesor da ima ne bih ga kupio. Pa pre bih uzeo E seriju ThinkPad-a za 100.000 sa starim Intelom 7. generacije. Jel vi shvatate da je ovo laptop od maksimum 50.000 kom je nagruvana cena na 90.000? Sve isto a dosta boljeg mozes dobiti u nekom Acer-u za 50-60.000 osim tog procesora, a videcemo kasnije zasto se laptop ne ceni po procesoru.

Ja kucam na laptopu, koristim portove, u doba korone sa rukavicama trackpad ne mogu da koristim, a isto tako ni u zimskim danima. Imam trackpoint za to, imam najbolju tastaturu bez premca, imam solidan ekran (i dalje to nije za ozbiljan dizajn), imam krs portova, jako velike dve baterije, mogu da stavim dva SSD-a i da otvorim do 180 stepeni ekran (ovo ima Honor tako da je to plus, stari IdeaPad-ovi nemaju ne znam za ovaj najnoviji) sto mi znaci u situacijama kada sedim na barskoj stolici u kaficu. Ali imam znatno losiji procesor od 4000 serije, koju bih i ja voleo da imam ali da bih je nabavio u dobrom laptopu treba da kupim T14 za 260.000 dinara a nisam bas pri nekim parama.

Ti procesori u laptopovima su nesposobni za sav ozbiljan rad, ako nemas pored njega dobru graficku karticu, sto sve ispod 1660 danas nije. Daj mi jedan razlog zasto cu zrtvovati komfor pri kucanju, portove i solidan ekran da bih dobio neki magicni Ryzen koji ce mi omoguciti da gledam Full HD filmove i rad u Excel-u. Za Photo Edit ce podjednako biti dobra 4 jezgra i 8 jezgara ako nemas jako dobar SSD i puno RAM-a, sto laptopovi u ovom rangu nemaju. Ne postoji jedan valjani razlog da to uradis, sem sto ces moci da kazes da imas neki ogroman broj jezgara.
 

nightmare

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955 @3.8ghz cooler master 212+
Motherboard:
asus M4A87TD/USB3
RAM:
kingstone hyperX 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS HD6870 dc
Display:
LG flatron e2360
HDD:
samsung 830 128gb + WD 320 2x
Sound:
altec lansing mx6021
Case:
cooler master 912+
PSU:
CHIEFTEC CHP-500A 500W
Mice & keyboard:
steelseries sensei/gigabyte
OS & Browser:
win7
Apsolutno se slazem s tobom da za ove pare koje se prodje magicbook možeš uzeti bolji sa novim ryzenom.(mene je Izasao 73k 14inch)
Kad sam ga ja uzeo jedini izbor je bio asus tuf za 140k.

Ovo I jeste zamisljeno za neki lagano rad ili web browsing.
Tako da ocekivanja su I bila shodna tome.

E sad meni je bilo bitno I kvalitet izrade takodje I izgled (msm da sam gledao dell 3590 vostro ako se ne varam, jako dobar laptop, ali izgleda kao da je sklapan pre 6 God.).

Da sad ponovo kupujem laptop nebih imao dileme koji da uzmem, a definitivno ne bi bio honor.

Ponuda na trzistu je bila nikakva pre 2 meseca, ništa novo sve stari lager, I samo jedan sa novim 4gen Ryzen.

Sada ima dosta konkuretnijih modela, ali uglavnom sa dosta napumpanom cenom za naše trziste.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: Uni

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Apsolutno se slazem s tobom da za ove pare koje se prodje magicbook možeš uzeti bolji sa novim ryzenom.(mene je Izasao 73k 14inch)
Kad sam ga ja uzeo jedini izbor je bio asus tuf za 140k.

Ovo I jeste zamisljeno za neki lagano rad ili web browsing.
Tako da ocekivanja su I bila shodna tome.

E sad meni je bilo bitno I kvalitet izrade takodje I izgled (msm da sam gledao dell 3590 vostro ako se ne varam, jako dobar laptop, ali izgleda kao da je sklapan pre 6 God.).

Da sad ponovo kupujem laptop nebih imao dileme koji da uzmem, a definitivno ne bi bio honor.

Ponuda na trzistu je bila nikakva pre 2 meseca, ništa novo sve stari lager, I samo jedan sa novim 4gen Ryzen.

Sada ima dosta konkuretnijih modela, ali uglavnom sa dosta napumpanom cenom za naše trziste.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mislim da se nismo sporazumeli. Honor za 70k je dobar, ali trenutne cene koje sam ja video su oko 80-90 i u tom rangu mislim da nije dobar izbor pogotovo sto za 100k kod nas ima sad solidan izbor. ;)

Za 70k Honor nudi isto sto i vecina 60k laptopova, ali i taj moderniji dizajn i bolji CPU tako da opravdava cenu, ali mislim da preko toga stvarno nije u redu. Za 10.000 vise vec se nudi dosta boljih stvari.

Sto se tice napumpanih cena, svi high end laptopovi kod nas neki kostaju i preko duplo vise nego u inostranstvu. Verovatno jedan razlog vise da ne kupim kad laptopovi tek izadju...
 

nightmare

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955 @3.8ghz cooler master 212+
Motherboard:
asus M4A87TD/USB3
RAM:
kingstone hyperX 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
ASUS HD6870 dc
Display:
LG flatron e2360
HDD:
samsung 830 128gb + WD 320 2x
Sound:
altec lansing mx6021
Case:
cooler master 912+
PSU:
CHIEFTEC CHP-500A 500W
Mice & keyboard:
steelseries sensei/gigabyte
OS & Browser:
win7
Imali su neku akciju na pocetku msm 74 k plus honor sat tako nešto sto nije bilo lose (ali je bilo problema prilikom isporuke tih poklona)

Ja sam ga uzeo u nekoj maloj radnji jer je cena bila veoma pristupacna, ali generalno slazem se s tobom za već od oko 80k ima boljih I to dosta boljih laptopa.

Malo mi je nelogicno da je prva akcija bila tipa 74 k plus sat koje realno vredi još jedno 150e, koje možeš da izvuces.

Da bi sad došli do toga da isti laptop košta 6k više nego što je koštao na pocetku prodaje (svuda kolko vidim je 80k).

Nase trziste je puno nelogicnosti vezano za cene proizvoda (pogotovo tehnicke robe).

U svakom slučaju mogao sam mnogo bolje da prodjem da sam uzeo nešto dok sam bio u us preko amazona

Kvalitet izrade je jako dobar, takodje I baterija, ali ekran je naj slabija tacka (zajedno sa kolicinom memorije).

U principu def solidan izbor za oko 70k, preko 80k + sada ima dosta bolji izbor def.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: Uni
Vrh