• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HDD 3TB za storage

Dark Magician

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.12.2013.
Poruka
361
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Oni su bese NAS sertifikovani? E sad me jedino brine sto vidim da mnogi kazu da imaju problema pri particionisanju doticnoga, sto je valjda posledica toga da neke ploce ne mogu procitati vece formate, znam da je valjda onaj asrok ako ne gresim, imao neki program koji je sluzio da se ti diskovi detektuju. Sami mi fali pored problema sa grafikom i njenim drajverima, jos i kurslus sa hddom.
To misliš verovatno na ne UEFI sistemima za boot. Ali ti ne dižeš sistem sa njega, tako da te ne dotiče.
 

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit
I ja sam 99% odlučio da pazarim RED za PC koji je uključen 24/7 pretpostavljam da je on idealan za to s obzirom da je NAS sertifikovan.

Služiće i kao sistemski disk i kao storage particija, jbg nije baš optimalno da 5400rpm HDD bude sistemski ali radi se o kompu koji se 99% vremena koristi za puštanje filmova tako da će se preživeti.

Znači pričamo o WD30EFRX i da sa njim nema greške? Pošto vidim da postoji i skuplja varijanta WD Red.
 
Vrh